JAUNĀKIE IERAKSTI

Mazie meža Dīvainīši prezentēs debijas albumu

MmD 23.07.2015. 10:03
25. jūlijā plkst. 21.00 klubā muzikālā apvienība MmD ar koncertu prezentēs savu svaigo EP – debijas minialbumu.

Pēc vairāku gadu koncertēšanas kafejnīcās, bāros un festivālos, MmD beidzot ierakstījuši minialbumu, lai labākās dziesmas var dzīvot pašas savu dzīvi - telefonos, datoros, ofisos un guļamistabās. MmD minialbuma prezentācija būs draudzīgs koncerts, kurā līdzās pasākuma vaininiekiem uz skatuves kāps arī citi dīvaiņi. Vienmēr starojoši pozitīvie Color of Harmony iesildīs pasākumu, bet liriskais Alūksnes reperis ar Rīgu sirdī - Madis uzskaitīs pāris pantus sveicienam. Šajā koncertā izskanēs ne vien albumā iekļautās dziesmas, bet arī citas no dažādiem grupas darbības posmiem – no pirmsākumiem līdz pašiem svaigākajiem gabaliem, bet pēc koncerta vakaru Nabaklab turpinās DJ Toms Eņģelis. Par dziedāšanu līdzi, dejām, nepieradināmām dīvainībām un jauniem paziņām atbildīgi paši pasākuma apmeklētāji, tāpēc ieeja ir bez maksas.


Minialbumu „Mazie meža Dīvainīši” veido 5 pašu sacerētas kompozīcijas. Starp albumā iekļautajām dziesmām atrodama gan viena no vecākajām MmD kompozīcijām „Jesus Saved Me”, kas ar vieglu ironiju par reliģiju dzirdama arī radio viļņos, gan romantiskā „Realitāte” – veltījums sievietei no patiesajām fantāzijām, ieskanas sociālpolitisks rūgtums un sava stila meklējumi. MmD daiļrade nav nopulētu un rūpīgi sašķirotu dārgakmeņu groziņš, bet raktuves, kurās reizēm iemirdzas kas tāds, ko vērts izcelt, mēģināt nopulēt un nodot bargajai klausītāju žūrijai. Starp cienītājiem, kas jau pamanījušies sazagt dziesmas no Youtube, lai tās baudītu austiņās, un degunu raucējiem, kam nav skaidrs, kāpēc MmD vispār kaut ko dara, grupas puiši mēģina palikt pie sava – nemeklēt pārspīlētu unikalitāti, necensties kādam līdzināties vai ielikt sevi konkrēta stila rāmītī, bet radīt un izpildīt sev tuvu mūziku, darot to pēc iespējas kvalitatīvāk.


Muzikālā apvienība MmD radās ap 2007. gadu, kad trīs draugi - brāļi Oskars un Rūdolfs Bērziņi un pāris kilometrus tālāk dzīvojošais kaimiņš Andris Strods Darvinieku ciematiņā netālu no Varakļāniem beidza kautrēties viens no otra un sāka ģitāras spēlēt arī kopā, mācoties ģitārspēli viens no otra un bez Youtube pamācībām mēģinot dabūt ārā no instrumenta harmonisku skanējumu. 2013. gadā grupai pievienojās vēl viens dīvainis – čellists Mārtiņš Turss. Šajā četru dīvaiņu apvienībā arī radies pirmais EP jeb minialbums „Mazie meža Dīvainīši”, kurā līdzās ģitārām ieskanas ne vien čells, bet arī mandolīna un mutes ermoņikas. Albumu ierakstīja un miksēja Kārlis Šteinmanis, vāciņa dizaina autors ir Armīns Mālkalns. Bez maksas albums jau noklausāms Soundcloud: https://soundcloud.com/mmd-17, bet no 26. jūlija tas būs nopērkams un lejupielādējams Bandcamp.com.


MmD aktualitātēm un jaunumiem var sekot līdzi iekš Facebook.

 

Lasi vēl

Komentāri

Esmu pirmais, kas izsaka viedokli: neliegšos, man patīk.
jaaiziet paskatiities!
Vai tik šie nav pazagušies grupas nosaukuma ideju no pieniņiem?Mazā Meža Zivs tā sauc vienu no albumiem?
grupas nosaukumu tad jau arii nozagushi ...
pipsiitim 23.07.2015. 11:54
zaglji zaglji...:D
Meļiem īsas kājas kas nedz īss ir zaglēniem?
Nopietni? Mazie smirdīgie kociņi tad jau arī ir zagti, ziniet, sākas ar Mazie un nosaukumā ir 3 vārdi... Viss kas ir mazs un no meža tādā gadījumā ir zagts. JO tikai "Mazā meža zivs" ir ok. Starp "zivi" un "dīvaiņiem" ir atšķirība. Neba tāpat vien grupas izdomā kā sauksies, gan jau arī šiem aiz nosaukuma tomēr stāv ideja. Neba kāda normāla grupa sēdētu un domātu: "Eu šitiem foršs albuma nosaukums, mož nosaucam savu grupu viņu albuma vārdā?" Nu, kaut kā nevaru iedomāties. Taču vēsture pierāda, ka daudziem nezogot un vienam par otra eksistenci nemaz nezinot mēdz rasties galvā vienādas un līdzīgas idejas.
Prāta Vētra 24.07.2015. 19:08
Ieraksti gūglē Prāta Vētras nosaukuma anglisko versiju - tur pilns ar visādām grupām ar nosaukumu Brainstorm - no visādām valstīm, visādos žanros un no dažādiem laika posmiem, ne kaut kas līdzīgs, bet tieši tāds pats. Ko nu? Kurš Brainstorm no kura to nosaukumu nozaga? Un vai tiešām zaga? Sorī, bet domāju, ka te galīgi nav ko sieties klāt pie MmD. Nosaukums tomēr ir pietiekami oriģināls.
Nu protams...nav cepiena tas tik tāpat patarkšķēt.Bet par Brainstormu sūri,šiem visu laiku tagad jāsaucas Latviski...lai kriēvi lauza savu mēli.
Bet nopietni - kurš vispār gribētu zagt tādu nosaukumu? 'Mazie kkā kkas' - skan reāli tizli...
reāli tizli skan "Vintāžas Santa" :D
Tai meitenei arī īsti laba gaume nav, piekrītu, bet arī šie nosaukumi ir pietiekami tizli
Paseko līdzi grupas darbībai, un sapratīsi arī kāpēc šāds nosaukums! :) Viņi mēdz to arī skaidrot - tā ir pašiem piedēvēta palama, kas tad arī pārvērtusies nosaukumā.
Kas tavuprāt ir labs, skanīgs, foršs nosaukums? (Šitas bez uzbrauciena - vnk personiska interese/aptauja/izpētes projekts utt utjpr).
Nesaukšu konkrētus piemērus, bet, ja grupa vēlās tikt uztverta nopietni, vajag arī +- nopietnu nosaukumu vai arī, ja ne nopietnu, tad nosaukumu ar kaut kādu 'svaru'. Protams, ir dzirdēti arī galīgi nenopietni nosaukumi, kas strādā un ir ok, bet man personīgi šis liekas galīgi garām.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.