VIDEO

Grupa Wagars piedāvā videoklipu dziesmai "Sidrabenes lāsts"

Wagars 16.01.2014. 12:09
"Gadu simteņiem mūs vajā Sidrabenes lāsts. Kā melna čūska, neatkāpjas.." ar šiem vārdiem sākas grupas Wagars jaunā kompozīcija no šajā gadā gaidāmā albuma.

Dziesmas pamatā ir sena teika par Sidrabenes pili - seno zemgaļu apmetni, kas minēta Atskaņu hronikā. Leģenda un hronika vēsta, ka pils 13. gadsimta sākumā nodedzināta, taču zemgaļi to atjaunoja. Visai drīz krustneši to nopostīja vēlreiz. Nespējot cīnīties ar milzīgo pārspēku, zemgaļi masveidā devās uz Zemgales nekristīto daļu, pie pagāniem, tur arī pārceļot savu karaļvalsti - Sidrabeni. Tomēr cerība, ka nopostītā pils kādreiz atdzims savā vietā, kā smaga un sena alegorija, tautas zemapziņā strāvo joprojām.

Videoklips uzņemts pašu grupas dalībnieku spēkiem 2013. gada vasarā, pateicoties Jūrmalas teātra un vēstures rekonstrukcijas kluba "Rodenpoys" atbalstam. Gaismas un efekti - Gundega Baušeniece, Ģirts Alsters. Kamera - Elīna Matvejeva, Tomass Beķeris. Klipā vēsturiskos tēlos iejutušies Monta Zaļkalne, Alberts Mednis un Uģis Urtāns. Video montējis datormākslinieks Jānis Jēkabsons (jekabsons.com).

Šī dziesma ir viena no 10 kompozīcijām, kas drīzumā dienasgaismu ieraudzīs grupas jaunā albuma formā. Dziesmas ierakstītas "Hodila Records" studijā Valmierā aizvadītā gada pirmajā pusē.

Lasi vēl

Komentāri

vispār man vagars ne pārāk, bet šī dziesma ir diezgan spēcīga..
Signe melo 16.01.2014. 20:14
Vokāli + atmosfēriskais vidus iekačā. Būtu nocirsta galva upes krastā - pavisam tr00

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.