ALBUMU APSKATI

Ar cirvi pa pauri. Wagars.

Edžus Miķelsons
Edžus Miķelsons 05.04.2013. 17:14
Tas īsti nav ne blekmetāls, ne hārdkors, ne panks. Pat ne klasisks crust. Tad kas pie velna tas ir? Es pateikšu, kas tas ir, dāmas un metālisti! Tas ir Wagars - krietns taisnais sitiens starp acīm. Vai drīzāk ar cirvi pa pauri, par ko visai uzskatāmi brīdina albuma vāciņš. Un nu arī es esmu atrāvies.

Starp citu, paši mākslinieki intervijā stāsta, ka albuma noformējumā redzamā ainiņa ar Atēnas visai vardarbīgo dzimšanu iz Zeva galvas Wagara versijā jāuztver kā ciršana pa pauri ar dziesmām – sak’, varbūt kāda vērtīga doma vai atziņa procesā rodas. Laikam jau mans pauris ir gana ciets, jo domas un viedokļi par Wagara veikumu galvā maļas vairāk nekā mēnesi, bet ārā lien tikai tagad.

Jāsaka, ka Wagars mani ieinteresēja acumirklī, līdz ar pirmo 3 gabalu publicēšanu iekš Bandcamp pērnā gada decembrī. Un ieinteresēja ne pa jokam. No vietējiem pēdējos gados tik ātri mani savā fanu leģionā spējuši savervēt vienīgi „Malduguns”.

Pirmkārt jau tā ir mana nebeidzamā patika pret vienkāršību mūzikā. Atnāca, noslānīja, aizgāja! Kvalitatīvi iznesta, tumīga kačka bez liekiem vijeboniem gandrīz vienmēr nostrādā. Masīva d-beat bungošana pamatos, ko ar vietām pat izteikti melodiskajiem gičas rifiem kopā lieliski salīmē dusmīgi rukšķošs bass, + teksti latviski ir viss, kas nepieciešams, lai mans vieplis pašam nemanot savilktos atzinīgā grimasē un kāja ritmā klapētu grīdu. Iečekojiet, piemēram, „Atriebes dzīres”, un viss taps skaidrs.

Otrkārt – visai nelielā apjoma albumā ir ne tikai ok un labas, bet arī pāris lieliskas dziesmas. Un tā ir diezgan nopietna uzslava no manas puses – „Mūsu saknes mīt pazemē” un „Velnezers” ir tie gabali, kas katru reizi rada vēlmi atrasties Wagara koncertā mošpita epicentrā.

Te uzreiz jāsaka, ka nebūšu oriģināls savā spriedumā par albuma pēdējo gabalu „Civilizācijas noriets” - arī es līdz galam neizprotu, ko tas dara šajā albumā šādā veidolā. Un ne jau tekstos ir vaina – tie pat ļoti organiski iekļaujas kopējā Wagara vēstījumā. Traucē tieši vokālais izpildījums, kas kaut kā nelīmējas albuma kopējā muzikālajā noskaņā. Pat nedaudz brīnos, ka šādus vārdus man nav jāsaka par nevienu no instrumentālajiem fragmentiem, kas, nevietā lietoti, reizēm mēdz sačakarēt visādi citādi labu albumu. Taču sīkumus pie malas – koncertos arī „Civilizācijas noriets” skan ok, bet par “Mūsu saknes mīt pazemē” es Wagaram esmu gatavs piedot arī Andra Kiviča vai Selīnas Dionas kaverus, vai jebkuru citu muzikālu eksperimentu, ko viņi varētu ieplānot nākotnē.

Treškārt - man ļoti patīk Wagara pieeja - novembrī dibinām grupu, decembrī un janvārī ierakstam EP, februārī laižam diska prezentācijas tūrē! Vispār tā jau ir – sitiens ir visefektīvākais, ja tas ir ātrs un negaidīts. Visbiežāk problēmas ir ar precizitāti, taču Wagars nav nekādi zaļknābji. Wagars trāpa.

Verdikts: Klausies mežā, cērtot kokus un gādājot malku ziemai, ko pavadīsi savā kotedžā nomaļa purva malā.

9/10

Wagars – Wagars (2013)

01. Saullēkts Nekropolē
02. Likteņdzirnas
03. Atgriezties tumšajos silos
04. Atriebes dzīres
05. Asiņu upe
06. Velnezers
07. Mūžīgā tumsā
08. Mūsu saknes mīt pazemē
09. Kas vajadzīgs, lai domātu (I.Ziedonis, „Labvakar”, 1991)
10. Civilizācijas noriets

Lasi vēl

Komentāri

marexartb 05.04.2013. 17:27
"Atnāca, noslānīja, aizgāja!" tieši tā!
"[..]par “Mūsu saknes mīt pazemē” es Wagaram esmu gatavs piedot arī Andra Kiviča vai Selīnas Dionas kaverus[..]" šis citāts manā sejā atrada savādu smīnu priekš darba dienas noslēguma :)
sirmais gulbis 05.04.2013. 21:52
Wagars ieper kā no dzeloņdrātīm uzpīts žagars \m/
nesaprotu, kas tur var patikt. Kārtējais sia radikal, varbūt mazliet prasmīgāki
Haris Strapans 06.04.2013. 15:39
arghhhhh, nu šo gan ar Sia R salīdzināt nekadi nespēju.
Vienīgais, ko ar SiaR var salīdzināt ir lietpratēji un zinātāji, kam viss metāls vai smagāks roks liekas līdzīgs Skyfarter vai Sia R. Nu varbūt mazliet, vēl, no Kiviča un Z-skārs.

Divas dažādas lietas ir W un sia. Wagars rullē. Albums labs. Krutākais, kas viņiem ir - vienkāršība, ar kuru to visu piespēlē, bez uspēles un lieka patosa. Spēks!
Lol, sia radikal salīdzinājums te galīgi nevietā. Vienīgais kopīga ir lat.val izmantošana tekstos. Wagars ir krietni mežonīgāks. Kā tumšais brengulis.
kādam daunim jābūt, lai Sia Sūdukal salīdzinātu ar Wagaru ?
L o L

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.