ALTERNATIVE.LV KOMANDA

Jānis Sildniks

Metāla eksperts

Savu Alternative.lv karjeru aizsāku divitūkstošo gadu sākumposmā, sniedzot anonīmus komentārus forumā. Vēlāk, sākot iepazīt pašmāju mūzikas pasauli gan no skatuves, gan aiz tās, par savu aicinājumu sajutu palīdzēt Alternative.lv otrās elpas atgūšanā, piedaloties gan organizatoriskajos, gan redakcionālas dabas jautājumos.

Slepkavības mēģinājums, metalcore un kontroversija – As I Lay Dying koncerta apskats

Slepkavības mēģinājums, metalcore un kontroversija – As I Lay Dying koncerta apskats

"Grammy" nominācija, pasaules turnejas, slepkavības mēģinājums, cietums un skandaloza atkalapvienošanās. Grupa “As I Lay Dying” ir kļuvusi par skaļāko notikumu metalcore mūzikas lauciņā, iespējams, visa žanra vēsturē, atstājot plašu vietu ētikas spekulācijām. Tieši tāpēc, runājot par grupas koncertu, nedrīkst nerunāt par to kontekstā ar priekšvēsturi.
Metāls bez metāla. Anathema mākslinieciskais konflikts Melnajā piektdienā

Metāls bez metāla. Anathema mākslinieciskais konflikts Melnajā piektdienā 5

Kad pirmo reizi padzirdēju prieka vēsti par "Anathema" atgriešanos Latvijā, centos nekavējoties apziņot savu draugu loku. Kuram gan nepatīk būt tam, kurš atnes labas ziņas. Šajā sakarā atdūros pret nelielu pārsteigumu, kas mani vajāja līdz pat koncertam.
Vienotie mūziķi un fanu reisa "aplauziens" - Top 10 gada lasītākie Alternative.lv raksti

Vienotie mūziķi un fanu reisa "aplauziens" - Top 10 gada lasītākie Alternative.lv raksti 6

Visa gada garumā “Alternative.lv” komanda cītīgi strādā, lai saviem lasītājiem stāstītu par gaidāmajiem un aizvadītajiem koncertiem, piedāvātu recenzijas un dotu iespēju par sevi pastāstīt jaunajiem censoņiem. Taču gada beigas ir tas laiks, kad atskatāmies uz sastrādāto un to, kas jūs ir interesējis visvairāk.
Bukarestes koncerta traģēdija: bojā gājuši abi grupas ģitāristi

Bukarestes koncerta traģēdija: bojā gājuši abi grupas ģitāristi 3

Rumānijas medijs “Ziarul De Iasi” ziņo, ka traģiskajā Bukarestes ugunsgrēkā gājuši bojā arī abi grupas “Goodbye to Gravity” ģitāristi Vlads Telea un Mihails Aleksandru. 
Traģēdija metāla koncertā Bukarestē - 27 miruši un 180 ievainoti; smagi cietis arī solists

Traģēdija metāla koncertā Bukarestē - 27 miruši un 180 ievainoti; smagi cietis arī solists

Ar vismaz 27 cilvēku nāvi ugunsgrēka rezultātā ir noslēdzies grupas "Goodbye to Gravity" koncerts Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē. Tāpat tiek lēsts, ka ievainojumus guvuši aptuveni 180 cilvēki.
Smagucis un diskotēka Melnajā Piektdienā - Enter Shikari (+ Foto un video)

Smagucis un diskotēka Melnajā Piektdienā - Enter Shikari (+ Foto un video) 23

713 "going" atzīmes Feisbukā un neskaitāmie ļaudis, kuri sociālajos tīklos meklēja iespējas biļešu iegādei par veseliem pieciem eiro lētāk, liecināja, ka par 23. septembra smago vakaru "Mellajā Piektdienā" interese ir. Galu galā koncerta vaininieki bija populārie briti - "Enter Shikari".
Nebūs viegli. Brazīlijas ‘Questions’ par izlaušanos un ‘hardcore’ patieso dabu - vienotību

Nebūs viegli. Brazīlijas ‘Questions’ par izlaušanos un ‘hardcore’ patieso dabu - vienotību

13. jūlijā ar savu vienīgo Latvijas koncertu Cēsīs, ‘Fonoklubā’, piestās nozīmīgā Brazīlijas hardcore apvienība ‘Questions’, kas atpazīstamību 15 gadu garumā kaldinājusi ar nenogurstošu koncertu sniegšanu dažādos kontinentos, kā arī ciešu draudzību ar ‘Sepultura’ un brāļiem Kavalerām. Kā norāda grupas pārstāvis - visu panākumu pamatā ir darbs. Smags, nogurdinošs un gandarījuma pilns darbs.
TOP 10 lasītākie raksti Alternative.lv

TOP 10 lasītākie raksti Alternative.lv 3

Piedāvājam ielūkoties Alternative.lv aizvadītā gada lasītākajos rakstos.
Albuma apskats: Disco Ensemble - Warriors

Albuma apskats: Disco Ensemble - Warriors 2

Kaut arī Latvijā Disco Ensemble aktualitāte, salīdzinot ar laika posmu pirms pieciem gadiem, šķiet pierimusi, grupa šos gadus pavadījusi aktīvi koncertējot un attīstoties līdzi laikmetam. Iepazīstot Disco Ensemble mazos, pārbāztos pašmāju klubos, ir interesanti vērot - ar ko Somu vīri nodarbojas šodien.
8 jautājumi: Lauris Ābele - Soundarcade

8 jautājumi: Lauris Ābele - Soundarcade 7

Latvijas alternatīvā skatuve ir bagāta ar kvalitatīvām grupām un mūziķiem, kuri tās veido, tāpēc Alternative.lv piedāvā ekspress interviju dažiem no māksliniekiem.
8 jautājumi: Sigals - All Day Long

8 jautājumi: Sigals - All Day Long 6

Latvijas alternatīvā skatuve ir bagāta ar kvalitatīvām grupām un mūziķiem, kuri tās veido, tāpēc Alternative.lv centīsies regulāri piedāvāt kādu interesantu ekspress interviju.
Beans On Toast par iemīlēšanos Latvijā

Beans On Toast par iemīlēšanos Latvijā 5

Tuvojoties alternative.lv dzimšanas dienas svinībām, uz sarunu aicinājām britu drunk/folk dziesminieku Jay McAllister jeb Beans On Toast, kurš savā daiļradē bez kompleksiem dzied par seksu, narkotikām un politiku.
8 jautājumi: Deniss Denisenko - Sanctimony

8 jautājumi: Deniss Denisenko - Sanctimony 10

Latvijas alternatīvā skatuve ir bagāta ar kvalitatīvām metāla grupām un mūziķiem, kuri tās veido, tāpēc Alternative.lv centīsies regulāri piedāvāt kādu interesantu ekspress interviju.
Trauma Moralis izdzīvo un koncertē Meksikā

Trauma Moralis izdzīvo un koncertē Meksikā 10

Pašmāju grind meistari Trauma Moralis atgriezušies no turnejas mežonīgajā Meksikā un dalās pieredzē vietējās kultūras iepazīšanā, tai skaitā piedzīvojot fundamentālākās lietas – īstu tekilu, kukuļus policijai, zādzību un lieliskus koncertus.