ZIŅAS

TOP 10 lasītākie raksti Alternative.lv

Jānis Sildniks
JĀNIS SILDNIKS 01.01.2014. 18:00
Piedāvājam ielūkoties Alternative.lv aizvadītā gada lasītākajos rakstos.

Kā jau pavisam nesen noskaidrojām, 2013'ais gads Latvijas alternatīvajai skatuvei ir bijis notikumiem un koncertiem bagāts. To apstiprina arī fakts, ka aizvadīto 12 mēnešu laikā esam publicējuši kopumā 327 rakstus, intervijas, apskatus un gluži vienkārši iesūtītos notikumus, kā arī pasākumu sadaļā izvietojuši 530 notikumus!

Ar neviltotu prieku piedāvājam atskatīties uz tām desmit ziņām, ko esat pagodinājuši ar lielāko apmeklējumu un skatījumu skaitu:

1. Uzsākta Alternative.lv gada balvas balsošana / Noskaidroti „Alternative.lv gada balvas” nominanti

Gadu iesākot ar Alternative.lv nomināciju apkopošanu un gada balvas koncertu, esam izpelnījušies gana lielu uzmanību, lai raksti par šo tematu ieņemtu vairākas pirmās vietas, tāpēc atļāvāmies tiem piešķirt vienu pozīciju. Kopumā pirmajai reizei gada balva tika aizvadīta gana veiksmīgi, lai saprastu - ir vērts domāt arī par nākamo.

2. Par Metal All Stars tūri izplatīta neprecīza informācija 

Cenšoties noskaidrot vairāk informāciju par autobusu pieturās, internetā un visur citur izplatītajiem plakātiem, konstatējām, ka pasākuma organizatori paši nesaprot, ko ir publicējuši, un pēc sazināšanās ar rīkotāju pārstāvjiem tā arī nesagaidījām loģiskas konstrukcijas teikumu. Tas arī topa otrajā vietā. Tiesa, jāpiebilst, ka vēlāk ar izsludināto mūziķu palīdzību informācija tika precizēta un vismaz pagaidām rādās, ka pasākums norisināsies kā plānots.

3. Dirtfesto - BMX un gandrīz HC

Festivālu skatuvei šogad zaudējot vairākus pasākumus, formālas dzīvības pazīmes atstāja bijušais “Zvērā”, kas pārgrupējās uz “Dirtfesto”, Zirņu pagastā pa ilgiem laikiem pulcējot nelielu apmeklētāju skaitu. 

4. Latvijas underground - 90'ie

Aizskarot Latvijas alternatīvās kustības pirmsākumus un veidošanos, Ineses Tones rakstu sērijas pirmais garadarbs izglīto un informē par un ap pāris dekāžu senu pagātni.  

5. Hārdkora skatuve Smiltenē 

2003. gads Smiltenei atnesa Latvijas hardcore flagmaņu, grupas “Cita Attieksme” galu. Atskatoties pagātnē un aizvadot sarunu ar Jāni Reinsonu, uz brīdi varam atgriezties pagātnē un atkārtot “To Nenozīmē Hardcore” lirikas. 

6. Bakhanālijas Klaņģu kalnā - Klang! 2013

Apkopojot lielāko daļu no Latvijā zināmākajiem alternatīvās skatuves vārdiem, “KLANG!” centās aizpildīt to caurumu, ko šobrīd Latvijā ir atstājuši tādi nesenā pagātnē pagaisuši festivāli kā Metalshow, Fonofest, Zvērā un… Pīlādzis? Lai nu kā, apsveicam KLANG! ar debiju un varen’ labi lasītu pasākuma atskatu. 

7. Ātri, skaļi un bez žēlastības - Kriegopfer

“Latvijas hardcore agrāk piemita garša,” pieteica Ralfs Dravnieks, kurš apskatīja seno, bet noteikti nebūtībā neaizgājušo Kriegopfer albumu “Best Hits 1940 - 1991” 

8. Indygo izdod albumu "Decoy"

Gada interaktīvākās grupas statusu saņēmušie “IndyGo” apliecina savu nomināciju, iekļūstot arī Alternative.lv lasītāko rakstu topā. Jāatzīst, ka gana pelnīti - “Decoy” tika prezentēts gana plašā mērogā gan festivālos, gan klubos, gan ar vērienīgu “Palladium” solo koncertu.

9. Savādā Attieksme 

Protams, Alternative.lv atjaunošanas laikā Cita Attieksme ir kārtīgi apskatāms temats, tāpēc ar vienu lasītāko rakstu nepietiks. Ralfam Dravniekam apskatot albumus un Latvijas HC tradīcijas, kārtējo reizi tiek izteikts aicinājums šad tad paklausīties arī kārtīgu mūziku.

10. LABA DABA – festivāls, kādam tam ir jābūt

Viens no izdzīvotāj-festivāliem Laba Daba šogad apliecināja, ka ir cienīgs aizvien elpot un pulcēt kvalitatīvas auditorijas pulku, lai tiem piedāvātu pozitīvu un aktīvu festivālu. Ar lielu plusa zīmi lādētais pasākums noslēdz Alternative.lv lasītāko rakstu topu.

Kādi bija Tavi Alternative.lv favorītraksti? Droši izsakies komentāros!

Lasi vēl

Komentāri

Vai Faithful In Misfortune neiekļaujas starp kaut kādiem portāla apspriestākajiem rakstiem?
to--Kaža 02.01.2014. 17:41
es tieši par to pašu! Arī biju pamanījis, ka tieši tie ieraksti mēdz "iedegties".
Neredzamais 03.01.2014. 10:42
acīmredzot cilvēki vairāk lasa tomēr sakarīgus rakstus nevis par kaut kādām wannabe grupiņām

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.