ZIŅAS

Traģēdija metāla koncertā Bukarestē - 27 miruši un 180 ievainoti; smagi cietis arī solists

Jānis Sildniks
JĀNIS SILDNIKS 31.10.2015. 13:19
Ar vismaz 27 cilvēku nāvi ugunsgrēka rezultātā ir noslēdzies grupas "Goodbye to Gravity" koncerts Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē. Tāpat tiek lēsts, ka ievainojumus guvuši aptuveni 180 cilvēki.

30. oktobra vakarā uz grupas jaunākā albuma "Mantras of War" prezentāciju klubā "Colectiv", kas izveidots pamestas rūpnīcas telpās, bija ieradušies aptuveni 400 cilvēki. Ugunsgrēks sākās pēc pirotehnikas izmantošanas "Goodbye to Gravity" uzstāšanās laikā.  

Naktskluba "Facebook" lapā, kur koncertu apmeklēt bija solījušies vairāk kā 600 cilvēki, ir norādīts, ka "īpašas atmosfēras radīšanas nolūkos, prezentācijas koncertam ir sagatavotas dekorācijas, gaismu šovs un pirotehnika". 

Rumānijas medijam “Antena 3 TV” kāds aculiecinieks stāstīja: “Cilvēki ģība no dūmiem. Tas bija pilnīgs haoss, apmeklētāji kāpa viens otram virsū. Tā bija traģēdija, ko varēja novērst ar organizētākiem ārkārtas dienestiem.” 

Sociālajos tīklos cilvēki norāda, ka pirotehnika aizdedzinājusi porolonu ap koncertzāles stabiem, kas ātri vien liesmas pārnesa uz koka griestiem un citur. Tiek uzsvērts, ka naktsklubam ir bijusi tikai viena izeja - relatīvi mazas durvis. 

Medijs “Telegraph” ziņo, ka vietējās slimnīcas bijušas pārpildītas un ievainotie, kuru skaits sasniedz 180 cilvēkus, esot izguldīt koridoros. Vismaz vēl 25 cilvēku stāvoklis tiek uzskatīts par kritisku. Tāpat vairums ievainoto bija pusaudži un studenti, kuru starpā bijis salīdzinoši daudz ārzemnieku.

Traģēdijā cietis arī "Goodbye to Gravity" solists Andrejs Galuts, kurš smagā stāvoklī ievietots Bukarestes slimnīcā. Neoficiāli avoti vēsta, ka Galuts atrodas komā un ārsti cīnās par viņa dzīvību. 

Rumānijas prezidents Klauss Johannis savā “Facebook” lapā paudis līdzjūtību: “Šis ir ļoti skumjš brīdis mums visiem - gan nācijai, gan man personīgi. Šājā sāpīgajā momentā vēlos paust līdzjūtību un solidaritāti ar ģimenēm, ko skārusi traģēdija.” 

Savu līdzjūtību sociālajos tīklos ir izteikuši arī vairāki alternatīvās skatuves pārstāvji, piemēram, Sick of it All, Enter Shikari solists R. Reinolds un daudzi citi. 

Portāls “Blabbermouth” vēsta, ka “Goodbye to Gravity” ir apkopojums no tādu grupu dalībniekiem kā “Thunderstorm” (kas savā 10 gadus ilgajā pastāvēšanā ir uzstājās kopā ar “Judas Priest”, “Manowar”, “Rage”, kā arī citām apvienībām) un Rumānijas “American Idol” šova versijas uzvarātājiem “Megastar”.

Grupas albuma prezentācijas ietvaros bija paredzēti deviņi koncerti, ar lielo atklāšanu klubā "Colectiv".

Lemijs Bleks, viens no grupas biedriem, sociālajā tīklā “Facebook” ievietoja attēlu (titulbilde), kas uzņemts īsi pirms traģēdijas. Tajā redzami vairāki simti cilvēku grupas uzstāšanās laikā.

Koncerta "Facebook" pasākuma plakāts: 

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.