JAUNĀKIE IERAKSTI

Līdz Pēdējam izdod debijas albumu "Acīm Apslēpts"

Līdz Pēdējam 29.09.2014. 10:50
Hardcore apvienība Līdz Pēdējam no Smiltenes izdod debijas albumu “Acīm Apslēpts”.

Grupa izveidojusies 2010. gadā, kopā sanākot cilvēkiem no Smiltenes un Ogres. Divu gadu garumā daudz spēlēts kopā, radot dziesmas, kuras apkopotas debijas albumā "Acīm Apslēpts". Šajā laikā grupa piedzīvoja arī vairākas būtiskas sastāva maiņas.

Tagadējais grupas sastāvs: Dāvids Groza - vokāls; Rihards Rudzis - ģitāra, vokāls; Jānis Špats - basģitāra; Daniēls Groza - ģitāra, vokāls; Mārtiņš Kokars - bungas.

Savu pirmo koncertu Līdz Pēdējam sniedza 2013. gada maijā, un kopš tā brīža grupa kļuva aktīvi koncertējoša, sniedzot koncertus Rīgā, Ogrē, Smiltenē, Valmierā un citur Latvijā.

2013. gada oktobrī tika uzsākts darbs studijā "Lauska" skaņu inženiera Kaspara Bārbala vadībā, kur gandrīz gada garumā grupa strādāja pie sava albuma tapšanas, lai beidzot prezentētu savu debijas albumu "Acīm Apslēpts".

"Acīm Apslēpts" ir desmit dziesmu apkopojums, kuras visas ir latviešu valodā. Dziesmas raksturo melodiskums, bet arī "punk" mūzikas žanram raksturīgi mūzikas izteiksmes līdzekļi, kā ātrums, neatlaidīgas bungu partijas, smagnējs ģitāru skanējums un "uzasināti" vokāli.
Albums konceptuāli runā par visām cīņām, ko cilvēki piedzīvo savos prātos un sirdīs, iekšienē, nevienam nemanot. Albums arī ir kā aicinājums vienmēr mainīt savus soļus, dzīves gaitu, nepieļaut līdzīgus iznākumus.

Līdz Pēdējam saka paldies Kasaparam Bārbalam par darbu pie šī albuma tapšanas, Zanei Šturmei par altu dziesmā "Iedvesma I", kā arī mūsu ģimenēm un visiem cilvēkiem, kas mūs jebkādā veidā atbalstījuši.

 

