ALBUMU APSKATI

Relicseed - Ideoloģija

Ģirts Tauriņš
ĢIRTS TAURIŅŠ 19.10.2017. 08:45
Pēc trīs gadu pārtraukuma vietējie metāla kalēji Relicseed atgriežas ar mini albumu Ideoloģija. Neizmērojamu pieredzi grupa smēlusi braucot tūrē, un tagad beidzot ir gatavi atrādīt visu uztrenēto četru dziesmu veidolā.

Sāksim ar nelielu atskatu vēsturē. Relicseed iepriekšējo albumu Slaughterhouse izdeva pirms trīs gadiem MicRec paspārnē. Grupa devās pēc Latvijas mērogiem apjomīgā tūrē pa ASV, pelnīja atzinīgas atsauksmes par albumu, izdeva video utt. Tagad, beidzot pienācis laiks klausītājiem atgādināt par savu eksistenci, Relicseed 20. oktobrī digitāli izdos minialbumu Ideoloģija, ar četriem pašdarinātiem gabaliem un vienu kaveru no Līviem.

No šī sastāva grupā ir palicis tikai tās ģitārists un vokāls Edgars Rakovskis. Tomēr tas netraucē Relicseed braukt tūrē, kur tiek pieaicināti dažādi papildspēki.

Sāku ar šo faktu, jo man vienmēr ir bijis svarīgi, ka grupa ir simbioze un savstarpēja mijiedarbība, kā rezultātā rodas grupas mugurkauls un kopīgais viedoklis. Starp mūziķiem veidojas saikne, kas nodrošina konkrēta skaņdarba skanējumu. Protams, Ideoloģijas tapšanā ir piesaistīti dažādi speciālisti, un skaidrs, ka Edgars Rakovskis ir ieguldījis nenoliedzami apjomīgu darbu, bet, ņemot vērā grupas mainīgo sastāvu, man ir grūti šo drūmo domu izdzīt no prāta, proti, vai pieaicinātie viesmākslinieki spēs tieši tāpat nospēlēt dzīvajā un vai mūziķi spēs no notīm uztvert to noskaņu un dziesmas dvēseli.

Turpinot par pašu Ideoloģiju, albums ir ļoti tehniski noslīpēts. EP aizsākas ar dziesmu Kanibāla Dienasgrāmata, kuras sākuma rifs varētu pat skaldīt marmora klintis. Rifs tiek aplipināts ar bungām, kurām nedaudz vēlāk pievienojas Rakovska skarbais vokāls. Dziesmu teksti ir par sociālām un politiskām tēmām, turklāt, ņemot vērā to, ka albuma pirmā dziesma tika nodota klausītājiem pirms trīs gadiem, tēmas vēl joprojām ir aktuālas.

Teksti ir tikpat nostrādāti, kā visa instrumentālā daļa. Tie ir smeldzīgi un sāpīgi, piemēram, rindiņas no Ne mirusi sirds: "Cel, jel! Ved mūs! Nav sabrucis tilts pāri bailēm. Tumšs mans prāts, bet ne mirusi sirds. Vēl aizvien es mīlu šo zemi, kaut iztālēm." Iespējams, tā ir personīgā pieredze vai arī kāda cita cilvēka piedzīvotais, bet teksti atklāti runā par problēmām, ar kurām saskaramies ikdienā gan privātās dzīves, gan valstiskā mērogā.

Ja Attieksmes Aprēķins iesākas nedaudz atšķirīgi un pat melodiski, tad turpinājumā piedziedājums un dīvainā iespēle ap ceturto minūti noved tevi no domas, un nekādi nevari atcerēties dziesmas sākuma posmu. Albuma tituldziesmas sākuma rifs pēkšņi liek tev pārslēgties uz pirmo dziesmu un salīdzināt, vai gadījumā neklausies vienu un to pašu gabalu. Ģitārpartijas rokraksts viscaur šajā albumā ir ļoti līdzīgs, kā rezultātā tu apmaldies ierakstā un nezini vairs, kurā vietā atrodies.

