ZIŅAS

Metal All Stars: utopisks fanu sapnis?

Ģirts Tauriņš
ĢIRTS TAURIŅŠ 13.11.2013. 11:08
Alternative.lv piedāvā nelielu ieskatu nu jau skandalozajā Metal All Stars turnejas izziņošanā, ieskatu koncerta organizatoru reputācijā un pasākumos ar līdzīgu pieredzi.

Laikam viena no Latvijas lielākajām smagās mūzikas aktualitātēm pēdējā laikā ir bijusi Metal All Stars koncerta izziņošana Rīgā. Jau no pirmajām dienām valdīja apjukums un neziņa - informācija bija ierobežotā daudzumā, turklāt nākamajās dienās daži mākslinieki paziņoja, ka viņiem nav nekāda saistība ar gaidāmo koncertu. Alternative.lv sniegs nelielu ieskatu gan par šo pasākumu, gan organizatoriem, gan līdzīgiem notikumiem.

Iesākumam iepazīstināsim ar organizatoriem. EM Concerts ir rīkojuši jau citus ievērojamus koncertus Latvijā, piemēram, viens no pēdējiem bija The Killers Mežaparkā, kas plašākai sabiedrībai atmiņā ir palicis ar sākumu, kas aizkavējās par četrām stundām un iesildošā James atcelšanu īsi pirms uzstāšanās. Metal All Stars turnejas izziņošana Latvijā un citās valstīs sākās ar neprecīzu informāciju par māksliniekiem. Kā jau iepriekš ziņojām, EM Concerts pārstāvji mūsu interesi apslāpēja ar aicinājumu pagaidīt pāris dienas, lai viss noskaidrotos. It kā zināms progress bija novērojams - datumi tika apstiprināti, bet, nomainoties plakātiem uz Rīgas ielām, vēl joprojām redzami daži mūziķi, kas nespēlēs zvaigžņu koncertā.  

Tāpēc kā nākamais solis alternative.lv bija sazināties ar vieniem no organizatoriem Gabe Reed Productions. Atbildot uz jautājumu par plakātos neprecīzo informāciju, pats Geibs Rīds (Gabe Reed) ziņo, ka nekavējoties sazināsies ar EM Concerts. G.Rīds vēsta, ka EM Concerts ir ļoti labs uzņēmums, ko nevajadzētu nosodīt. Tāpat viņš un visi pārējie nevar sagaidīt, kad dosies uz Latviju. Gabe Reed Productions mājaslapas galvenais mērķis ir parādīt, cik daudz iespaidīgu koncertu šis uzņēmums ir organizējis, ar iespējami lielāku plakātu apjomu vienā pusē un māksliniekiem, ar kuriem ir strādāts, otrā pusē. Piemēram, līdzīgs festivāls Dienvidamerikā Metal Open Air ar tādām grupām kā Megadeth, Venom, Anthrax, Anvil un daudzām citām. Neņemot vērā mājas lapas īpašo dizainu, gribētos viegli uzelpot, jo acīmredzami kompānija nav pirmo reizi ar pīpi uz jumta.

Tad nu intereses pēc apskatījām Gabe Reed Productions iepriekš organizētos pasākumus. Visupirms jau minētais Metal Open Air Brazīlijā, kas sākotnēji tika plānots kā Wacken Open Air līdzinieks Dienvidamerikā. Pirmais teikums, ko var atrast internetā par šo festivālu skan šādi: „Metal Open Air was an unsuccesful 2012 heavy metal festival” (MOA bija neveiksmīgs festivāls 2012.gadā). Internetā atrodamā informācija liecina, ka festivāls neapmaksāja mākslinieku dalību un uzturēšanos. Neskatoties uz to, ka daudzi mākslinieki atcēla savu dalību pirms un pat festivāla laikā, pasākums tomēr notika (lai gan divas dienas ieplānoto trīs vietā). Kaut arī Gabe Reed Productions nekur netiek minēts kā organizators, uzņēmuma mājaslapā Metal Open Air plakāts stāv pašā augšgalā.

Līdzīgs stāsts ir arī par Rock ‘N’ Roll All Stars tūri 2012.gadā Dienvidamerikā, kur tika atcelta visa koncertu sērija, izņemot vienu pasākumu. Problēmas šoreiz arī bija tieši ar maksājumiem. Gabe Reed Productions arī šeit nekur nefigurē, bet tūres plakāts ir kā otrais uzņēmuma mājaslapā aiz iepriekšminētā pasākuma.

Bet ir vēl trešie organizatori - Kendra Helms Media. Laikam jau mājaslapa runā pati par sevi. Lai apskatītu tieši Metal All Stars tūres sadaļu, mums ir jāievada parole. 

Neskatoties uz visu, smagās mūzikas zvaigžņu saieti ir notikuši, un tie vienmēr izcēlušies ar kārtīgu smagās mūzikas klasikas devu. Piemēram, 2012. gadā notika jau ceturtais Metal Masters saiets, kur uz skatuves apvienoja spēkus biedri no Slayer, Pantera, Anthrax, Exodus.


Tāpat arī tagad noris Gīzeram Batleram (Geezer Butler) veltīts pasākums, kurā pārstāvji no Anthrax, Slipknot, Black Label Society u.c. izpilda klasiskās Black Sabbath dziesmas. 

Protams, šis ir tikai atskats uz vēsturi nevis nākotnes pareģojums, bet ir ļoti interesanti pavērot notikumu attīstību ar pieredzes bagāžu. Tas ir tāpat kā gatavoties uz koncertiem – vienmēr ir jāpaskatās, ko grupa varētu spēlēt un uz ko būtu jāsagatavojas.

Lasi vēl

Komentāri

JavaScript 14.11.2013. 00:13
"Laikam jau mājaslapa runā pati par sevi. Lai apskatītu tieši Metal All Stars tūres sadaļu, mums ir jāievada parole."
Labākā daļa ir tā, ka tā "paroles" aizsardzība ir tādā amatieru līmenī, ka vajadzēja 5 minūtes, lai varētu apskatīt, kas tad īsti slēpjas zem tās sadaļas. :D

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.