KONCERTU APSKATI

Kosmiskais enerģijas lādiņš - Enter Shikari Tallinā (+ Foto)

Reinis Graudiņš
REINIS GRAUDIŅŠ 31.08.2014. 20:30
28. augusta vakarā Tallinas Rock Cafe jaudīgu koncertu sniedza viena no aktuālajām britu apvienībām Enter Shikari.

Koncertu iesildīt tika uzticēts vietējai eksperimentālā metāla apvienībai Of Roofs, Genes and Stolen Meanings. Grupa, iespējams, žanriski nebija pats atbilstošākais variants, lai kāptu uz skatuves pirms Enter Shikari, tomēr spēja pietiekami labi iesildīt publiku, ar savām zemu noskaņotajām, masīvajām ģitārām (veselām trim) un brīžam SikTh’īgo, jaudīgo skanējumu spēja izsaukt arī pa kādam mošpitam. „Of Roofs,...” šādus tādus skatuves izgājienus aizņēmušies no TDEP, griežoties kā vilciņi, lēkājot un aktīvi vicinot ģitāras. Šos igauņus 17. oktobrī būs iespēja redzēt arī Nabaklab, ko noteikti ir vērts atzīmēt savos kalendāros.

Enter Shikari laiku lieki netērē. Pēc pavisam neliela ievada vokālists Rou Reinolds nolec no skatuves, atbalstās pret barjeru un iekliedz pirmos vārdus - „And still we will be here, standing like statues”, uzdodot toni visam koncertam, grožus neatlaižot teju pusotru stundu. Vēl pēc pāris akordiem Rou jau atrodas starp pūlī, redzami ir tikai viņa sporta apavi vai rokā pastiepts mikrofons, ļaujot faniem dziesmas Solidarity vārdus dziedāt pašiem. Tā ir daļa no Enter Shikari uzstāšanās. Reinolds (un ne tikai) regulāri dodas pie klausītājiem, kas pie vokālista ķermeņa piesūcas kā dēles, dodot emociju lādiņu dziedātājam, kas vēlāk tiek atgriezts, veidojot neapsīkstošas enerģijas cilpu.

Sākotnēji tā varētu nelikties, bet Enter Shikari uzstāšanās ir atstrādāts līdz pēdējam sīkumam. Katrs vertikālais ģitāras metiens ir precīzi aprēķināts, lai neatsistos pret griestiem, katra mikrofona padošana notiek tam paredzētajā brīdi, tajā pašā laikā neaizmirstot arī par muzikālo pusi, kas norit bez kļūdām. Grūti definējamajā žanrā (paliksim pie entershikaricore) grupai atļaujas eksperimentēt ar visdažādākajām elektronikas skaņām, tīru hardkōru, graizošu metālu un pat regeju, veidojot dažādību, kas ne brīdi nogarlaiko un atliek tikai ar izbrīnu gaidīt, ko Enter Shikari sastrādās tālāk.

Setu sastāda dziesmas no visa grupas desmit gadus karjeras laika. Enter Shikari zināmāko gabalu Sorry You’re Not A Winner pavada Reinoldsa kūrēta dejas rutīnā (divi soļi pa labi, divi soļi pa kreisi), The Paddington Frisk iegriež circle-pitu pa pus zāli, bet jaunāka albuma politiskākajā dziesmā Gandhi, Mate Gandhi starp ģitāru pavadīto elektronisko deju mūziku un „yabadabadoo” atrodas vieta arī humoram – fragmentam no Eltona Džona dziesmas „Can You Feel The Love Tonight”. Koncertā neiztrūka arī tādi grāvēji kā Destabilise, Juggernauts, Arguing With Termometers, pavisam jaunā Anesthetist un Mothership, pēc kuras Reinolds uzrāpās balkonā (ne pa kāpnēm, kā tas būtu jādara, bet pa margām), lai pavērotu fanus no augšas un atvilktu elpu pirms emocionālās Constellations. Vēl pēdējo reizi Tallinas Rock Cafe zālē vārtus uz elli atvēra noslēdzošā Sssnakepit, kuras finālā instrumenti netika žēloti, un šoreiz kārta kāpt balkonā bija ģitāristam Rorijam (tāpat, neizmantojot kāpnes).

Atliek vien minēt, kādus legālus vai nelegālus paņēmienus Enter Shikari izmanto, lai sagatavotos pusotrai stundai absolūta haosa gan uz skatuves, gan skatītāju vidū, bet tas darbojas, un cerams, ka tā būs vēl ilgi. Gaidām ciemos arī Latvijā!

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.