KONCERTU APSKATI

Supernovas nakts - koncerta apskats

Reinis Graudiņš
REINIS GRAUDIŅŠ 17.12.2012. 16:27
15. decembra vakarā klubā „Melnā Piektdiena” norisinājās viens no gada spilgtākajiem pašmāju alternatīvās mūzikas koncertiem ar The Solid, Faithful In Misfortune un, protams, The Velvet Supernova piedalīšanos. Piedāvajam ieskatu tajā.

Pirmie uz skatuves kāpa The Solid, kuru skanējumu varētu raksturot kā alternatīvā roka, poproka un pop-panka sajaukumu. Koncerts tika sākts ar pavisam svaigu dziesmu No One, kas gaidāma nākamajā albumā, kam sekoja pilnīgs pretstats – pati pirmā sacerētā kompozīcija A Beautiful Day. Enerģiskā I’m Blind lieliski parādīja grupas spēju rakstīt un izpildīt ne tikai vienkāršus, pozītīvus un klausītājiem draudzīgus hītus, bet arī pancīgas dziesmas ar skaļiem ģitāras riffiem un soliņiem. Uzstāšanās tika noslēgta ar „kalbasnjiku”(grupas vārdi) Eco un klausītāju iemīļoto Tomorrow, kas pa īstam lika atdzīvoties kluba „Melnā Piektdiena” apmeklētājiem.

Nākamie skatuvi ieņēma vakara skaļākā un „smagākā” apvienība Faithful In Misfortune. Aizvadītā gada laikā grupa ir piedzīvojusi zināmas pārmaiņas, kas ietekmējis arī skanējumu, un ne uz slikto pusi. Elektroniskās mūzikas elementu daudzums samazināts līdz minimumam un sampli gaumīgi papildina FiM modernā hardcore metāla skanējumu.  Neskatoties uz  žanrisko atšķirību, jau ar pirmajiem ievada riffiem un iekšas-tricinošajiem basiem, grupa spēja aizraut klausītājus un bija redzami gan daži headbangotāji, gan diezgan pieticīga „nāves siena”  The Curse Of The Nile laikā. Pie pēdējās dziesmas Behind Your Eyes uz skatuves tika aicināti grupas kvēlākie atbalstītāji, lai kopīgiem spēkiem noslēgtu koncertu.

Pauzē starp grupām skatuvi aizsedza melns priekškars, aiz kura tika veikti pēdējie sagatavošanās darbi, lai jau pēc brīža uz tās kāptu vakara galvenie varoņi – The Velvet Supernova.

Ieskanoties ievada notīm atvērās priekškars un tumšās skatuves aizmugurē sāka mirguļot no LED gaismiņām veidota piecstaru zvaigznes kontūra, kas visa koncerta laikā mainīja krāsu un lieliski paspilgtināja grupas muzikālo priekšnesumu.  Pirmās trīs izpildītās dziesmas kalpoja kā neliels ieskats grupas debijas albumā, kas gaidāms nākamā gada pirmajā pusē. Pēc tām uz skatuves izpildīt labi zināmo Sunshine tika aicināts pasākuma īpašais viesis, pats dziesmas mūzikas autors un Relicseed ģitārists Kārlis Šteinmanis. Par īpašu pārsteigumu grupai bija parūpējusies radošā apvienība „Jveart” un koris „Aura”. Jaunākā singla  Shelter izpildījuma laikā Aura dalībnieki veidoja pamatu apvienotajam skatītāju korim, kas noteikti kļuva par vakara emocionālāko brīdi gan klausītājiem, gan pašiem mūziķiem. The Velvet Supernova dalībnieku sejās bija redzams patiess prieks un šo mirkli viņi noteikti atcerēsies vēl ilgi, kā arī šī iegūta enerģija tūlīt pat tika sniegta atpakaļ skatītājiem Weight of the World laikā. Koncerts tika noslēgts ar kvalitatīvu koverversiju Lostprophets(viena no basģitārista mīļākajām grupām) dziesmai Last Train Home un hitu The Distance, kad uz skatuves ar akustisko ģitāristu atkal kāpa Kārlis.

Grupas profesionālā pieeja gan muzikālajam izpildījumam, gan vizuālajam noformējumam deva iespēju kārtējo reizi pārliecināties, ka mums ir kvalitatīvas, konkurētspējīgas alternatīvās mūzikas apvienības, kas var sniegt iespaidīgus un baudāmus koncertus, kā arī dot piemēru jaunajiem censoņiem.

