JAUNĀKIE IERAKSTI

Grupa Oranžās Brīvdienas spridzina Tiltus un izdod jaunu albumu

Oranžās Brīvdienas 21.05.2015. 10:34
Jaunu albumu ar nosaukumu Tilti izdevusi pašmāju turbofolka apvienība Oranžās Brīvdienas (OB). Tilti iznākuši CD formātā, un jaunā diska prezentācija notiks 29. maijā klubā "Nabaklab".

Jaunu albumu ar nosaukumu Tilti izdevusi pašmāju turbofolka apvienība Oranžās Brīvdienas (OB). Tilti iznākuši CD formātā, un jaunā diska prezentācija notiks 29. maijā klubā "Nabaklab".

Šis ir otrais OB studijas albums pēc 2012. gadā izdotā Spīd. Arī šoreiz viss muzikālais materiāls ieskaņots Hodila Rec studijā Valmierā Ģirta Laumaņa jeb Lomika vadībā, savukārt pats albums izdots NABA MUSIC/MELO RECORDS paspārnē. Māsteringu jeb gala skanējuma apstrādi OB mūziķi šoreiz nolēmuši uzticēt Mercury Mastering studijas skaņu inženieriem ASV. „Skaņai pievērsām īpašu uzmanību. Ņēmām vērā neskaitāmas pieļautās kļūdas mūsu iepriekšējos ierakstos un ar rezultātu esam ļoti apmierināti,” tā grupas līderis un viens no Tiltu producentiem Ints Ķergalvis, kurš pazīstams arī ar skatuves vārdu Speiss. Lai albums būtu tāds, kāds nonāks pie klausītājiem, darbs pie ieraksta aizņēmis trīs gadus, pat nedaudz vairāk ar visiem sagatavošanas darbiem. „Liela daļa dziesmu Tiltiem bija gatava jau pirms Spīd iznākšanas. Paralēli miksējām un rakstījām jaunus gabalus. Vēlāk to visu slīpējām speciālā nometnē laukos Vidzemē. Dažas dziesmas jau esam publikai atrādījuši, piemēram, Turbo traktors. Tomēr daudziem būs pārsteigums, cik albums izdevies salīdzinoši dažāds un OB manierei ne tik ierasts. Ceram, ka klausītāji vienkārši ņems, klausīsies un baudīs,” stāsta I. Ķergalvis. Kopā ar jaunām dziesmām ierakstīti arī daži vecāki skaņdarbi, piemēram, Mani nelaiž un Sniegpārsla. Savukārt vēl kāda dziesma ņemta no I. Ķergalvja muzikālās darbības sākuma gados tapušā materiāla, lai tādējādi albumu padarītu pēc iespējas krāsaināku.

Pēdējie gadi OB bijuši visai trauksmaini. Izmaiņas skārušas grupas sastāvu, taču beidzot tas ir stabilāks nekā jebkad agrāk. Grupā atsācis muzicēt arī viens no vecākajiem dalībniekiem Kaspars Čakste: „Tiekšanās pēc labākas skaņas aizņēma tik daudz laika, ka daži paspējuši no grupas aiziet, es – atgriezties.” Ar jauno programmu OB martā un aprīlī jau paspējuši priecēt klausītājus Vācijā, Nīderlandē, Beļģijā un Polijā, kur kopā sniegti 10 koncerti. Drīzumā publikai tiks nodots vēl viens, tiesa, pilnīgi jauns skaņdarbs, kas tapis kopā ar vācu pankroka grupu Römisch Drei. Vasarā OB, kā ierasts, priecēs fanus brīvdabas festivālos, taču rudens pusē plāno ar Tiltiem viesoties vairākās citās Latvijas pilsētās.

Atklāšanas koncerts notiks 29. maijā, mūzikas klubā NABAKLAB, pasākuma sākums no 21:00. Viesiem, kas būs pieteikušies pasākumam, ieeja bez maksas, pārējiem 2.00 EUR.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.