Kāds ticīgais kādā nesenā preses izdevumā teica: "Arvien grūtāk ir atrast kaut ko labu un interesantu. [..] Tagad labi, ja viens procents no tūkstoša ir tāda mūzika, ko būtu vērts klausīties vairākas reizes." Daļēji jāpiekrīt, bet arī jāpriecājas, ka "kaut kas labs un interesants" no nesenas pagātnes nokļūst mūsdienās un ir tas "viens procents no tūkstoša".
Iepriekš nebija nācies īpaši saskarties ar t.s. "antoloģijām". Laikam sev vien zināmu iemeslu dēļ bija radies aizspriedums, ka tādas izdod grupas, kuras pie mums mēdz koncertēt Sporta Manēžā. Šīs 72 minūtes gan gaidīju ar nepacietību. Gaidīju, gaidīju, sagaidīju un sagaidījis apsēdos. Tikai tos labākos vārdus jāvelta pēkšņā nāvē mirušo At the Drive-In ne īpaši ilgā mūža retrospekcijai audio un mazliet arī video formātā. Antoloģija laikam ar to atšķiras no "The best of..", ka tas nav singlu un radiohitu bieži vien nejaušs apkopojums vienuviet. No pirmās līdz pēdējai skaņai This Station is Non-operational ir kā ceļvedis no 90to gadu vidus līdz milēniumam, bet nevis hronoloģiskā, bet drīzāk skaņu un noskaņas secībā, kaut arī zināma laika konsekvence dziesmu izkārtotjumā ir ievērota.
Pirmās dziesmas no El Gran Orgo un In Casino/Out ierakstiem ir vienas no tipiskākajām un grupai tolaik raksturīgākajām. Uzreiz jāatzīmē, ka antoloģijā iztrūkst Acrobatic Tenement ierakstu. Grūti pateikt, kāpēc tā. Iespējams, ieraksta skaņas kvalitātes dēļ, jo citādi daža toreiz ierakstīta dziesma būtu pelnījusi šeit atrasties.
Pēc apmēram 20 minūtēm liela daļa klausītāju nokļūst sev siltākajos un zināmākajos Vaya un The Relationship of Command ūdeņos. Gan 198d, gan One Armed Scissor un pārējās ir no nesenākās un biežāk klausītās grupas pagātnes. "Jo dziļāk mežā, jo vairāk koku" - apmēram tā, tuvojoties beigām un ar interesi klausoties to, kas lielākajai daļai bijis liegts vai vismaz grūti pieejams un ar ko This Station is Non-Operational arī visvairāk izceļas. Domājams, retais līdz šim būs klausījis ATDI/Aasee Lake kopīgo singlu platē (Doorman`s placebo), ATDI/Sunshine kopīgo EP plati (Autorelocator), nerunājot par fantastisko Latch Bros. remiksu dziesmai Rascuache, kurš atrodams ATDI un Murder City Devils splita platē.
Pati diska kulminācija, manuprāt, ir pēdējas trīs dziesmas, no kurām Smiths covers ir iepriekš nekur neizdots, savukārt, Initiation un Pink Floyd kavers ir no BBC Stīva Lamaka sesijas, dzīvā veidā ierakstītas. Kaut arī pirmatnējajam Initiation ierakstam piemīt sava demo ieraksta burvība, šī no BBC sesijas ir nepārprotami šī diska augtsākais punkts, manuprāt. Un nezinot, ka pats pēdējais skaņdarbs nav viņu, dažs varētu padomāt, ka tieši tur beidzās ATDI un sākās Mars Volta. Nezinu, iespējams tā arī bija.
Sadurot rozā burbuli, jāsaka, ka vienīgā nelielā vilšanās ir DVD pielikums, kur pēc manīgajām norādēm uz ultra rare, exclusive, live un visādiem citādiem uzbudinošiem materiāliem, nākas vien atrast 3 grupas videoklipus (arī audio daļā neiekļuvušajai Invalid Litter Dept.), īsu video informāciju par grupu, diskogrāfiju un tas arī viss. Nu, jā - buklets pilns ar smukām un "neredzētām" bildēm. Pielikums gan nekādā ziņā neaptumšo prieku par visu izdevumu kopumā, drīzāk to papildina ne gluži tā, kā cerēts.
Tik un tā - fantastika ar mazu realitātes pleķīti. Bet pašā stūrī. Kur nevar redzēt.
Izdošanas datums: 24.05.2005.
Izdevējs: Fearless
Tracklist
- Fahrenheit
- Picket fence cartel
- Chanbra
- Lopsided
- Napoleon solo
- Pickpocket
- Metronome arthritis
- 198d
- One armed scissor
- Enfilade
- Non-zero possibility
- Incetardis
- Doorman`s placebo
- Autorelocator
- Rascuache (Vaya remix)
- This night has opened my eyes (Smiths cover)
- Initiation
- Take up thy stethoscope and walk (Pink Floyd cover)