ZIŅAS

Vienotie mūziķi un fanu reisa "aplauziens" - Top 10 gada lasītākie Alternative.lv raksti

Jānis Sildniks
JĀNIS SILDNIKS 28.12.2015. 13:45
Visa gada garumā “Alternative.lv” komanda cītīgi strādā, lai saviem lasītājiem stāstītu par gaidāmajiem un aizvadītajiem koncertiem, piedāvātu recenzijas un dotu iespēju par sevi pastāstīt jaunajiem censoņiem. Taču gada beigas ir tas laiks, kad atskatāmies uz sastrādāto un to, kas jūs ir interesējis visvairāk.

2015. gada lasītāko ziņu Top 10: 

1. “Cik cilvēki ir nepieciešami, lai no “Bet bet” tiktu līdz “PND”? Grupas “DJ Krankenwagen” ieguldītais darbs, lai 18. novembrī parādītu Latvijas skatuves vienotību, nav bijis veltīgs. Pašmāju grupu dalībnieku tīkls ar nosaukumu “Plakāts” Alternative.lv lasītāko rakstu sarakstā pelnīti ieņem pirmo vietu, atgādinot, cik mazā valstī dzīvojam. Starp citu, plakāta pirātisko versiju aizvien var aplūkot šeit.

2. Otrā lasītākā ziņa aizvadītajā gadā ir bijusi uz mazāk pozitīvas nots. Tās galvenajā lomā Aivars Līpenītis un “Negaidīti atcelts fanu reiss uz AC/DC koncertu Varšavā”. Neskaidri apstākļi, skandalozas personības un atteikšanās no komentāriem. Šai situācijai bija viss nepieciešamais, lai tā kļūtu par asa sižeta seriālu. "Alternative.lv" pārstāvji sazinājās gan ar cietušo pusi, gan centās komunicēt ar oficiālajiem pārstāvjiem. Tiesa, ar otrajiem kopīgu valodu atrast tā arī neizdevās

3. Viedoklis no malas allažiņ ir svarīgs. Šoreiz tādu Rīgai nesaudzīgi deva apskatnieks Pāvels Borisovs, iezīmējot 3 Latvijas skatuves lielākās problēmas. Šo rakstu vistrāpīgāk raksturo viņa paša citāts: “What the actual fuck is happening with underground music in Riga, explained by a guy who doesn't know a shit about Riga."

4. Jūtam prieku un lepnumu, ka “Alternative.lv” gada centrālais notikums - Gada balvas pasniegšana - arī ir radusi dzirdīgas ausis. Ziņa par klausītāju balsojuma uzsākšanu atrodas godpilnajā 4. pozīcijā, taču vēl vismaz divas Gada balvas ziņas atrodas starp 20 lasītākajiem rakstiem. Jūsu interese apliecina, ka darbs nav bijis veltīgs un tā turpināšana ir mūsu misija. 

5. Koncertu apmeklētājus ir pamatīgi nokaitinājusi nu jau daudzviet tradicionālā pauze pirms grupu uzstāšanās. Piektajā lasītākajā ziņā Reinis Graudiņš organizatoriem un grupām māca lietot pulksteni jeb aicina - sāksim koncertus laikā!

6. Lasītāko ziņu augšpusē atrodas paziņojumi par “The Prodigy” un “Parkway Drive” koncertiem, kā arī festivālu “Fono Cēsis” un “LabaDaba” programmām. Taču nekas nav tik ļoti iepriecinājis “Alternative.lv” lasītājus kā ziņa par to, ka ir jāiebāž pirksti savās acīs, jo Viļņā uzstāsies “Slipknot”. 

7. Bēdīgi slavenais, bet reizē šur tur leģendārais grupējums “Morālā ateja” klusēja 10 gadus, lai nāktu klajā ar jaunu dziesmu - “Viss ir labi”. Grupa savu albumu pamatoja ar nestabilo situāciju valstī, apelējot pie bēgļu krīzes un Sabīnes Berezinas jaunā albuma. Šajā ziņā ne visi piekrīt “Morālajai atejai”. Daži tomēr uzskata, ka bēgļu krīze ir pārspīlēta. 

8. Vēstures nodarbība kopā ar “Alternative.lv” autoru Ģirtu Tauriņu un “Skyforger” dalībnieku Edgaru “Zirgu” Grabovski ierindojas astotajā vietā. Raksts īpaši nostalģisks būs tiem, kuri aizvien atceras, ka deviņdesmitajos melnais bija melnāks, bet metāls - smagāks.

9. Kad satiekas hip-hops un metāls, rodas visnotaļ lasīts raksts. Pašmāju grupa “Harta” metās uz vienu roku ar hip-hopa mākslinieku Sandi, radot dziesmu un videoklipu ar nosaukumu “Kam tu klanies”

10. Lielākos krēslos sēdoši asprāši izlēma nobiedēt Latvijas mūzikas skatuvi, piemērojot PVN kultūras pasākumu ieejas biļetēm. Bailēs no ievērojama cenu kāpuma, ļaudis metās parakstīties, protestēt un galu galā izcīnīt savu. Gan jau valsts budžets kaut kā pārdzīvos.

Ja arī tev kā īpašs atmiņā ir iespiedies kāds Alternative.lv raksts, aicinām ar to dalīties komentāros.

Lasi vēl

Komentāri

Zvaigžņotais R 28.12.2015. 15:33
Manuprāt, vajadzētu arī aplūkot komentētākos šī gada rakstus.. :D
Vovo, brīnums, ka pats ''zvaigzne'' nav šeit ieradies, lai izteiktu sašutumu par sevis neesamību šajā topā. :D
Dievs jums to nepiedos !
es to pašu iedomājos :D
Kā, nav ieradies? A 1 koments? Bet pieminēt to murdziņu vajadzēja. Pieminēsim!
Ja hujņa ir komentētāks raksts, tad tā vel joprojām paliek hujņa, kuru nav vērts pieminēt.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.