ALBUMU APSKATI

Šī bilde uz sienas pil uz manām smadzenēm, Nova Koma, Idus Abra, Edavārdi

Šī bilde uz sienas pil uz manām smadzenēm, Nova Koma, Idus Abra, Edavārdi 4

Pašmāju rokgrupa Nova Koma 9.septembrī publicēja jaunu albumu “Vismaz 9 reizes” ar reperu Edavārdi un Idus Abra līdzdalību. Grupa pēc trīs gadu slīpēšanas ir gatava atrādīt plašākai sabiedrībai šo ierakstu, kurā sapludina robežas starp dažādiem žanriem, apvienojot latviešu repa skanējumu ar daudzpusīgu instrumentālo mūziku.
Židrūns - Kovārņu mazbērniem: Vai šis nav tas laiks, ko paredzējām?

Židrūns - Kovārņu mazbērniem: Vai šis nav tas laiks, ko paredzējām? 12

30. oktobrī ar koncertu vokāli instrumentālais kvartets, kas ar Židrūna nosaukumu darbojas jau kopš 2003.gada, izdos savu ceturto albumu "Židrūns - Kovārņu mazbērniem". Kā pats grupas basģitārists Ulvis Urtāns saka: "Albums ir iespēja nodot nākošajām paaudzēm (lai Dievs tās svētī!) pašiem patīkamās skaņās iekapsulētas sajūtas un vīzijas no mūsu tagadnes." Šajā gadījumā iekapsulēts ir ticis šis, pārsteidzošais gads ar visām saistītajām emocijām.
DAGAMBA - #LudwigVanRammstein

DAGAMBA - #LudwigVanRammstein

Industriālais metāls un klasiskā mūzika, sešu vīru grupa un viens komponists, dažādi laikmeti, bet viena valsts. "DAGAMBA" savā jaunākajā albumā ir apvienojusi grāvējus no Vācijas - "Rammstein" un Ludvigu Van Bēthovenu.
Video apskats: Saintorment - Defective Mind

Video apskats: Saintorment - Defective Mind

Ar nelielu aizkavēšanos, bet vēl pirms gada izskaņas, thrash metālisti Saintorment ir gatavi mums atrādīt savu jauno ierakstu Defective Mind. Piedāvājam alternative.lv viedokli par jauno albumu.
Video apskats: Undusted - Method To Madness

Video apskats: Undusted - Method To Madness 2

Alternative.lv turpina albumu video apskatus, un šoreiz ieskatīsimies Undusted jaunajā veikumā Method To Madness.
Eschatos - MÆRE

Eschatos - MÆRE 1

Latviešu eksperimentālā blekmetāla apvienība Eschatos savu ierakstu MÆRE laidīs klajā 1.decembrī. Iepriekšējo divu albumu pozitīvo atsauksmju dēļ Eschatos jaunais veikums ir viens no gaidītākajiem šogad Latvijas smagās mūzikas pasaulē. Alternative.lv piedāvā ielūkoties nelielā apskatā par nelielo ierakstu MÆRE.
Video apskats: Morālā Ateja, Kapakmens, Nova Koma, Oghre

Video apskats: Morālā Ateja, Kapakmens, Nova Koma, Oghre 10

Otrajā albumu apskatu sērijā vērtēsim uzreiz četrus albumus no vietējiem censoņiem Morālā Ateja, Kapakmens, Nova Koma un Oghre.
Relicseed - Ideoloģija

Relicseed - Ideoloģija 14

Pēc trīs gadu pārtraukuma vietējie metāla kalēji Relicseed atgriežas ar mini albumu Ideoloģija. Neizmērojamu pieredzi grupa smēlusi braucot tūrē, un tagad beidzot ir gatavi atrādīt visu uztrenēto četru dziesmu veidolā.
Video apskats: Frailty - Ways of the Dead

Video apskats: Frailty - Ways of the Dead 4

Vieni no Latvijas smagās mūzikas skatuves ilgdzīvotājiem Frailty ar pēdējo albumu Ways of the Dead veikuši nelielas izmaiņas savā iesāktajā doom metal maršrutā.
Gené Kruppa vēl ir šeit