Lasi vēl

Komentāri

Lauska... bet skanja kaa manaa pagrabaa. Kaut kas nav tur kaartiibaa.
Riktīgs underground hc, ieraksti gluži kā no 90tajiem, pietrūkst powera, bet tā malači! Apsveicu!
No hardcore te ne smakas nav. Šī ir tā mūzika, kuru neizprotamu iemeslu dēļ mēdz dēvēt par "post- hardcore".
Labāk jau lai ir kā no pagraba. Jau apnicis ir Mārupes vienādais skanējums.
HaHa. Mārupes skanējums!
Visu cieņu grupai.
Man nav svarīga kvalitāte, bet gan saturs.
Delikatese 30.09.2014. 11:13
Skan kā benča laikos.
Tavssencis 30.09.2014. 14:02
sis forums ir ,atvainojojiet par rupjvārdu, bet piedirsts ar nodirseejiem, reāli neesmu lasījis nevienu ziņu, kurā minēts ir par latviešu mūziķiem, kurā tos nenodirš, vienkārši WTF, šajā valstī mūzika jau tā ir galīgā padibenī, bet nē, visi joprojām cenšas nodirst un iedzīt to vēl lielākās auzās, labāk būtu atbalstījuši, kaut vai tikai tāpēc, ka uzskatāt, ka industrijai būtu jāattīstas. Visi no sūdiem izaug, tā kā, jāsāk ar to pašu, kas ir, saņemās čaļi ;)
Senci, ja tik dikti bail no nodiršanas - varbūt vajag vienkārši oriģinālāku, emocionāli piesātinātāku un saturīgāku mūziku radīt? Citādi ieraksta kaut ko, kas, labākajā gadījumā, veiksmīgi kopē elkus, sliktākajā - vienkārši izklausas pēc kaut kāda amorfa rifu sakopojuma, kur vienas dziesmas ietvaros kaut cik spilgtu un saturīgu tematisko līniju nav iespējams uzvert.
Un tad ceļ to visiem priekšā ar absolūti pravietisku izteiksmi - sak, mēs tā centāmies, šitik laika ieguldījām, lai ģitārspēles pamatus apgūtu - esiet apzinīgi un atbalstiet nu, morāli un finansiāli!
Tak ieskrienaties. Savu muzikālo grafomāniju iemūžināt ieraksta formāta tagad ir iespēja ikvienam oligofrēniķim, kuram ir pieejami vismaz dators un ģitāra. Nevienam šais muzikālās pārprodukcijas laikos jūsu bezsaturīgie audiālie ekskrementi nav vajadzīgi - un vēl jo mazāk kāds taisās to atbalstīt ar savu sūri, grūti pelnīto naudiņu.
Klausītājs nav nekāds nodirsējs - klausītajam vienkārši kļuvis pieejams nesalīdzināmi plašāks muzikālais materiāls, nekā pirms 20 gadiem, un iespēja vērtēt un izvēlēties.
Šodien vienkārši ir vienlīdz lieliska iespēja gan zibenīgi kļūt populāram, gan arī izgāzties. Ja parādīsies jauns Džimijs Peidžs, nedēļas laikā viņam būs miljoni skatījumu iekš YouTube; ja kāds vienkārši bez reāla seguma iedomāsies, ka ir Peidžs, kurš pelnījis publikas dievināšanu un apbēršanu ar zeltu - pie tā, ko viņš savāks, būs vainojams viņs pats.
Ir pagājuši tie laiki, kad muzikālais materiāls vienkāršī nebij pieejams, tāpēc publika pirka vietējo demokasetes un centās tajās saklausīt kaut ko atkal un atkal - sak, 3 laši izdoti, kaut vienam rifam taču tur jābūt, kur sirdi piesiet...
Viss augšminētais gan un nav teikts par grupu "Līdz Pēdējam" - tik tādi vispusīgi novērojumi par šodienas tendencēm.
"Līdz Pēdējam" ieraksta kvalitāte apmierina - katrā ziņā tā pat stipri sit pušu tos pagrīdes black metal demučus, par kuriem savulaik maksāju naudu :) Kas attiecas uz pašu muzikālo materiālu - šādu stilistiku neesmu iecienījis, lai vērtē tie, kuri izprot.
Lai gan albumu noklausījos ar interesi, tāpat kā jebkuru LV alternatīvistu veikumu, kurš še tiek ievietots. Instrumentālais "Iedvesma I" gan grandiozs gabals...
galvenais ir močīt.
Piedodiet, bet nu konkrēta laža. Dziesmai rifs rifam galā un tā 6 min. Apsolūti neoriģināli un nemākulīgi. Vokālistam dotības nekādas.
Gudri dirst nav malku cirst. Anonīmi nodirst visi prot, īpaši tie, kas neko paši nedara.
Visi kliedz - āāā, Latvijā hardcore izmirst. Sūdīgi, kad nav, vēl sūdīgāk, kad kāds cenšas, lai ir. Tā tāda debīla latviešu mentalitāte.
Prieks par puišiem, vismaz Latvijā kaut kas notiek.
