VIDEO

Grupa Nielslens Lielsliens laiž klajā video dziesmai Kur spīd?

Nielslens Lielsliens 27.11.2019. 09:49
“Nielslens Lielsliens” publicē video dziesmai “Kur spīd?” Skaņdarbs ir otrais, ko grupa izceļ no 2019.gada albuma “Kad kniebējs kniebj”, un pārstāv ieraksta nosacīti tumšo pusi.

Gada sākumā audiokasetes un digitālā formā izdotais Nielslena Lielsliena albums apvieno kompozīcijas, kur grupa kavējas nesteidzīgās pārdomās par nopietnām un nenopietnām tēmām. Pirmais singls – eksistenciāli gaišā, ziemas sala attiecību dziesma “Kad kniebējs kniebj” iepazīstināja ar audiokasetes pirmo pusi. Tajā atpazīstamas apvienības simpātijas pret to, ko tā saprot ar krautroka un soula žanriem.

Otrajā singlā, tāpat kā audiokasetes otrajā pusē kopumā, turpināti “Nielslenam Lielsenam” raksturīgie mēģinājumi spēlēt it kā tumšu smago mūziku, bet darīt to klusāk un ar vieglumu, ko sniedz akustisko instrumentu skanējums. Intīmi viegls ir arī dziedājums. Tik ļoti, ka tas attālina dziesmu no folka žanra, kam mēdz pieskaitīt akustiski spēlējošas mūzikas apvienības.

 

Dziesmu “Kur spīd?” “Nielslens Lielsliens” 2019.gada janvārī un februārī izpildījis Gatartas, Stienes, Umpārtes un citās lauku bibliotēkās, kad devās koncertēt pasākumu sērijā “Dzejas un mūzikas vakari mazāko bibliotēku atbalstam”. Grāmatu krātuvēs koncerti notika pamīšus ar dzejnieku Madaras Gruntmanes, Guntara Godiņa, Toma Treiberga un Raibā darbu lasījumiem.

Šis bija arī viens no skaņdarbiem, kurus apvienības vokālists un ģitārists Siensliens tika aicināts izpildīt kamerorķestra pavadījumā maijā. Tad Rīgā, pie Brīvības pieminekļa notika koncerts “Neatkarības Rezolūcija”. Īpaši tam “Kur spīd” kamerorķestra aranžējumu veidoja Emīls Zilberts un senās mūzikas noskaņu piešķīra “Latvijas Festivālu orķestris” diriģenta Artūra Gaiļa vadībā.

Albumu “Kad kniebējs kniebj” iespēlējuši divi pašreizējie “Nielslens Lielsliens” dalībnieki Mareks Kaminskis un Siensliens. Ierakstu un miksēšanu veicis Artūrs Skujiņš-Meijiņš, skaņas pēcapstrādi – Marko Milanezio Turīnā, savukārt audiokasetes tiražējis Lauris Vorslavs.

“Kad kniebējs kniebj” izdeva grupa pati 100 audiokasešu tirāžā, tām pievienojot dziesmu lejupielādes kodu. Ieraksi ir joprojām pieejami bārā Aleponija, Rīgā, “Nielslens Lielsliens” koncertos un “Siensliena” solo uzstāšanās reizēs.

Albums ir pieejams arī straumēšanas pakalpojumos “Bandcamp” un “Spotify”, kur gan skaņas kvalitāti samazina šo pakalpojumu tehniskie parametri.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.