Gené Kruppa vēl ir šeit 5

Smiltene Latvijas HC skatuve mūsdienās ir viens no karstākajiem punktiem. Šajā pavasarī "Gené Kruppa" ir ielikusi vēl vienu pamatakmeni albuma formātā, lai nostiprinātu savas pozīcijas šajos ierakumos.
Židrūns un tas, ko nevar nest - mazāk panku, vairāk mūzikas

Židrūns un tas, ko nevar nest - mazāk panku, vairāk mūzikas 4

Gadiem ejot uz priekšu, arvien biežāk nākas sev uzdot jautājumu, kurš ir tas brīdis, kad kāda muzikālā apvienība vairs nav vienkārši veca grupa, bet nu jau to piedienētos dēvēt par leģendāru. Priekš Židrūna tas laiks varētu būt pienācis.
Pašmāju grupa Pulse of Nebulae izdod debijas albumu

Pašmāju grupa Pulse of Nebulae izdod debijas albumu 3

Pašmāju metālmūzikas projekts "Pulse of Nebulae" laiduši klajā savu debijas albumu ar tādu pašu nosaukumu.
Hesitation Wounds – Awake For Everything

Hesitation Wounds – Awake For Everything 2

Supergrupas, solo karjeras vai blakus projekti. Šie kādu konkrētu mūziķu darba atvasinājumi bieži vien sākumā uz papīra liekas iespaidīgi. Kad beidzot šis garadarbs sasniedz klausītāju, nereti nākas vilties, jo tas, kas sagaidīts, nebūt nav tas, uz ko tika tik ļoti cerēts. Arī šajā gadījumā kastītes sastāvs ir diezgan vilinošs...
Dowager – Title Track

Dowager – Title Track

Kamēr pasaules alternatīvā prese, runājot par emo/screamo revival, kā flagmaņus liek Saosin, CROOKS un Underøath, post-hardcore magnāti At the Drive-In un pat Glassjaw tuvākajā laikā sola jaunus albumus, īstie darba rūķi slīpē mazo skatuvju dēļus un spodrina žanru patiesos vairogus. Vieni no šiem rūķiem slēpjas zem nosaukuma Dowager.
Sanctimony - Unholy Five

Sanctimony - Unholy Five

Īsi pirms Sanctimony ilgi gaidītā albuma Unholy Five iznākšanas, alternative.lv piedāvā Ģirta viedokli par jauno materiālu.
I L L A - ap to stundas laiku pirms rītausmas

I L L A - ap to stundas laiku pirms rītausmas 6

Ir tāds vecs sakāmvārds – kas lēni nāk, tas labi nāk. Liepājnieku "I L L A" pirmais albums ar nosaukumu "ap to stundas laiku pirms rītausmas", ir nācis diezgan lēni. Bet vai labi?
Anna Kijevā – Māsa

Anna Kijevā – Māsa 5

Ir daļa Latvijas mūziķu, kuri turpina radīt lielisku mūziku, atdodot to klausītājiem bez maksas un liekām ceremonijām. Pašmāju trio “Anna Kijevā” to turpina darīt vienkārši nepārspējami.
Slayer - Repentless

Slayer - Repentless 4

Ja kādam radās šaubas par to, vai Slayer spēs turpināt un radīt jaunu materiālu pēc pamatsastāva dalībnieka un galvenā ideju ģeneratora Džefa Hanemana nāves, tad jaunais grupas veikums Repentless skaidri visiem parāda, ka tas ir iespējams!
Refused - Freedom

Refused - Freedom 3

“They told me that the classics never go out of style, but they do, they do. Somehow baby, I never thought that we do too." Tā iesākās Refused klasiskais 1998. gada albums The Shape of Punk to Come. Nepilnus divus gadu desmitus vēlāk, Refused gribēja pierādīt, ka viņi vēl joprojām nav zaudējuši savu stāju. Bet vai tā ir?
Brutal Assault ieskaņas: Rosetta - Quintessential Ephemera

Brutal Assault ieskaņas: Rosetta - Quintessential Ephemera

Vai pieredzējuši post-metal dinozauri var radīt ierakstu, kas pārmaiņas pēc liek vairāk smaidīt un sajust sevī pēc iespējas vairāk saules, nevis taustīties pašapziņas nostūros, kur gaisma tā arī nekad neiespīd? Rosetta ar savu piekto studijas albumu pierāda, ka var.
Lapas: 1234567891011