"Support the local scene" kā saka.
Kristaps Melderis 30.09.2014. 17:56
Būtu interesanti redzēt šo anonīmo interneta varoņu un pašpasludināto mūzikas ekspertu sejas un viņu pašu darbu! Smirdat mājas pie saviem monitoriem nevis šeit...
Laba relīze vai nē, tas laikam ir galvenokārt gaumes jautājums, bet nu pāris reizes noklausījos un, lai arī ar pirmajiem klausījumiem nekas tā īsti neaizķēra, albums noteikti nav slikts. Nekas jauns un oriģināls laikam arī nebija saklausāms, bet nedomāju, ka tāds ir bijis grupas mērķis...
Kolīdz kāds neglauda pa spalvai - tūdaļ "diršana", "smirdēšana"... Vai tik nav tā, ka paši aizvainotie milzum lielā un cilvēcei tik svarīgā pagrīdes rokmūzikas darba veicēji ir pārak lielummānijas pārņemti, lai uzklausītu viedokli, kas apjomīgāks par pāris nepaplašinātiem teikumiem?
Tad nu spēlējiet tik cits citam, un klapējiet viens otram pa pleciņiem... Tik nenozīmīga vienība kā klausītājs lai paklusē. Arī, starp citu - raksturīga latviešu mentalitētes pazīme.
Paldies dievam, jau kādu laiku ar šīs mentaliātes pārstāvjiem ikdienā saskarties nenākas. Un derētu jums arī kādreiz redzēt, kāds ir jauno hc grupu līmenis tur, kur mūziķi spējīgi palūkoties uz klausītaju citādi, nekā tikai caur sava ego prizmu...
Bet vēlmes ar vējdzirnavām cīnīties nav. Turpiniet glorificēt paši sevi un kolēģus.
Laaaaabs! turās veči!
Pie katra LV izdotā albumā vienmēr atrodas lielie māsterēšanas, miksēšānas, komponēšanas "eksperti". Veselīga un konstruktīva kritika protams ir laipni gaidīta, bet cik redzu, pamatā tas viss tiek pasniegts ar negatīvisma piedevu, noniecinājumu, bez ieteikumiem ko uzlabot, lai tad tas skanējums vai dziesmas pacelots nākamajā līmenī.
Kristaps Melderis 01.10.2014. 01:49
WT - manis teiktais nebija domāts par tevi, bet, bļaģ, atvaino, kur šeit ir tā nenormāli lietderīgā 'kritika, kas ir apjomīgāka par pāris nepaplašinātiem teikumiem'?
spēlēt to ko paši grib un kā paši grib... un citiem mazāk mācīt.
Katamarans 01.10.2014. 11:25
CD formātā būs pieejams?
Kristap,
tāda analoģija ienāca prātā: par piemēru; bez mūzikas man arī otra aizraušanās - sports. Vēlu sāku, bet nu 10 gadu garumā cītīgi darbojos - līdz vidējam līmenim esmu ticis, vietēja/nacionāla mēroga sacensībās nostartēt varu. Un kas no tā? Nekas. Tikai mūžīgas traumas un izdevumi to ārstēšanai. Pašvaldība retu reizi nosponsorē ceļa izdevumus uz sacensībām. Par medaļu treneris iedod atlaidi zāles abonementam.
Bet cik iespēju dzīvē toties šī hobija dēļ nav palaists garām - gan izglītības, darba, visās citās dzīves jomās. Vai to nožēloju? Nemaz! Tas azarts, adrenalīns un enerģija, ko saņem gan sacensības, gan ikdienā, atsver visu.
Un - jā, starp biedriem arī ir gana tādu, kuri vienmēr runā, ka stāžs man liels, rezultāti stipri viduvēji... Nu un? Līdz pensijai vēl tālu,
Tas pats arī mūzikā. Ja tik vien spēcīga tā aizraušanās, lai pie pirmajām saņemtajām "traumām" sāktu birdināt asaras par atbalsta trūkumu - tas ir kaitinoši, vai ziniet. Kāda vella pēc tad vispār ar to mūziku nodarboties? Nāciet tad varbūt labāk uz to pašu sporta zāli, vismaz veselību uzlabosiet :)
Bet vispār - lai izdodas. Roma netika uzcelta vienā dienā - gan meistarība pieslīpesies, ja acīs deg uguntiņa.
WT, kāpēc tu visu laiku izsakies tā itkā kāds šeit, vai nu no šīs, vai jebkuras citas grupas, kuri šeit ieliek kādu info par relīzi, tev te apmēram lūdzās pēc support? Domāju, ka šī lapa ir laba iespēja mūziķiem sevi pieteikt, bet ne jau gūt kaut kādu atbalstu. Vai tev tiešām šķiet, ka kāds no šiem mūziķiem neieguldīja laiku, naudu, pūles, neziedoja iespējas utt.? Tas taču ir vairāk kā skaidrs.
