VIDEO

Alternative.lv 2014.gada video TOP10

Ģirts Tauriņš
ĢIRTS TAURIŅŠ 13.01.2015. 15:30
Pienācis laiks atskatīties uz pagājušā gada interesantākajiem, savdabīgākajiem, unikālākajiem un visādi citādi īpašākajiem video klipiem no ārzemju grupām 2014.gadā.

 

Behemoth jau pagājušā gada nogalē paspēja izlaist videoklipu dziesmai Blow Your Trumpets Gabriel no albuma The Satanist, kas iznāca šī gada sākumā. Albums ir izpelnījies plašu kritiķu atzinību, un visticamākais, tas daudzviet tiks atzīts par labāko 2014.gada albumu. Tāpēc būtu nepieklājīgi pret Behemoth neiekļaut viņu pēdējo vizuālo materiālu Ora Pro Nubis Lucifer mūsu sarakstā.

Ja jau sākām uz tumšākas nots, tad jāturpina būtu ar Bloodbath. Atkalapvienojušies ar jaunu solistu Niku Holmes (Nick Holmes) no Paradise Lost, pagājušā gada nogalē nāca klajā ar video dziesmai Church of Vasitas. Videoklips cik vien pelēks un melns var būt, bet ar to pietiek, lai radītu blekmetālam nepieciešiemo atmosfēru.

Laikam tas nebūtu pārsteigums, ja arī šogad Red Fang neiekļūtu mūsu sarakstā, jo kā gan lai viņus neieliek, ja gada laikā tiek izlaisti četri dziesmu ekranizējumi. Piedāvājam apskatīt pēdējo veikumu Crows in Swine, kur grupas pārstāvji iemiesojas dievu/supervaroņu tēlos.

Ir grupas, kuras smagi strādā pie saviem video, bet dažreiz ir arī tā kā Clutch, kad kāds fans izveido no plastalīna veidotu klipu, kurš galu galā iekļūst grupas DVD.

Laikam viens no visskaļākajiem videoklipiem bija tieši Mastodon radītais metāla un tverkinga apvienojums The Motherload. Video radīja ļoti plašus feminstu protestus, uz ko Mastodon atbildēja ar īpašu helovīniem paredzētu kreklu, kurš diemžēl galu galā bija tikai joks.

Slipknot pēdējais albums .5: The Gray Chapter tika gaidīts sešus gadus, un, vismaz tā uz doto brīdi šķiet, ir apmierinājis fanu vēlmes, kā arī atsauksmes par šo albumu ir labas. Protams, šo sešus gadu laikā ir daudz kas noticis un mainījies, tāpēc bija nepieciešama arī tērpu un masku nomaiņa, ko grupa labi apspēlē šajā klipā.

Šķiet, ka manu aci visvairāk pagājušogad apmierināja tieši Queens Of The Stone Age veikums Smooth Sailing. Videoklipā ir ļoti veiksmīgi attēlotas aziātu biznesmeņu un Džoša Hommes (Josh Homme) aktivitātes pēc darba dienas. Sejas izteiksmes klipā ir nenovērtējamas.

Eksperimenti laboratorijā, telekinētiskas spējas, kodolkarš un Zvaigžnu kariem līdzīgi kosmosa kuģi ir tieši tas, ka vislabāk raksturotu jauno Monster Magnet video dziesmai The Duke.

Nekad nezodziet no veikala dīvaina paskata alkohola pudeles. Vai arī tieši pretēji, ja vēlas piedzīvot to, ko mums rāda Trash Talk ar The Great Escape, tad tikai uz priekšu!

Visbeidzot Throne savu video Tharsis Sleeps ir šuvuši uz auduma. Attiecīgi katrs kadrs ir uzšūts un pēc tam digitāli apstrādāts, veidojot šo unikālo, stonerīgo klipu par ideju nosūtīt kodolgalviņu uz marsu, lai tur rastos dzīvībai nepieciešamā vide. Kā tas viss beidzas, jāskatās pašam!

 

Neskatoties uz to, ka saraksts ir pilns (lai gan tas varētu arī būt vēl garāks), gribētos pieminēt vēl kādu interesantu video no vēl interesantāka projekta. Devins Tovnsends (Devin Townsend) šogad laida klajā trīs albumus, divus ar The Devin Townsend Project un otru ar pavisam jaunu blūzroka un kantrī veidojumu Casualties of Cool. Devina artava smagajā mūzikā ir nenovērtējama, tāpat arī šis albums noteikti ierindosies starp labākajiem alternatīvās mūzikas albumiem 2014.gadā.

 

Šis saraksts nav pilnīgs, tāpēc dalies ar saviem video favorītiem un turpini sarakstu komentāros! 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.