ALTERNATIVE.LV KOMANDA

Ralfs Dravnieks

Latvijas punk/hc apskatnieks

Aktīvs Latvijas alternatīvajā skatuvē kopš 2002. gada. Audzis un barojies ar labākajām Saldus punk scēnas tradīcijām. Vislabprātāk izsakos par vietējo hc/punk/metal grupu veikumiem, kā tagadnē, tā pagātnē. Esmu vidēji truls, tāpēc mana sirds pieder deviņdesmito gadu Holivudas bojevikiem un kriminālromāniem, kuros bokseri pīpē.

Uldis Rudaks: Noapaļošanās

Uldis Rudaks: Noapaļošanās

Uldis Rudaks ir Latvijā populārākais mūzikas apskatnieks un cilvēks ar vājību pret vinila ierakstiem. Viņa viedoklī ieklausās gan KDi lasītāji, gan rūdīti melomāni, vinila kolekcionāri. Mēs aicinājām Uldi uz sarunu, lai noskaidrotu, kādas tendences mainījušās Latvijas alternatīvajā un neatkarīgajā mūzikas skatuvē, publikā un attieksmē (pēdējā desmitgadē). Un jāteic, dažus punktus uz i mums kopīgi izdevās salikt.
Gatis Grīnbergs (Kaplis): Atslābums

Gatis Grīnbergs (Kaplis): Atslābums 12

Gati Grīnbergu, jeb Kapli ļaudis pazīst dažādi. Citi kā festivāla Zvērā organizatoru un Dzilnu saimnieku, citi kā grupas Kriegopfer dalībnieku, bet vēl kāds kā kolēģi un draugu. Festivāls Zvērā vairs nebūs. To Kaplis zina skaidri. Par atgriešanos uz skatuves atbild filosofiski, bet par zivīm runā labprātīgi. Tāds nu viņš ir – Jēzus vecumu sasniegušais Kaplis, kurš pēc trokšņainās ārdīšanās jaunībā ilgojas pēc miera pie dabas
Kas tas ir - PND?

Kas tas ir - PND? 4

Klausoties PND ir izaugušas vismaz trīs, ja ne visas četras paaudzes. Tas ir nopietns rādītājs. Un pagaidām šķiet, ka arī mani un jūsu bērni zinās šos Pārdaugavas huligānus. Kas tad īsti ir PND?
Latvijas Punk/HC izlase nr. 6

Latvijas Punk/HC izlase nr. 6 14

Tur nav, ko slēpt - ja pēc Latvijas PUNK/HC 5 izlases nākšanas klajā man šķita, ka nu vienreiz ekskrements ir patiesi iekļuvis ventilatorā (citējot K. Vonnegūtu) un pašmāju pagrīdes scēnā ir iestājies pilnīgs armagedons un visiem ir jāmirst nost (citējot I.Godmani), tad šā gada izlase numur 6 mani patīkami iepriecināja. Un domāju, ne mani vien.
Rīcības Brīvība jau šodien

Rīcības Brīvība jau šodien 9

R. Dravnieks uzmeklējis 'iesaldētās' apvienības "Rīcības brīvība" dalībniekus, lai parunātu par veco skatuvi, protestiem pret vegāniem un straight edge, kā arī atcerētos laikus, kad no koncerta apmeklētāji tika transportēti prom ar policiju, lai izvairītos no 'urļiku' ielenktā kultūras nama.
Zzz, Zig, Zzz, Zag

Zzz, Zig, Zzz, Zag

Iesākumā bija vārds. Ārprāc. Šis vārds gluži kā vīruss aplipināja jauno cilvēku prātus un mudināja aprakstīt visas sētmales ar šo jauno vēstījumu - Ārprāc.
Dažādas cietības metāls - Children of Bodom

Dažādas cietības metāls - Children of Bodom 1

Pirms došanās uz koncertu, vairākkārt dzirdēju izskanam jautājumu: „Kurš pie velna tāda mēroga koncertu rīko trešdienā?” Nu ko lai saka. Laikam jau grupu tūres kalendārs ir nepielūdzams, un ierodoties klubā, secināju, ka žēlabas par neērto trešdienu bijušas galīgi liekas. Melnā piektdiena piebāzta kā valdības vīru kabatas ar nodokļu maksātāju naudu.
Dehydrated Goat - Genocide Against The Brain Cells

