ALBUMU APSKATI

I L L A - ap to stundas laiku pirms rītausmas

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 22.03.2016. 13:40
Ir tāds vecs sakāmvārds – kas lēni nāk, tas labi nāk. Liepājnieku "I L L A" pirmais albums ar nosaukumu "ap to stundas laiku pirms rītausmas", ir nācis diezgan lēni. Bet vai labi?

Kā pats Liepājas četrinieks pirms gada stāstīja intervijā, tad darbs pie albuma notika nepiespiestā gaisotnē ar domu, ka kaut kad jau būs. Tad nu beidzot varam teikt, ka ir un "gaidīšanas svētki" ir vainagojušies ar diezgan apjomīgu ieraksta garumu. Piecos masīvos skaņdarbos savācās 53 minūtes. Garāko no tiem – Largo, grupa piedāvā noklausīties bez maksas.

Adagio, Lento, Allegro, Largo un Grave. Tie, kam mūzikas teorija nav nekas svešs, uzreiz pamanīs, ka skaņdarbu nosaukumos ir izmantoti tempu raksturojošie apzīmējumi. Šajā ierakstā tie arī ļoti precīzi apzīmē to, kas nu no katra konkrētā skaņdarba būtu gaidāms. No lēniem un ļoti lēniem līdz nedaudz ātrākiem tempiem - mūzika plūst nepiespiesti. Ģitāras atsvaidzinoši vietām nomaina klavieres, bet no elektronisku skaņu tvēriena pamodina akustiskās ģitāras skaņas. Manuprāt, tieši tas piedod skaņdarbiem un to mijiedarbībai svaru, padarot albuma klausīšanās sajūtu tveramāku. Katrs skaņdarbs papildina citu, un šis noteikti ir viens no tiem ierakstiem, kas būtu jāklausās kā kopums. Atsevišķi katra kompozīcija varētu nelikties tik spēcīga.

Ieraksts pārsvarā tapis pašu puišu spēkiem, piepalīdzot Egīlam Mežam ar bungu ierakstu un Ģirtam Laumanim (Hodilla studija/ Valmiera) ar audio miksēšanu un māsterēšanu.

Īpaši gribu pieminēt albuma vizuālo noformējumu, par ko esot jāpateicas Kristai Dinterei un Elīnai Strelitai-Strēlei. Paņemot rokās vienu no 100 kopijās limitētajiem CD, tiešām pārņem ļoti patīkamas sajūtas, kas atgādina to, kapēc cilvēki vēl joprojām tos izdod fiziskos formātos. Izvēlētais materiāls un krāsas teicami papildina mūzikas radīto kvalitātes sajūtu un ieguldītā darba vērtību, pacietību un laiku.

Albumu iespējams iegādāties izdevniecības SKYR bandcamp lapā.

 

Lasi vēl

Komentāri

Nu beidzot atkal Liepājā ir tapis kas īpašs ar nu jau nepateikšu laika sprīdi kopš kura laika ,malači.
Kaut ko baigi atgādina. hmmm... bet ko?
flegmātisku sieviešu ģērbtuvi pirms sporta spēlēm
šur tur ISIS melanholija, šur tur Deftones harmoniju salikums iezogas, šur tur Tesas tesīgums..
Kā tad Liepājā atļaujas šitādu spēlēt, kur kleins un fomins skatās? Až visu treku nobaudīju, laikam būs labs tas ieraksts.
skeptiķis 24.03.2016. 15:31
Mogwai atgremošana. patiesība ieraksts skan sūdīgi (klausoties uz tiešam labas tehnika). Sorry džeki, lai veicas tālāk...

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.