ALBUMU APSKATI

Anna Kijevā – Māsa

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 08.10.2015. 14:45
Ir daļa Latvijas mūziķu, kuri turpina radīt lielisku mūziku, atdodot to klausītājiem bez maksas un liekām ceremonijām. Pašmāju trio “Anna Kijevā” to turpina darīt vienkārši nepārspējami.

Tāpat kā pirmo ierakstu, arī otro albumu grupa “Anna Kijevā” bez jebkādām ceremonijām, klusi, klusi nopublicēja savā bandcamp profilā, un tieši tāpat kā pirmajā reizē – mūzika skaļi runā pati par sevi. Grupas otrais ieraksts ar nosaukumu “Māsa” ierakstīts jau 2014.gada augustā Valmierā pie Lomika, un man jāsaka, ka es nevarētu iedomāties labāku vietu, kur būtu jātop šādai mūzikai.

Albums, kurā ir iekļautas septiņas dziesmas, interneta vidē parādījās 13.jūlijā. Fiziskā formātā ieraksts pieejams ļoti ierobežotā tirāžā - uz vinila albums iespiests tikai 200 eksemplāros.

Ieraksts sākās ar tituldziesmu “Māsa”, uzreiz uzstādot toni pārējām dziesmām. Man personīgi ir ļoti liels prieks, ka “Anna Kijevā” ir saglabājusi netīro skanējumu. Uzreiz pēc dziesmas ievada, kas nedaudz atgādina mūsdienu “TESA”, seko ritmi, kuriem galva pati bez atļaujas prasīšanas sāk kustēties līdzi. Turklāt tiem, kuri grupas iepriekšējo ierakstu nosauca par neklausāmu vokāla dēļ, šoreiz gan šādas galvassāpes nebūs jāpiedzīvo. Tie šoreiz ir salīdzinoši daudz tīrāki, tomēr saglabājuši to "pankuhu", ko es cerēju sadzirdēt.

Otrā dziesma pavisam noteikti ir mans favorīts numur viens. “Mēs esam karš” parādījās koncertos uzreiz pēc albuma “Maldās” palaišanas tautās, un, jāatzīst, uzreiz paņēma mani ar savu vienkāršo, bet tik ļoti smagnējo skanējumu. Dziesmas garums ir solīds – 3 minūtes un 44 sekundes, bet tās paskrien garām tik ātri, ka gribot negribot vienmēr prasās uzlikt vēlreiz.

Kā pēdējo es gribētu izcelt albuma pēdējo dziesmu, kas saucas “Nesaule”. Šī, manuprāt, ir grupas “lipīgākā” dziesma. Lai gan kāds varētu protestēt par teksta domas lietderību, tici man - pēc pāris noklausīšanās reizēm tu to vairs ārā no savas galvas nedabūsi! Dziesma būs tavā apziņā iespiedusies tikpat dziļi kā neizskaidrojamais riebums pret zirnekļiem vai kailgliemežiem.

Tikpat neizskaidrojama ir mana pieķeršanās šim albumam. Lai gan pēc būtības tā ir vienkārša mūzika, tomēr kopš tiku pie “Māsas” vinila formātā, tas viennozīmīgi kļuvis par manu šī gada Latvijas mūzikas albumu “numur viens”. Plate skan tik dzīvi, ka “Anna Kijevā” no pjedestāla gāza “The Offspring” albumu “Smash”, kas līdz šim bija mans nepārspēts favorīts skanējuma ziņā.

Klausies “Māsu” grupas Bandcamp profilā un nāc jau šo sestdien, 10.oktobrī, uz Krogu “Aptieka”, kur noteikti varēsi daļu no tā dzirdēt dzīvajā.

Lasi vēl

Komentāri

Ieraksts labs, otrā pusē aizmigu.. tb.,kad slikts - izrubī pēc pāris dziesmām. Turās!
ir labs, paldies!
Skābi
skābi
Spēcīgi

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.