Uz papīra viss liekas ideāli, proti, tekstus varētu izdot kā atsevišķu dzejoļu krājumu, instrumentālās partijas vietām ir ļoti sarežģītas, kā arī Rakovskis noklāj plašu vokālo spektru. Tieši tā ir EP problēma, visa kā ir par daudz. Albumā savijas daudz dažādi žanri, citviet ģitāras izklausās kā no kādas melodic death metal bandas, savukārt citur vokālu varētu pielīdzināt grandžam

Dažādie stili prātam liedz Ideoloģiju nolikt kaut kādā konkrētā plauktiņā, dziesmas ir tik ļoti daudzslāņainas, ka tās pazūd, un sāk likties, ka tās ir vienādas. Rezultātā no albuma aizķeras tikai pēdējais skaņdarbs, Līvu kavers Es karājos tavā bizē, kas drusku atsvaidzina ierakstu, jo atšķiras strukturāli no pārējā EP.

Es negribētu teikt, ka Ideoloģija ir slikts ieraksts. Manuprāt, sen nebiju dzirdējis tik spēcīgus rifus, kuriem ir potenciāls tavu uzmanību notvert un likt klausīties no pirmās līdz pat pēdējai sekundei. Bet uzmanība ir tā kā siermaize, proti, jo vairāk tu liksi tai sieru, jo vairāk tev tā negaršos; jo vairāk slāņu mūzikai, jo grūtāk to uztvert. Varbūt tas ir solis pirms īstā meistardarba? Varbūt Relicseed, izdodot šo albumu, piebeidz iepriekšējo posmu, lai uzsāktu jaunu?

Lasi vēl

Komentāri

Riekstiņš 19.10.2017. 18:47
Nam kriš 21.10.2017. 00:37
Te jau briest skandāls? Vai Reliksīd atbalsta Krimas okupāciju?
Nav nekāds jaunums, kur nu vēl skandāls.
Sončīkas Smaids 21.10.2017. 13:17
bļad, kur jūs šaurās vagas rodas?
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
LOLOLOLOLOLOLOL
#retard
EP lielisks, tiešām gudrs, teksti ļoti labi, vokāls jaudīgāks par 3 Xfaktoriem kopā un muzikālais materiāls zvērā. Kas būs tālāk?
Tālāk būs lielkoncerts 9.maijā, pie kauna staba \m/ #krimnash
Jūs taču esat kaut kādi pajoļi bez savas domāšanas. Kur sakars spēlēšanai konkrētā vietā ar kaut kādu politisku viedokļu atbalstīšanu? Zinu, ka latvietim pienākas blēt par visu un jo bezsakarīgāk, jo labāk, bet vai šito sūdu jūs nevarat atstāt delfos? Šis galu galā ir mūzikai veltīts portāls, saprastu, ja jūs dirstu par to, bet šis ir galīgi nevietā.
Sončikas Smaids vēlreiz 28.10.2017. 13:36
lol, nav jēgas stulbenim grāmatu dot, lai mācās.
lai sēž savā aplokā un domā, ka ir pasaule ir apaļa.
stulbeņu pat vairs žēl nav, par tiem jāsmejas.
:):):)
Kad Oghrei būs kāds jauns ieraksts?
Guntars Račs 28.10.2017. 21:56
Kad Tesa atkal uzstāsies?
Guntar, palaidi garām, vakar uzstājās!
Dethecrator paskaidros labāk 07.11.2017. 08:43
Pēc Ukrainas likumiem ierasties Krimā drīkst tikai ar Kijevas atļauju un noteiktiem robežkontroles punktiem. Tie, kuri uz Krimu dodas no Krievijas, saņem aizliegumu iebraukt Ukrainā vai arī, sliktākajā gadījumā, par nelegālu ierašanos okupētajā Krimā var piespriest cietumsodu līdz astoņiem gadiem. Neko jau puikas nav zaudējuši, nākamie sarakstā būs Varang Nord :)
Desekratoram 09.11.2017. 11:11
a kāda ir šīs diršanas jēga?!?/ priekš kam kaut ko rakstīt par cietumu aizliegumiem un vitu to paŗējo herņu? gribās reliksīdu ietupināt? par ko tieši?.
Jautājumiņi 09.11.2017. 11:46
Vai te atkal iežvankstējušies pseido ultra Ukrainas "patrioti" kautko krievu okupētās Krimas iedzīvotāju labā ir izdarījuši savā dzīvē ? Kaut 5 eirocentus noziedojāt Krimas tatāriem un ukraiņiem ?

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.