FOTO: Kristiāns Kažmers, EasyGet.lv

Lasi vēl

Komentāri

Faithful in misfortune?tiešām vokāls ierakstīts ar autotjūnu???ietekme no lil wayne?
un vai man vienīgajam velvet supernova atgādina bedweters??
dsadsadas 17.12.2012. 21:56
tak tā supernova ir Latviešu 30 seconds to mars, mērķauditorija -14. gadīgās wannabe-emo meitenītes
Piekrītu tev endo.
Endo fim socialos tiklos tie ir vecie ieraksti, kurus izmanto sis apskats, lai salidzinatu ar tagadejam dziesmaam, auto tune jau sen vairs nelieto vini
A, kur var redzēt kaut ko jaunāku?
:D :D autotune vnk iespaarda
Dž dž dž - klišejiskais melodisks lick's - dž dž dž - gejisks tīrā vokāla piedziedājums - dž dž dž (lets tear zis fakin pleis deeeeeuuuun) - nenormālākā nekačka, laikam domāts kā breikdauns, kuru izpilda džeks, kas saģērbies kā Bībers - dž dž dž - klišejisks melodiskais lick's – utt. (secība var nedaudz mainīties) = jebkura FIM dziesma
@dsadsadas 19.12.2012. 00:28
novāc Tu ar savu grupu 400 cilvēkus klubā. gribēšu redzēt.
sirmais gulbis 19.12.2012. 09:46
Cik noprotu, FIM jau nosprāguši, bet ja spēja aizraut 400 puberitātes hormonu pārņemtu tīņu sirdis, tad kautkāda odziņa viņiem bija. Autotune tiešām iespaidīgs, izceļ talantīgā dziedātāja meistarību. Acu priekšā pavīd Šēras saldsērīgais smaids.
@sirmais gulbis Ideāls komentārs!!! ;)
^ Jā, smalki, smalki...
Ismis- FIM 19.12.2012. 22:08
Raksts ir labs.
Bet attiecībā uz komentāriem, pieņemu kritiku, bet ko Jūs, kurbad un sirmais gulbi- mājās olu kasītāji, vispār zināt par to, kas mēs esam. Klausoties divus gadus vecus ierakstus, kur skan autotune, un nenākot uz koncertiem? Vismaz izlasot pārskatu, būtu kaut cik padomājuši vai atnākuši uz pašu koncertu, pirms rakstīt muļķības. Veiksmīgi turpināt kasīt olas, bet mēs turpināsim , kā Jūs teiktu - aizskart hormoniem pārņemtas tīņu sirdis vecumā no 10- 50 gadiem :)
tu gribēji teikt vecumā no 10 līdz 14 gadiem. ;)
A.godātais Ismi - es biju uz koncertu šī gada jūlijā Cēsīs, šķiet, toreiz spēlēja vēl austrieši Almost Failed. Aizvadītā vasara gluži nebūs divi gadi, vai ne? Un tā nav vienīgā reize, kad ne-pirms-2-gadiem esmu redzējis FIM uzstājamies. Vispār esmu diezgan pārliecināts, ka mans koncertu apmeklējuma rādītājs ir virs vidējā. Tas tā. Starp citu, es nevienā vietā iekš sava komentāra pat netieši nepārmetu, ka Jūs neko nedarāt vai ka neko nevajadzētu darīt. Respektīvi, par mājās sēdētājiem-olu kasītājiem nevienu nenosaucu. Tas bija tikai mans īpatnējais veids, kā izteikt domas par FIM mūziku. Varēju jau arī uzrakstīt parasto "nepatīk" - to būtu vieglāk pieņemt, ja?
sirmais gulbis - lieliskajai grupai 20.12.2012. 01:16
Dēliņ, tādiem veciem pautiem kā man, ar TV pulti klēpī un ērtām čībām kājās, nesanāk apmeklēt kuru katru tavas un citu emocionāli - skarbo jauniešu supergrupas konci. Es iemietu aci alternative.lv, apskatos youtube klipiņu, un izdaru secinājumus. Tā vietā, lai čīkstētu par negodīgo skarbo pasauli, kas nenovērtē tavus ģeniālos rifus, varēji vismaz pacensties, un ielikt savas supergrupas jaunos ierakstus šajā portālā :)
FIM - pedolācis raud par jums visiem :)
Artūrs-FIM 20.12.2012. 03:46
Augsti godājamie, mūzikas kritiķi un latviešu valodas skolotāji, vēlos pateikt tikai vienu - prieks, ka mūsu mūzika neatstāj jūs vienaldzīgus, un, turpinat tik pat aktīvi diskutēt, kā arī gaidīt jaunos ierakstus, šajā mājas lapā un citās saitēs! :)
Pasaulē - cik cilvēku, tik viedokļu, un arī tik pat daudz mūzikas - visiem neizpatiksi, vēl jo vairāk, ja dari to, kas pašam patīk.
FIM ir riktīgi brutāli - riktīgi valē breikdaunus un nebaidās nenoviena ! Čaļi ar savām aborigēniskajām ausīm un debīlajiem tatūžiem tālu tiks, krabkors rullē !
!!!!!!!!!!! 20.12.2012. 23:57
visi prot tikai pļūtīt, profesori atradušies!!
Man vienīgajam ir vienalga?
Reāls geju pasākums.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.