ALBUMU APSKATI

Albuma apskats: Disco Ensemble - Warriors

Jānis Sildniks
JĀNIS SILDNIKS 14.03.2013. 14:37
Kaut arī Latvijā Disco Ensemble aktualitāte, salīdzinot ar laika posmu pirms pieciem gadiem, šķiet pierimusi, grupa šos gadus pavadījusi aktīvi koncertējot un attīstoties līdzi laikmetam. Iepazīstot Disco Ensemble mazos, pārbāztos pašmāju klubos, ir interesanti vērot - ar ko Somu vīri nodarbojas šodien.

Ar Somijas post-hardcore vīriem „Disco Ensemble” Latvijas publikai ir senas attiecības. Ja atskatāmies pagātnē, tad alternatīvās mūzikas sekotāji, iespējams, atminēsies „Disco Ensemble” kā vienu no Somijas hardcore/ punk scēnas eksporta precēm kopā ar tādām grupām kā „Deep Insight”, „Callisto”, „Endstand” un daudzām citām, ko uz Latvijas skatuvēm esam skatījuši vairākkārt. Konkrēti „Disco Ensemble” viesojās klubā „Depo”, Limbažu „Putnu Dienās”, gan pēdējo reizi žurnāla „Veto Magazine” atklāšanas svinībās 2007. gadā.

Pretēji tā laika aktuālajai Latvijas alternatīvajai kustībai, „Disco Ensemble” šos gadus nav pavadījuši tievējot vai mirstot. Gluži pretēji – somu vīri ir cītīgi trenējuši savus muzikālos muskuļus un laiduši klajā savu nu jau piekto albumu „Warriors”.

Tā kā „Disco Ensemble” diskogrāfijai nebiju sekojis līdzi kādu laiciņu (lasi – kopš viņu pēdējās viesošanās reizes Latvijā), pirmais, kas mani ieintriģēja bija jautājums – cik ļoti grupa būs spējusi pieturēties pie man nostalģiskā post-hardcore skanējuma, kas izcēla gaismā tās albumus „Viper Ethics” un „First Aid Kit”, grupu no nelieliem klubiem pārceļot uz cienījamu festivālu lielo skatuvju dienas laikiem.

Singlos „Your Shadow” un „Second Soul”, tiesa, caurcaurēm jūtams vecais labais „Disco Ensemble” šarms, taču kaut kas nedaudz pietrūkst – viss šķiet pārāk sterils un tīrs. Ļoti laba, klausāma, melodiska un skaista mūzika, taču noteikti ne panciskais un dumpinieciskais mošpita muzons. Līdzīgi ir ar citām dziesmām, piemēram, „Hologram” vai „With Every Step”. Rodas sajūta, ka, domājot par saknēm un vecajiem faniem, ir radītas dziesmas „Chinese Sword” un „I’ve Seen The Future”, taču galu galā nepamet sajūta, ka „Disco Ensemble”, rakstot albumu, ir paturējuši ideju par to, lai visas viņu dziesmas varētu tikt atskaņotas, piemēram, kādā video spēlē (kā tas ir vairākkārt gadījies iepriekš, tai skaitā NHL 2009), kas nebūt nav nekas slikts. Paturot gana alternatīvu skanējumu ar lipīgiem meldiņiem, somu apvienība nedaudz atsit Dredg „Catch Without Arms” albuma sajūtas.

Ja Tevī dvingo 2005’ais un atmiņas par maziem un pārbāztiem koncertiem, tad es albumu „Warriors” vērtētu kā apmierinošu, bet ne šedevru. Taču, ja „Disco Ensemble” tev ir jaunatklājums, tad pilnīgi noteikti vērtējums ir augstāks un visas rekomendācijas paklausīties. Nav daudz iemeslu, lai nepatiktu.

Lasi vēl

Komentāri

letalizators 14.03.2013. 22:34
Piekrītu par to Dredg skanējumu. Dažas dziesmas baigi atsit. Kopumā neizklausās pēc DE un kā jau apskatā minēts, tad jaunatklājējiem šis būs patīkams klausāmgabals
Viper Ethics savulaik bija bomba...

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.