ALBUMU APSKATI

Albuma apskats: Wounds – Die Young

Reinis Graudiņš
REINIS GRAUDIŅŠ 01.02.2013. 17:38
Pēc neapskaužami grūtiem diviem pastāvēšanas gadiem, Dublinas kvartets Wounds beidzot ir gatavi pasaulei atrādīt savu debijas albumu Die Young. Teiciens „Kas tevi nenogalina, padara tevi stiprāku” nekad nav bijis piemērotāks.

2010. gadā izdodot mūzikas ekspertu acīs augsti novērtēto EP „Dead Dead Fucking Dead” un iesildot tādas grupas kā Gallows un Cancer Bats, Wounds bija gatavi atstāt neizdzēšamu nospiedumu uz Apvienotās Karalistes alternatīvās mūzikas skatuves, taču šie plāni tika izjaukti. Smagā nelaimes gadījumā(kritiens no ceturtā stāva balkona) cieta grupas ģitārists Džeims Kogans(James Coogan). Par spīti drūmajām ārstu prognozēm, mūziķis atveseļojās un atkal ņēma rokās ģitāru. Kamēr Džeims cīnījās par savu dzīvību, viņa brālis, kurš ir arī grupas vokālists, savus emocionālos pārdzīvojumus iemūžināja dziesmā Desperate Times, un tieši ģitārista rētainais ķermenis rotā šī albuma vāciņu. Pusgadu pēc nelaimes gadījuma Wounds atgriezās studijā, lai turpinātu darbu pie albuma, bet procesu apstādināja vēl kāda nelaime, mira brāļu Koganu tēvs, un ieraksta pēdējā dziesma Dead Road ir veltīta viņam.

Ar uzkrāto emocionālo bagāžu grupa turpināja ierakstu un 2012. gada beigās albums tika pabeigts. Die Young izdod neatkarīgais, taču ietekmīgais leibls In At The Deep End, kas pārstāvējis arī Gallows, Suicide Silance, Sylosis un citas labi zināmas apvienības.  

Albumu ievada enerģiskā Killing Spree un jau pēc pirmajiem ģitāras akordiem var noprast, kāpēc Wounds jau no pirmssākumiem ir likta vienā kulītē ar Gallows un Cancer Bats. Astoņdesmito gadu Black Flag stila agresīvie vokāli ar piedziedājumiem, kuriem teju gribas kliegt līdz mijās ar garāžroka trokšņainajiem ģitāras riffiem un izteiktām, basīgām ritma sekcijām. Pie šīs formulas Wounds pieturas gandrīz visa albuma garumā, taču katra dziesma piedāvā savu odziņu un garlaicīgi nepaliek ne brīdi. Dead Dead Fucking Dead un Bombs ir izteikti „ballīšu-hardcore” gabali, kas izklausās pēc Everytime I Die un Iggy and the Stooges sajaukuma, bet roķīgākās No Future un Binge koncentrējās uz lipīgām ģitāras partijām un skanīgiem meldiņiem, saglabājot pancīgo attieksmi un agresivitāti.  

Ar Choke grupa parāda spēju iziet no sev ierastajiem rāmjiem un izklausās kā paģiru mocīti Nine Inch Nails pēc smaga divdiennieka, bet albumu noslēdz jau pieminēta, sešas minūtes garā Dead Road, kurā atklājās labākās vokālista balss īpašības un patiesās emocijas, ko nav iespējams notēlot.

Reti kurš mūziķis ir gājis cauri tam, ko ir izturējuši Wounds dalībnieki, pietam spējot  pārvērst to mūzikā un sniegt klausītājam. Ar Die Young grupa uzstāda ārkārtīgi augstu latiņu gan paši sev, gan citām jaunajām apvienībām, kas gatavojas izdot debijas albumu. Tas būtu noziegums, ja Wounds negūs plašāku atzinību.

Vērtējums: 9/10

Dziesmu liste:

1. Killing Spree
2. Trouble For The Sake Of It
3. Dead Dead Fucking Dead
4. No Future
5. Choke
6. Bombs
7. Desperate Times
8. The Pile
9. Binge
10. Dead Road

Die Young iespējams noklausīties grupas Myspace profilā.

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.