KONCERTU APSKATI

Ska vakars ar Reel Big Fish.

Reinis Graudiņš
REINIS GRAUDIŅŠ 25.03.2013. 13:06
Piektdien, 22. martā, koncertzālē Palladium uzstājas pasaulslavenā ska-punk apvienība Reel Big Fish, kā arī Suburban Legends un mūsu pašu All Day Long. Piedāvājam mūsu ieskatu šajā koncertā.

Latviešu publikai ska-punk žanrs nav svešs. Par to lielā mērā paldies ir jāsaka grupai All Day Long, kuri jau vairāk kā desmit gadus aktīvi pūš dažādu veidu taures un uztur interesi par šāda stila mūziku. Ir tikai loģiski, ka tieši viņiem ir uzticēts iesildīt pasaules mēroga ska apvienību, un tas tika darīts godam. Lai gan Palladium zāle bija vēl salīdzinoši tukša, All Day Long spēlēja ar ne mazāku atdevi kā pārējās vakara apvienības un pienācīgi sagatavoja publiku viesmāksliniekiem no ASV.

Pirmie vakara viesi Suburban Legends ir grupa, ko noteikti ir ne tikai jādzird, bet arī jāredz. Visi grupas dalībnieki, izņemot bundzinieku, muzikālo priekšnesumu papildināja ar jautrām, pārdomātām kustībām un dejām, nedaudz atgādinot kādu pagājušās desmitgades sākuma boybendu, tikai bez fonogrammām. Visaktīvāk to darīja trombonists un trompetists, kuri enerģiski lēkāja pa skatuvi, taisīja robotiņus un pat izmantoja savus instrumentus kā aukstos ieročus, lai teatrāli viens otru nodurtu.

Šie nelielie šova elementi nekādā veidā neietekmēja kopējā skanējuma kvalitāti. Ārkārtīgi pozitīvās, mazliet popsīgās, bet labākajās ska-punk tradīcijās ieturētās kompozīcijas un vokālista Vincenta Valkera aktīvā komunikācija ar publiku lieliski iesildīja pūli atlikušā vakara aktivitātēm. Lielākā daļa Suburban Legends seta sastāvēja no pēdēja studijas albuma Day Job dziesmām. Īpaši atmiņā palika grupas versija dziesmai no filmas Karalis Lauva, bet uzstāšanās tika noslēgta ar High Five, kas pašās beigās negaidīti pārauga dziesmā We Are The Champions.

Episkas ievadmūzikas un skatītāju aplausu pavadībā uz skatuves uzskrēja vakara galvenie varoņi – trešā viļņa ska leģendas Reel Big Fish.  Grupai bija nepieciešamas pāris dziesmas, lai pa īstam iesiltu, bet, kad tas notika, vokālists Ārons Barets un blice ar platiem smaidiem sejā izbaudīja koncertu tikpat ļoti, cik atnākušie fani.

Interesanti, neskatoties uz pozitīvo un jautro skanējumu, lielākā daļa dziesmu tekstu ir ciniska humora piesātināti apvainojumi, kas vērsti pret draudzenēm (Your Girlfriend Sucks) vai pret kādu konkrētāku cilvēku (P.S. I Hate You, I Think You Suck). Pietam, piedziedājumi ir tik vienkārši un lipīgi, ka arī klausītāji var pievienoties un dziedāt līdzi vārdiem „You’re unbearable, You are terrible” (Punisher).

Reel Big Fish setu veidoja dziesmas no jaunākā studijas albuma Candy Coated Fury kopā ar daudziem labi zināmajām un populārajām ska himnām. Izskanēja gan She Has A Girlfriend Now, kurā par ierakstā dzirdamajiem sieviešu vokāliem parūpējās saksofonists Sakselss Rouzs, gan lielākie hiti Sell Out, Everything Sucks, Beer un daudzi citi. Neiztrūka arī humoristisks, īss Call Me Maybe kovers, bet visdažādākajos stilos (sākot no kantrī un beidzot ar headbangošanu pie nāves metāla) publika varēja izdejoties pie daudzveidīgās Suburban Rhythm. Koncertam punktu pielika vislabāk zināma grupas dziesma Take On Me

Lasi vēl

Komentāri

Nevajag aizmirst, ka All Day Long, lai gan spēlē ilgu laiku, tomēr nav galvenie SKA stila attīstītāji Latvijā. Savulaik tie bija Pest of a Child un Voiceks Voiska, kuri guva daudz plašāku atpazīstamību par All Day Long
Jā, Pestiem un Voiceks ir liela nozīme Latvijas SKA skatuves attīstībā, taču ADL tomēr ir vienīgā no minētajām, kura, pēc krietnas dekādes, turas virs ūdens arī šodien.
Turēties uz ūdens nenozīmē būt stila attīstītājiem. Par ADL pašlaik ir daudz populārākas ska grupas, kaut vai Oranžās Brīvdienas, Mango un Rīta stienis. Brīnos, ka neviena no tām nespēlēja kā iesildītāji
sirmais gulbis 25.03.2013. 20:02
Labvēlīgais Tips jau arī pie skā teju vai pieskaitāms!
Man patika koncerts!
Vai gadījumā ADL bundzinieks nebija vainīgs pie RBF uzaicināšanu uz LV?

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.