KONCERTU APSKATI

Alcest Viļņā – atmosfērisks metāls -15 grādos

Reinis Graudiņš
REINIS GRAUDIŅŠ 29.01.2014. 17:42
24. janvārī Viļņas klubā „New York Club” koncertēja viena no metalgaze žanra spožākajām grupām – Francijas Alcest. Uz Lietuvu, spītējot lielajam salam, devās arī komanda no Latvijas.

Kas kopīgs vēstures skolotājam, video reklāmu veidotājam, metāla grupas menedžerei un dāmai, kas spēj precīzi nosaukt teju visu vārdadienu atzīmējamos datumus? Nē, tas nav draņķīga joka sākums, bet gan daļa no 14 cilvēku lielās brigādes, kas nāvīgi aukstā piektdienas dienā ar sarkanu busiņu devās uz Viļņu, lai vērotu trīs grupu uzstāšanos.

Ņemot vērā kāda līdzbraucēja ieteikumu, pēc ierašanās Lietuvas galvaspilsētā tika nolemts visiem kopīgi doties uz alus bāru, jo līdz koncerta sākumam vēl bija nepilnas divas stundas - laiks jāizmanto lietderīgi. Rūpīgi sekojot vietējo iedzīvotāju norādēm, nokļuvām iestādē ar nosaukumu Alus Studija, kas nebija sākotnēji plānotais Alus Namai, tomēr piedāvāja plašu dzērienu klāstu, kā arī atradās pietiekami tuvu klubam, lai gājiena laikā deguns nepagūtu aizsalt pavisam.

Pēc nelielas iestiprināšanās un nacionālā lietuviešu sporta veida vērošanas uz lielā ekrāna, bija pienācis laiks doties uz mūzikas un teātra klubu „New York Club”. Ierodoties koncertvietā ar pāris minūšu nokavēšanos (vainoju interesanto basketbola spēli), britu shoegaze – indie roka apvienība The Fauns uzstāšanos jau bija sākusi. Grupas skanējums no sapņainām, vieglām melodijām izauga līdz delay pedāļiem piesātinātuģitāru radītai skaņas sienai, pa virsu nostādot vokālisti ar augstu, siltu, mazliet mistisku balss tembru, kas brīžam darbojās kā atsevišķs instruments. 

Pauzi starp The Fauns un nākamajiem vakara viesiem veltīju paša kluba izpētei, kurā atrados pirmo reizi. New York Club lieliski piemērots gan teātra izrādēm un saviesīgiem banketiem, gan dažādu žanru mūzikas koncertiem, kas šeit nav retums, par to liecināja uz sienām pakarinātās parakstītas mākslinieku fotogrāfijas. Gaumīgs noformējums, laba skaņa un iespaidīgās gaismu instalācijas, kā arī pieņemamas cenas bārā radīja vēlmi Lietuvas klubā uzkavēties vēl uz vismaz vienu koncertu, tomēr arī šis vēl nebija beidzies - pavisam drīz uz skatuves kāpa Hexvessel.

Grupas britu izcelsmes līderis Metjū Maknernijs, kuram tuvāka izrādījusies Skandināvu mākslinieciskā mentalitāte, kopā ar pārējo psihodēlisko folk-blūzmeņu komandu uzbur ziemeļvalstīm raksturīgas ainavas, pievienojot tām zināmu daļu sešdesmito/septiņdesmito gadu skābes, kā arī īpašus trompetes un vijoles radītos akcentus. Pēc īsā Hexvessel seta bija jūtama izteikta mazuma piegarša, jo tikpat labi varēja būt arī vakara galvenie mākslinieki, tomēr šis gods šoreiz tika citiem, un pelnīti.

Vērojot headlaineru Alcest uzstāšanos, prātā nāca divi aizvadītā gada koncerti – Sigur Ros Positivus festivālā un, lai cik tas savādi nebūtu, arī Converge klubā „Melnā Piektdiena, abu tik atšķirīgo grupu fani šajā koncertā spētu atrast kaut ko tuvu sev. Francūžu ex-blackmetālisti, kas mērķtiecīgi dodas post-roka un shoegaze žanru virzienā, bez problēmām savā mūzikā spēj sakausēt atmosfēriskas, skaistas un pieklusinātas partijas ar karjeras sākumam raksturīgajām skaļi griezošajām ģitārām, blastbītiem un vokālista Neige skrīmiem, ko noteikti varēja izmantot biežāk. Alcest daudzveidīgais katalogs neuzdzen miegu (šim apgalvojumam gan kāda līdzbraucēja kategoriski nepiekrīt), lielāko uzsvaru liekot uz noskaņas radīšanu, redzes gleznu zīmēšanu ar skaņas palīdzību. Šajā sfērā Alcest ir eksperti. 

It kā vienkārši brauciens uz kaimiņvalsti izvērtās par veselu piedzīvojumu jautrā kompānijā un lielisku koncertu, kā arī izcilas koncertvietas apmeklējumu. Ja Jums ir iespēja apmeklēt New York Club, noteikti to izmantojiet. 

Lasi vēl

Komentāri

umosiņš 29.01.2014. 17:58
Reinis ir monstrs!!!!!!
Tas ir Instruminets
Ralfs Dravnieks 29.01.2014. 18:42
Foršs teksts Reini, turklāt Hexvessel izklausās interesanti. Būs jāiedziļinās. :)
Forši, tikai vai 24. septembrī???

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.