KONCERTU APSKATI

Smagucis un diskotēka Melnajā Piektdienā - Enter Shikari (+ Foto un video)

Jānis Sildniks
JĀNIS SILDNIKS 24.09.2015. 10:30
713 "going" atzīmes Feisbukā un neskaitāmie ļaudis, kuri sociālajos tīklos meklēja iespējas biļešu iegādei par veseliem pieciem eiro lētāk, liecināja, ka par 23. septembra smago vakaru "Mellajā Piektdienā" interese ir. Galu galā koncerta vaininieki bija populārie briti - "Enter Shikari".

Koncertu atklāja grupa "Hacktivist" - gana jaudīgs repmetāls no Lielbritānijas, kas ar masīvu skanējumu, breikdauniem un diviem solistiem (viens repoja, viens skrīmoja, protams) gods godam veica iesildošo funkciju. Uz koncerta beigām nepameta sajūta, ka uzstāšanās laikā skan viena gara dziesma - nedaudz paredzams, vienveidīgs, taču ļoti uzkurinošs smagucis kvalitatīvā izpildījumā. 

Publikai patika. Par to liecināja fakts, ka pēc solista Tima Bīzlija pavēles viss pūlis (atskaitot vienu meiteni pie skaņotāju pults) bez ierunām metās tupus, lai, sekojot kārtējam breikdaunam, lektu gaisā un vicinātu savas ekstremitātes. 

Pēc "Hacktivist" uzstāšanās radās divi jautājumi. Pirmkārt, internetā šur tur tika manīta informācija par trim grupām - kā tur īsti būs? Otrkārt, vai paspēšu izstāvēt rindu pie letes un neko nenokavēt? 

Diemžēl rindu izstāvēt izdevās veikli, kas liecināja, ka cilvēki varēja būt vairāk. Jā, protams, skatuves priekša bija pilna un arī klubā pārvietošanās bez grūstīšanās bija sarežģīta, bet tomēr "Enter Shikari" pasākums būtu pelnījis slēgtas durvis ar lielu uzrakstu "Izpārdots". Galu galā šis kvartets 2015. gada vasarā ir atzīmējies tādos festivālos kā "Glastonbury", "Lowlands", "Opener", "T in the Park" un citos.

Lai nu kā, atšķirībā no "festivāla" "Kubana" (kur viens no neskaitāmajiem uzmetieniem paredzēja "Enter Shikari" neierašanos), briti bija ieradušies un tehniskie darbinieki sāka gatavoties šovam, paralēli atskaņojot intro, kas veica laika atskaiti desmit minūšu garumā. 

Gaismas izdzisa, pūlis iekliedzās, laika atskaite beidzās un sākās post-hardcore-elektro-alternative-rock-experimental piedzīvojums. Jau ar pirmo dziesmu, kas bija "The Appeal & The Mindsweep I", publika parādīja, ka ir izpildījusi mājasdarbu, demonstrējot gan liriku zināšanu, gan labākās mošpita iemaņas.

Skaņa bija ļoti spēcīga un kvalitatīva. To varētu skaidrot gan ar grupas pieredzi un meistarību, gan arī faktu, ka brīžiem muzicēšanas lomu uzņēmās elektronika, grupas dalībniekiem ļaujot nodarboties ar ne mazāk svarīgām lietām - basģitāras balansēšanu uz galvas vai karāšanos griestu konstrukcijās. 

No vairākiem ļaudīm esmu dzirdējis nievājošus izteikumus par elektronisko elementu iepīšanu metālā, kā arī dziedošo (lasi - emo) vokālu. Arī pēc šī koncerta daži asprāši izteicās, ka brīžiem jutušies kā čehu lunaparkā. Piekritīšu, ka tas ir subjektīvi, taču, manuprāt, "Enter Shikari" kā reiz ir tā grupa, kurai ir visas tiesības to darīt, cik uziet, jo tādi gluži vienkārši viņi ir. Un to pierāda fakts, ka koncerta vidū tiek atskaņots dziesmas remikss un uz brīdi "Melnajā Piektdienā" norisinās diskotēka.

