ALBUMU APSKATI

Apache Indian - Karma

Master Krii 01.08.2012. 02:19
Ko var gaidīt no mākslinieka, kas pēc izcelsmes ir indietis, bet dzīvo Lielbritānijā, turklāt ir traki pavilcies uz regeju? Apache Indian ir uzaudzis strādnieku pilsētā Birminhemā, kurā bija liels imigrantu daudzumu no Indijas un Jamaikas. No šīs pašas pilsētas ir...

Ko var gaidīt no mākslinieka, kas pēc izcelsmes ir indietis, bet dzīvo Lielbritānijā, turklāt ir traki pavilcies uz regeju? Apache Indian ir uzaudzis strādnieku pilsētā Birminhemā, kurā bija liels imigrantu daudzumu no Indijas un Jamaikas. No šīs pašas pilsētas ir nākuši arī UB40 un Musical Youth (tie paši, kas 80. gados dziedāja „Padod kāsi pa kreiso roku”). Tā nu caur Dieva bērnu Apache Indian notika brīnišķīgs Indijas un Jamaikas kultūru saplūsmes akts, kā rezultātā radās brīnumjauks Bolivudas filmu mūzikas un regeja hibrīds (globalizācijai ir arī saulainā puse :) ). Apache Indian hītu hīts ir gandrīz katram mums zināmais Boom Shack A Lak, bet ne par to šoreiz būs runa.

Runa būs par 2000. gadā izdoto albumu Karma, kas mani ir fascinējis ar savu saturu un dziesmu tekstiem. Droši varu teikt - šis albums tiešām attaisnoja savu nosaukumu, jo priekš manis tiešām bija karmisks, tb atnāca pie manis īstajā un tam piemērotākajā manas dzīves brīdī.

Tagad šis tas par Apache Indian ideoloģiju un filzofiju. Dziesmā Everyday tiek apspēlēta jau sen zināmā „dots devējam atdodas” tēma - Fe everyday that you get up and you do something right / You will get reward in a your life / And fe everyday that you get up and you do something wrong / It always come back until you learn your lesson. Nekas jau jauns, bet caur dredainā indieša muti izskan traki pārliecinoši un pozitīvi, ka nespēj atstāt vienaldzīgu un kārtējo reizi liek šo to pārdomāt. Ļoti spēcīga ir dziesma Religion, kurā Apache Indian stāsta par savu cieņu pret visām pasaules reliģijām, bet atzīstas, ka nespēj sekot nevienai... interesentiem un reliģiju pētniekiem iesaku pameklēt netā šīs dziesmas tekstu. Šajā pašā dziesmā līdzīgi kā No War pavīd arī antirasima un antiwar motīvi. Peacful Island ir par brīvības, nevardarbības un antinabadzības tēmu. Laikam par paradīzi :)... Calling Out To Jah ir tikpat utopisks dziedājums a.k.a. aicinājums - Lets unite and live in love and intiy / Say brothers and sisters / No matter what denomination / No matter the class or the creed / And no matter your nation / It’s one God one aim one destiny.

Tagad apmēram šī albuma ievirzei jābūt skaidrai: Apache Indian ir augsto matēriju piekritējs, dziedošais netaisnības apkarotājs un senu tautas gudrību paudējs. Iesaku noklausīties pirms Armagedona atnākšanas.

Izdošanas datums: 16.10.2000.

Tracklist

  1. In the Ghetto (featuring Boy George)
  2. Everyday
  3. Religion
  4. Peaceful Island
  5. Calling out to Jah (featuring Luciano)
  6. I Pray (unplugged)
  7. Shackle & Chain
  8. No War (Live Good)
  9. Shackle & Chain (instrumental)

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.