ALBUMU APSKATI

Albuma apskats: Bill Skins Fifth – For The Threat EP

Reinis Graudiņš
REINIS GRAUDIŅŠ 16.08.2013. 11:07
Jaunie somu metinātāji ar lielām ambīcijām.

Kopš dibināšanas 2008. gadā, somi Bill Skins Fifth, kas pavisam drīz kāps uz skatuves arī pie mums, ir izdevuši vienu demo ierakstu un trīs Extended Play albumus, pēdējais no tiem  - For The Threat, atstāj iespaidu par prasmīgu mūziķu apvienību, kura ir izkoposi savu dziesmu rakstīšanas prasmi un ir gatavi pierakstīt savu nosaukumu blakus tādiem melodiskā death metāla grandiem, kā kaimiņiem Soilwork un In Flames. 

Bill Skins Fifth skanējumā ir sadzirdama zināma deva trašīguma, pirmajā vietā ir melodija. Abi ģitāristi lieliski papildina viens otru ar spēcīgiem death metāla rifiem un tehniski smalkiem soliņiem, tam visam pa vidu nereti iespraužot īsus muzikālos „āķus”, kas uz brīdi ļauj ievilkt elpu. Ritma sekcija nodrošina stingru, piesātinātu struktūru, bet nelien priekšplānā. Arī vokālista balss bieži vien atkāpjas un paliek fonā, ļaujot dominēt ģitārām, kas vietām aizraujas ar garākām partijām, tas, ja godīgi, mēdz arī apnikt.

To var uzskatīt arī par vienu no albuma mīnusiem. Lai gan tajā ir tikai četras dziesmas, pēc vairākām klausīšanās reizēm viss For The Threat šķiet kā viena, 22 minūtes gara dziesma, reti kad atkāpjoties no patstāvīgās melodiskās „metināšanas”. Situāciju nedaudz glābj albuma pēdējais titulskaņdarbs „For The Threat”, kurā beidzot parādās arī mierīgāka „izvelkam šķiltavas un paceļam augšā” pāreja, kas noslēdz šo EP. 

Tas gan nenozīmē, ka Bill Skins Fifth uzstāšanās laikā būs jāiet ārā pīpēt vai jāgarlaikojas pie bāra. Uz skatuves atradīsies  grupa, kuras dalībnieki prasmīgi darbojas ar saviem instrumentiem, prot rakstīt skanīgus un reizē smagus rifus. Arī iepriekšējo albumu repertuārs, kuros vairāk jūtama tīra thrashmetāla ietekme, veidos muzikālo dažādību, neļaujot aizmigt.

Tiksimies 22. augustā!

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.