Pēc komentāriem gan jāsecina, ka ja latvijā hc saistās ar kaut kādu šī žanra idealizēšanu, pārākumu, vai ir par garlaicīgām akordu virknēm, sliktu attieksmi, pat necieņu pret citu cilvēku darbu, tad lai labāk tas viss mirst nost. Žanri tāpat nekad nav bijuši tik svarīgi, jo mūzika ir daudz krāsaināka un radošāka, nekā jebkurš tag zem mūziķu paveiktā.
Bet ko grupa vēlas sagaidīt izsūtot relīzi un pievienojot saiti uz dziesmām? Pietam portālam kur ir komentāru sadaļa? Nu skaidrs, ka kautkādu vērtējumu no tiem, kam ir interese par alternatīvo mūzkiku un ieinteresētus klausītājus turpmākajos koncertos (tas jau ir tas support). Diemžēl vairākumam nepatīk nedz forma (ieraksta kvalitāte) nedz saturs (pašas kompozīcijas) un cilvēki nekautrējas paust savu nepatiku. Viss itkā normāli, bet dažs labs te sacepies par citu viedokli, neesot konstruktīva kritika tā teikt? Nu a ko mums tagad, kautkādus kompozīcijas pamatus viņiem skaidrot vai sūtīt pie Lomiksa uz Valmieru? Esmu bijusi arī uz grupas koncertu Nabaklabā un jāatzīst, ka mani nepārsteidz kāpēc te ir tik daudz ne visai glaimojošu komentāru, jo arī dzīvajā visai vājš sniegums. Nekas vairāk par mājās pie spoguļa iestudētu, neveiklu vicināšanos ar ģitāru tur nebij. Ceru, ka ar laiku puiši pārstās censties būt "aktuāli", atradīs savu ceļu un man būs prieks par vēl vienu lielisku grupu no Smiltenes.
Q -> Zane 02.10.2014. 17:35
Zanīt, ne jau grupai vajag tos kompozīcijas pamatus, bet tev, ja iepriekš varēji ierakstīt komentāru: "pilnīga laža, rifs seko rifam!" Tā jau to mūziku veido! :D Un lai jau džeki pakustās savā koncertā, nevis kā pārsvarā mūziķi nostāv visu koncerta laiku uz vietas! Džeku darbu nevērtēju, ne arī uzskatu, ka viņi sagaida kādu support no tevis, vai no kāda cita. Paši vien uz priekšu spiedīsies. Vienkārši nebūsim komentāru sadaļu pavēlnieki, vai mūzikas zinātnieki, ja droši vien pat skaņu Do nepazīstam.
stoned jesus 02.10.2014. 17:59
enīvej, 23 komentāri pie šī raksta - grupa var justies lepna, jo izraisījusi kārtīgu vētru ūdensglāzē, mūsu mazajā varžu dīķī! :D
Uuun, cik saprotu, šie paši čaļi organizē arī Rupjmaizi, kas ir fakin lielisks festiņš. Lai heiteru spams iet labumā, uzpūšot gaisu oglēm zem grupas iedvesmas katla!
Nutakš skaidrs, ka saliekot divus rifus katru no savas operas nekas loģisks visdrīzāk nesanāks. Domāju, tas neapmierināja zani.
Tāpat ir arī acīmredzami, ka šitos aizstāvības komentus bliež paši grupas dalībnieki. Veiksmi :)
"Lomiksa" :D :D :D
lol, tiešām? :D
Kādam te vajadzētu nevis kompozīciju pamācīties, bet gan vārdu locīšanu. Bet, paldies, vismaz kārtīgi izsmējos par "Lomiksu"! :D
Varbūt pie Lolmiksa? :)
Zane galīgi saspiedusies ar to Lomiku
varbūt zane domāja lofimiksu?
Starpcitu džeki koncī ir diezgna forši.
ghettozloba 06.10.2014. 16:49
Paldies čaļi, Smiltenē labi uzgājām gaisā!!! :-)
Lol mix
Low mix
Lo-fi mix
Es i beigts :D
Esmu sajūsmā. Kad pajuksiet uzrakstiet relīzi, mēs jūs supportēsim :D
tieši dzīvie koncerti ir viens no iemesliem kādēļ ir vērts zināt šo grupu. Pilnībā izbaudīju pēdējo. Ieraksti ir pietiekami kvalitatīvi un skaidri dzirdamas viņu raksturīgas iezīmes. skaisti
Jums ir jāatceras tas, ka visiem patīk kaut ko "padirst", bet tiem, kuriem tiešām patīk klusē. Ir labi, biju arī uz koncertiem, skaņojums varēja būt labāk, bet zinu, ka tā nav jūsu vaina. Varēja redzēt, ka publika arī bija sajūsmā.
Veči, ir labi, turpiniet, dirsā tos lohus.
biju uz koncertu depo. tiešām dzivaja ir verts vinus dzirdet. ;) super, veiksmi puisi. ir labi, tiesam, labi.
forši!!!
Man patīk , ļoti superīgi , rullējiet ...

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.