ALBUMU APSKATI

Wardruna – Runaljod – Yggdrasil

Einārs Špics 13.06.2014. 11:14
Senskandināvu misticisma apvīta skaņu glezna, noslēpumains ceļojums laikā un telpā - tā īsumā varētu raksturot visai savdabīgās norvēģu apvienības Wardruna pagaidām vissvaigāko ierakstu "Runaljod – Yggdrasil".

Albuma koncepts balstās uz astoņām runām, kas sastopamas vissenākājā rūnu alfabētā (elder futhark) un šis ir otrais ieraksts plānotajā triloģijā, kuru caurvij seno rakstu motīvs. Par Wardruna muzikālo daļu atbild viens cilvēks vārdā Einars “Kvitrafns” Selviks, kurš ne tikai komponē, bet arī pats spēlē lielāko daļu ierakstā dzirdamo instrumentu. Bez folkmūzikā bieži dzirdamā vargāna un bungām, Wardruna izmanto arī visai netradicionālus instrumentus, piemēram, āža ragus un pat koka zarus, akmeņus un degošas lāpas – kopā ar jau tā noslēpumainajām senskandināvu dziesmām tas rada īpašu un neatkārtojamu atmosfēru.

Taču, kā zināms, viens nav karotājs un arī Wardruna rindās ir vismaz vēl viens daudziem norvēģu smagās mūzikas cienītājiem labi pazīstams vārds – leģendārais Gāls (īstajā vārdā Kristians Espedāls), kurš kopā ar Lindiju Feju vokālās partijas realizē kā norvēģu, tā senskandināvu valodās. Šis vokālistu duets pavisam noteikti ir viens no Wardruna trumpjiem un būtiska kopainas sastāvdaļa, jo ar vienu vienīgu vēstures entuziastu pie vairākiem instrumentiem,visticamāk, tā arī paliktu viens no daudziem pasaules mūzikas projektiem.

Runaljod – Yggdrasil vislabāk izbaudīt klausoties vienatnē, šis noteikti nav lieliem un skaļiem pasākumiem piemērots ieraksts. Kāds klausītājs albumā meistarīgi iepīto senatnes dvesmu saklausīs labāk, cits sliktāk, taču viens ir skaidrs – tā noteikti tur ir un viscaur Runaljod – Yggdrasil atbalsojas seno skandināvu garīgās pasaules redzējums.

Kopumā jāsaka, ka Einara “Kvitrafna” Selvika muzikālo daiļradi ir visai grūti apzīmēt ar noteiktu žanru birkām un Wardruna mūzika runā pati par sevi, savukārt Runaljod – Yggdrasil ir tas albums, kuram būtu jāatrodas katra pasaules un folkmūzikas cienītāja ierakstu kolekcijā.

Lasi vēl

Komentāri

Skaisti, man gan kaut kā labāk patīk pirmais - 2009. gada albums, bet tas gaumes jautājums. Vēl varētu piebilst, ka Wardruna mūzika (laikam pārsvarā no pirmā albuma) dzirdama seriāla Vikingi 2. sezonas skaņu celiņā.
pēc nedēlas ir iespēja dzirdēt šos tepat netālu Lietuvas un Latvias pierobežā .... http://www.kilkimzaibu.com/lv/grupas

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.

JAUNUMI

PASĀKUMI

30.jūn
otrdiena

P.O.D.

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
20.aug
ceturtdiena

HED Pe (Usa) + support

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
18.sep
piektdiena

Čipsis un Dullais lielkoncerts "Bravo!"

Tu jau zini Kur., Tallinas iela 10-3 Riga
Biļetes: ticketshop.lv
29.sep
otrdiena

The Hatters (RU) [Little Big Family]

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
9.okt
piektdiena

Clawfinger (Se) + support

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv

FORUMS