Dehydrated Goat - Genocide Against The Brain Cells 6

Alternative.lv piedāvā albuma apskatu pašmāju jaudīgajai, kolorītajai un visādi citādi interesantajai grinda apvienībai Dehydrated Goat.
Dirtfesto - BMX un gandrīz HC

Dirtfesto - BMX un gandrīz HC 8

Lūk, ko prātam nodara reklāma – var secināt pēc šajā nedēļas nogalē apmeklētā Dirtfesto. Atliek reklāmas kampaņu palaist pašplūsmā un viena gada laikā festivāls Zvērā, ir zaudējis dažus tūkstošus apmeklētāju.
Instrumentālais un akmens, un The Grand Astoria

Instrumentālais un akmens, un The Grand Astoria 2

Alternative.lv viesojās The Grand Astoria koncertā Nabaklab
Pozitīvais HC: Non Skid - Ceļš Kuru Ejam

Pozitīvais HC: Non Skid - Ceļš Kuru Ejam 5

Turpinot apskatīt Latvijas HC nostaļģiskākās stīgas, agri vai vēlu bija jānonāk pie raksta par NON SKID.
Līgo slaktiņš – Publiskais mēģinājums

Līgo slaktiņš – Publiskais mēģinājums 1

Svētkus noskaņas veidošanai alternative.lv paviesojās klubā A Nice Place kopā ar grupām Collide, Kapakmens un Defectives
Converge / Rotten Sound - tehniskā pakļaušanas māksla

Converge / Rotten Sound - tehniskā pakļaušanas māksla 9

Šo dienu es gaidīju ar savādu sajūtu sirdī. Ne jau tāpēc, ka justos kā katoļu līgava, kura nespēj nociesties teikt „jā” vārdu, visu dienu būt uzmanības centrā, vakarā pielikties ar šampi, kam sekotu gulta ar visu līdz šim liegto. Savu nevainību es zaudēju, kareivīgi un tehniski pareizi. Mani izvaroja Rotten Sound un piebeidza Converge.
Savādā Attieksme

Savādā Attieksme 27

„Visu ko tu dari, tu dari stila pēc. Lai būtu kruts, lai citi tā domātu. TO NENOZĪMĒ HARDCORE! Vai tiešām tā ir tikai mode? Vai tiešām tā ir tikai mūzika?” Uz šādas skumjas un retoriskas nots izskan viena no visu laiku zināmākajām Latvijas hc grupas, nebaidīšos šī vārda – kompozīcijām.
Urbānā Depresija: Rīcības Brīvība "Tu un Es"

Urbānā Depresija: Rīcības Brīvība "Tu un Es" 8

Latvijā ir tikai viena pilsēta – Rīga. Viss pārējais ir lauki. Tas nav mans izdomājums, tā ir mana pieredze. Vaicājat jebkuram Rīgas zeņķim, kur šis pavadījis skolas brīvlaikus? Atbilde būs viena – laukos. Nevis Liepājā vai Limbažos, bet laukos. Tas ir no sērijas – viss ir sūds, izņemot urīnu.
ERRATA`S ERKA

ERRATA`S ERKA 12

Šoreiz stāsts par trim Valmieras hardcore musketieriem. ERRATA – PĪTA PĒRIENS
Ātri, skaļi un bez žēlastības - Kriegopfer

Ātri, skaļi un bez žēlastības - Kriegopfer 19

(raksts papildināts ar linku albuma lejupielādei) Pirms vairāk kā desmit gadiem Latvijas hardkoram piemita garša. Pavasaris, L&M cigaretes, kedas, skeitbords un, protams, mītiskie pašmāju ieraksti, kas klejoja no rokas rokā. Eksotiska aura nepiemita ārzemju mūzikas ierakstiem, jo kopš piektās klases, braucot uz Rīgu, pirku pirātiskās metālkasetes dzeltenos papīra vāciņos.