Paziņojums koncerta izskaņā "Jūs bijāt lieliski un mēs jūs mīlam" parasti grupām ir standarta procedūra, taču šajā gadījumā gribas domāt, ka tas nāca no sirds, jo publika tik tiešām bija lieliska un viegli mīlama. Sākot no brīža, kad tā "uzsprāga" dziesmas "Radiate" laikā, līdz pat pēdējām sekundēm. Tā kā "Enter Shikari" šī bija pirmā reize Latvijā, viņiem nav iemesls būt ar kaut ko neapmierinātiem.

Tāpat kā publikai. "Enter Shikari" parādīja augstas kvalitātes šovu, izpildot zināmākās dziesmas sev raksturīgajā manierē. Tālākais ir tikai gaumes jautājums. Spriežot pēc visa, vairums sanākušo bija sajūsmā.

Foto un video: Aivars Ivbulis

 

Koncertā izpildīto dziesmu saraksts:

Lasi vēl

Komentāri

koncis bija ok,bet šāda līmeņa grupai melnā 5diena kautkā likās neadekvāta ..es domāju ,ka vietu varēja piemeklēt labāku,jo tur skan kā mucā..
is it metal? 24.09.2015. 12:11
LGBT reklamējas praidos, un emo pederastija gūst popularitāti arī mūzikā. Skumji.
Grandioza spriestspēja iepriekšējam komentāram.
Esmu starā par koncertu, esmu starā par to, cik grupas dalībnieki bija draudzīgi, cik mūzika, ko izpildīja, bija kvalitatīva. 10 out of 10, my dear friends!
vēl gribēju pateikt, ka man ir 16mit gadi!
Koncis, protams, foršs un grupa super, bet Melnā piektdiena nevar šādu grupu uzņemt. Galīgi garām bija.
ok, par vietu - ko iesakat Melnās5dienas alternatīvai?
Klausītājs 24.09.2015. 16:28
Nabaklab vai Depo!
Katamarāns 24.09.2015. 16:50
Nav jau īsti nekur citur, kur uzņemt.
Nu Depo jau būtu pēdējā vieta, ko piedāvāt, skaņa nekāda
Smuki puiši spēlē tajā grupiņā... agrāk pati ar klausījos šitos emo!
kāpēc palādiumā nevar?
Palladium = ellīgi dārgs.
Depo - ellīgi par mazu.
Nabaklab = ellīgi labi, centrā, bet ellīgi par mazu šādiem.
nu, nu?
Un par skaņu - nebija nemaz tik traki. Bija kā reiz labi.
ķieģelis 24.09.2015. 22:21
Pasākums bija labs, bet skaņa nebija līmenī. Ģitāras praktiski nevarēja dzirdēt (nu vai arī man ir biezpiens ausīs).
Jūs gan varētu dot rakstus pārlasīt vairākiem cilvēkiem pirms publicēšanas - brīžiem grūti saprast, kas ir domāts ar rakstīto un arī informācija vietām arī nav līdz galam pareiza.
Ķieģeli, Tev biezpiens ar krējumu ausīs.
Iespējams labākā skaņa, kas jebkad ir bijusi Piektdienā.
Vispār, man ar dažos MP končos ir bijušas problēmas ar skaņu. Vienā, stāvēju ārā pīpēju, nevarēja dzirdēt basu un gičas. Otrajā - stāvēju pārāk tuvu pie tumbas:)
Nedirs! MP nelaiž ārā pīpēt.
tak, komonn, Ironizēju par skaņu:)
Kas attiecas uz elektronisko daļu - būtu jāmāk atskaņot elektronisko mūziku tā, lai tā slikti izklausītos.
Uz vietas skaņa likās sliktāka nekā skatoties video no koncerta. Man jau liekas, ka problēma ir tajā, ka par skaļu tie koncerti tiek griezti... Un telpai audio treatment galīgi nekāds.. kā lielākajai daļai klubu...
Man šķiet, ka koncertā tieši jābūt skaļi cik iespējams (Olivers tādā ziņā rullē). Klusām es arī mājās varu paklausīties.
Aikuc, tik skaļi, lai frizūras otrādi apgriežas;D

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.