ALBUMU APSKATI

The discord of a forgotten sketch - The discord of a forgotten sketch

Jānis X 01.08.2012. 01:55
Jūs taču atceraties Issue 16, lielisko Kanādas emo grupu, kas pabija Durbē pirms neilga laiciņa, vai ne? Tad lūk - šajā te grupā spēlē viņu bundzinieks, un tā arī esmu ticis pie šī lieliskā cd, par ko liels prieks! Tagad pie prieka iemesla: Pēdējo gados saradušās...

Jūs taču atceraties Issue 16, lielisko Kanādas emo grupu, kas pabija Durbē pirms neilga laiciņa, vai ne? Tad lūk - šajā te grupā spēlē viņu bundzinieks, un tā arī esmu ticis pie šī lieliskā cd, par ko liels prieks!

Tagad pie prieka iemesla:

Pēdējo gados saradušās ļoti daudz dažādas Dillinger Escape Plan manierē spēlējošas grupas, tomēr lielākā daļa no tām, manuprāt, koncentrējas uz ātrumu, haotismu un gandrīz vai tādu kā grind-brutalitāti, tādēļ patīkami no šī, haotiskā-experimentālā-metalcore, plauktiņa izvilkt arī kādu grupu, kas vairāk uzmanību pievērš tieši experimentiem ar skaņu, ritmu, kompozīciju un pārējo. The Discord of Forgotten Sketch ir viena no tām.

Es gaidīju kaut ko Dillinger stilā, un pēc pirmajām skaņām to arī sagaidīju, tomēr jau pēc pāris sekundēm šeit parādās kluss Mr. Bungle džeziņš, un pēc tam aiziet!! - spiedzošs un ļoti emocionāls vokāls, noizīgas ģitāras un visādi trokšņi, ļoti haotiska dziesmu uzbūve, nepārtraukta tempu maiņa, tādas mazliet džezīgas ieteikmes, kas vispār liek aizdomāties par Fantomas. Kas priecē - mūzika nebūt nav metāliska un grindīga. Lai arī cilvēkiem ar vajākiem nerviem nebūs viegli izturēt visus spiedzienus un griezienus, un nepārtraukto mainīgumu, tas viss veido patiešām baudāmu haosu, ko atdzīvina dažādas pauzes, muzikālas atkāpes citos stilos.

Otrajā dziesmā, "Matilde's dream", turpinās iesāktais, tomēr īpaši emocionāls, šķiet, brīdis, kad paliek tikai bass un ļoti spalgi kliedzieni "..but now everybody is crying They cry her deat..." - dziesma ir par mazas meitenītes nāvi, teksts ir ļooooti emocionāls un patiesībā arī smags. Liekas, mūzika pat tā kā savienota ar tekstu, īpaši šajā vietā, jo pēc tam mūzika it kā lēnām pazūd, te vienā, te otrā kanālā lēnām izdziestot distortion sprakšķos... un pēc tam sākas noslēguma daļa:

"and now you want me to believe in god? how can you? how can you take this pretty little girl away?"

Šķiet, gan klausītājs, gan pašī mūziķi tulīt tiks novesti līdz asarām. Noslēgums ir ātrs, haotisks, nepātraukta spiedzoša/nomācoša vokāla pavadīts, līdz ar paātrinātiem sitieniem un pilnīgu kulmināciju tiek novests līdz nākamajam skaņdarbam, "Agony 6.66", kas ir ambients, gandrīz meditatīvs. Klusa ģitāra ar nesaprotamu melodiju, visādi trokšņi, šķiet, kaut kur ieskanas arī tāda kā perkusija, līdz beidzot sestajā minūtē skaņas intensitāte aug, ģitāra un pārējās skaņas kļūst skaļākas un noizīgākas, līdz viss saplūst vienā skaņu mutulī, ko caurgriež spalga pīkstoņa.

Ceturtā dziesma ir tikai 17 sekundes gara, laikam arī bez teksta. Un pēdējā dziesma visu noslēdz ar ļoti haotisku, pat matemātisku ritmu, brīžiem ieskanoties pat tādām kā Ex-Models ietekmēm un pat house-mūziku, un vēl dažādiem experimentiem. Un kopā tas vas nepilnās 20 minūtēs..

Nobeigumam: ļoti labs EP no trakajiem kanādiešiem, no kuriem neko tādu nebiju dzirdējis līdz šim. Pēc kādas trešās noklausīšanās reizes es sapratu, ka tas ir viens no interesantākajiem haotiskās-hardcore mūzikas ierakstiem, man pat vairāk patīk par tiem pašiem Dillindžeriem.

Meklējiet disku un info: newromanceforkids@hotmail.com | thediscordofaforgottensketch@hotmail.com

ČEKOJIET MP3: http://newromanceforkids.free.fr/mp3/objectarestupidyouareone.mp3

Izdošanas datums: 30.11.2003.

Izdevējs: New Romance for Kids Records

Tracklist

  1. You should put your TV behind your couch
  2. Matilde's dream
  3. Agony 6.66
  4. A satirical one for Aristote
  5. Objects are stupid, you are one

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.