ALBUMU APSKATI

Gené Kruppa vēl ir šeit

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 09.05.2017. 13:30
Smiltene Latvijas HC skatuve mūsdienās ir viens no karstākajiem punktiem. Šajā pavasarī "Gené Kruppa" ir ielikusi vēl vienu pamatakmeni albuma formātā, lai nostiprinātu savas pozīcijas šajos ierakumos.

Pat manai mammai nav noslēpums, ka mūsdienās radīt mūziku var gandrīz jebkurš, tāpēc nav brīnums, ka to uztvert un novērtēt paliek ar katru dienu arvien grūtāk. Ik pa laikam uzduros kādam ierakstam, kas liek nodomāt: “Nu jā, viss jau it kā ir labi, bet mani tas neaizķer. Varbūt pirms desmit gadiem…” Tieši šī iemesla dēļ mana kā klausītāja uzmanība aizķeras pie tādas mūzikas, kas spēj uzrunāt mani personīgā līmenī. Gené Kruppa to spēja izdarīt tikai ar vienu koncertu. Dumpinieciskums un nedaudz naivā cerība, ka pasauli var padarīt labāku, staro no šiem trīs mūziķiem, un vismaz es no koncerta vienmēr aizeju iedvesmots un pozitīvi uzlādēts. Lai gan es esmu pārliecināts, ka vislabāk šo grupu ir klausīties klātienē, daļa no šīs enerģijas ir iemūžināta arī grupas pirmajā studijas albumā ar nosaukumu – Vēl šeit.

 

Albumā ir iekļauti deviņi skaņdarbi un katrs no šiem skaņdarbiem ir manifests tam, ka nav svarīgi, vai tu strādā birojā ar jauniešiem vai lasi ziņas radiostacijā. Svarīgi ir neaizmirst, ka mēs visi esam cilvēki, un šim statusam nāk līdzi burzma ar problēmām, ko rada mūsu nespēja saprasties, mūsu nespēja mainīties.

Tie, kuriem netraucēs Daniēla specifiskais balss tembrs un dziedāšanas maniere vai grupas skanējums, kas ir raupjš kā neslīpēts betons, ātri vien sāks dungot līdzi gabaliem, kas noteikti ir pelnījuši līdzi dziedāšanu. Es esmu pilnīgi pārliecināts, ka tad, ja Latvijas HC skatuves atbalstītāju vidējais vecums nebūtu mērāms virs vai vismaz tuvu pie trīsdesmit gadu atzīmes, tad Gené Kruppa koncertos pilnīgi noteikti būtu vērā ņemama mošošana un līdzi bļaušana neatkarīgi no tā, vai konkrētajai dziesmai ir zināmi visi vārdi vai nē.

Dziesmas Augļu koks un Ainavas, kas vienā vai otrā veidolā bija klausāmas jau pirms albuma izdošanas, ir iekarojušas ne tikai pleilistes un dziesmu izlases, bet arī pulciņu ar klausītājiem. Man ir liels prieks, ka Gené Kruppa vēl ir šeit, un es ceru, ka tas tā saglabāsies uz ilgu laiku.

 

Albumu iespējams noklausīties un iegādāties populārākajās digitālajās platformās un ierobežotā daudzumā arī CD formātā.

Prezentācijas koncerts Rīgā - 19. maija vakarā, klubā "Depo"

 

Lasi vēl

Komentāri

Pievienojos raksta autoram.
tā balss ir tik kaitinoša..
tā balss ir awesome
kruts albis. paldies
Balss ir savdabīga un tieši tāpēc man patīk
Moins! Cepur nost par to, ka skatuvē ir vēlviens labs albums, foršs mūziks un cilvēku saujiņa, kas nemet malā savu lietu! Veiksmi!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.