VIDEO

Alternative.lv 2015. gada ārzemju video TOP10

Ģirts Tauriņš
ĢIRTS TAURIŅŠ 07.01.2016. 10:45
Jaunais gads vienmēr nāk ar neskaitāmiem sarakstiem un dažādiem statistikas datiem, kurš un ko ir izdarījis pērn. Arī šoreiz piedāvāšu ieskatīties pagājušā gada videoklipos, kuri piesaistījuši mūzikas pasaules uzmanību. Varbūt daži no tiem izceļas ne tik ļoti ar kvalitāti, bet gan tieši ar stāstu, kā tas radies.

Pēc visa spriežot, video Slayer dziesmai Repentless ir ieturēta klasiski viņu garā. Cietums, ieslodzīto sacelšanās, Mačete Denijs Treho, slaktiņš, Slayer. Bet smagās mūzikas pasaulē šis video bija kā dzīvotspējas apliecinājums visiem, kuri šaubījās, ka Slayer spēs darbināt savu mašinēriju arī pat pēc ideju ģeneratora Džefa Hanemana nāves.

Līdz ko Faith No More atkalapvienojās 2009.gadā fani klusībā cerēja, ka kaut kad drīzumā sagaidāms albums. Pagāja nieka seši gadi, un FNM izlaida albumu Sol Invictus, kurš ir izcils no vāka līdz vākam. Dziesma Sunny Side Up ar visiem tik ļoti populāro pensionāru tēmu.

Ir tikai viens jautājums šai Primus dziesmai Candyman: “Kas bija tajā konfektē?”

Alternative.lv Shining jauno albumu International Blackjazz Society gaidīja kopš redzējām viņus Brutal Assault festivālā 2014.gadā. Līdzko sāk likties, ka albums kļūst vienveidīgs, tiek iemests pamatīgs industriālsaksofonisks soliņš, ar ko Shining ļoti patīk eksperimentēt. Skandināvi atkal ražo, ko nebijušu.

Pagājušogad bieži tika apspriesta zviedru Refused atkalapvienošanās. Albums Freedom kopumā ir kvalitatīvs, un tas ir viens no maniem 2015.gada favorītiem, neskatoties uz grupas kvēlāko fanu pretenzijām.

Turpinām ar Skandināviju un blekmetālu. Tribulation ar jauno Children of the Night pierādīja, ka viņu iepriekšējais izcilais veikums nebija nejaušība un ka viņi spēj to pašu formulu ne tikai atkārtot, bet vēl pat uzlabot.

Nedaudz tālāk no Skandināvijas, aizpeldot līdz Austrālijai, nonākam pie King Parrot. Iespējams, video dziesmai Like A Rat nevienam neradīs spēcīgas emocijas un asaras, bet fakts, ka grupa piecu gadu laikā ir nonākuši sava elka Anselmo ierakstu kompānijas Housecore Records paspārnē un uztaisījuši video kopā ar viņu gultā, liekas iespaidīgs. Protams, cepuri nost Anselmo, kurš ir liels jauno grupu atbalstītājs.

Paliekam turpat Austrālijā. Lo! ir apvienība no Sidnejas, un gada sākumā izlaida EP Tongueless kopā ar video dziesmai Orca. Nemaz neņemot vērā apbalvojumu īsfilmu festivālā Maiami, Lo! ekranizējums ir visdziļāk iespiedies manā prātā. Ceru, ka viņi tā ikdienā neuzstājās.

Vells parāvis, pagājušais gads ir atkal piepildīts ar ļoti kvalitatīvu saturu. Veterāni Napalm Death uztaisījuši pamatīgu metāla koncentrātu 1:25 garai dziesmai Smash A Single Digit, iekļaujot pat lipīgu piedziedājumu. Ik pa laikam jāparāda, kā tā lieta ir jādara.

Jaunais Clutch albums Psychic Warfare bija nolādēts jau pēc iepriekšējā Earth Rocker iznākšanas. Lai vai kāds būtu bijis jaunais albums, tāpat visi to salīdzinātu ar iepriekšējo. Psychic Warfare startēja labāk nekā viņu iepriekšējais veikums, proti, Billboard roka albumu listē pirmajā nedēļā ierindojās uzreiz pirmajā vietā, bet kopējais klausītāju vērtējums nebija tik ļoti augsts. Neskatoties uz to, Psychic Warfare satur ļoti daudz enerģiskas un, manuprāt, roka vēsturē paliekošas melodijas.

 

Saraksts atkal pilns! Ja pagājušogad tas bija Devins Tovnsends ar Casualties of Cool, tad šoreiz nemetāliskie sveicieni Jaunajā gadā ir no Džona Staniera (Helmet, Tomahawk) un Battles. Eksperimentālā roka grupa, kura radās 2002.gadā, jauno albumu La Di Da Di izdeva tikai instrumentālu. Staniera mūžīgi ritmiskais bungu pavadījums kopā ar Īana Vilijamsa un Deiva Konopkas ģitārsintezatorpedāļiem rada kaut ko pavisam nebijušu un unikālu – Battles.

 Svarīgi piebilst, ka šis ir tikai neliels un subjektīvs ieskats, tāpēc savus ieteikumus droši var likt komentāru sadaļā!

Lasi vēl

Komentāri

šo lapu vajag pārsaukt par www.girtstaurins.lv!!!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.