INTERVIJAS

Eksluzīvi! Makss Kavalera par Metal All Stars, Killer Be Killed, Cavalera Conspiracy

Ģirts Tauriņš
ĢIRTS TAURIŅŠ 17.04.2014. 16:28
Neskatoties uz Metal All Stars organizatoru pastāvīgajām ķibelēm, sarunu ar ikonisko solistu Maksu Kavaleru (Max Cavalera) nācās pārcelt nedaudz vēlāk. Intervijā ar alternative.lv Makss dod unikālu ieskatu Metal All Stars aizskatuvē kā arī sniedz lielāku ieskatu savos nākotnes plānos

Piedāvājam noklausīties pilnu intervijas ierakstu angliski!

Read the whole interview in English


Ģirts Tauriņš: Kā tu jūties šodien?

Labi, kā tu?

Man iet labi! Šī bija tava piektā reize Latvijā ar Metal All Stars tūri 5.aprīlī, un interesanti ir tas, ka katru reizi šeit tu esi uzstājies citā vietā. Mums drīz vairs nebūs vietu, kur tev spēlēt!

Bija lieliski, mēs labi pavadījām laiku!

Es dzirdēju, ka tūres laikā izplatījās kaut kāda slimība, vai tagad viss ir kārtībā?

Jā, tā bija tikai apaukstēšanās, Tā klejoja apkārt, dažiem tā bija, un tūres vidū to dabūju arī es, bet nekas nopietns. Divas dienas jutos nedaudz slikti, bet tā ir tikai tāda tūres apaukstēšanās, nekas nopietns.

Kāds ir tavs atskats uz Metal All Stars tūri?

Es domāju, ka šovs bija pietiekami jautrs. Man patīk tā ideja, apvienot visus šos mūziķus un džemot kopā. Spēlēt visas tās dziesmas no dažādām metāla paaudzēm. Man ļoti patika Zaka (Zakk Wylde), Udo (Udo Dirkschneider), Džoija (Joey Belladonna) sabiedrība, tie ir forši puiši, tā daļa bija jautra. Bet šovs bija slikti producēts. Vietējais promoters bija labs, bet amerikāņi, kuri bija tūrē kopā ar mums, man viņi nepatika.

Jā, es to arī piedzīvoju!

Tūres menedžers sucks, apsardze sucks, man tie puiši galīgi nepatika. Es ar viņiem cīnijos katru dienu, mēs ļoti nesapratāmies, jo viņi mūs nerespektēja kā māksliniekus, lai gan viņiem to vajadzētu darīt, un viņi strādā mūsu labā, bet viņi to nedarīja. Man tas viss bija apnicis līdz kaklam, es pateicu atbildīgajam, kurš to visu izdomāja, viņu sauc Geibs, amerikānis...

Jā, es viņu zinu, esmu runājis ar viņu!

...ja tu gribi, lai es piedalos vēl vienā, tev vajadzēs citu komandu! Es to nedarīšu ar tiem pašiem, kuri bija šajā Metal All Stars. Viņi suck, un viņi ir briesmīgi ļaudis. Šovs bija lielisks, man tas patika. Es saņēmu ļoti labas atsauksmes, ļaudīm patika mans šovs. Tas bija īss, tikai četras dziesmas, bet, manuprāt, tas atstāja cilvēkus ar labu pēcgaršu mutē. Viņi bija priecīgi mani redzēt. Es nospēlēju pāris klasiskās dziesmas, kuras cilvēki vēlējas dzirdēt, Roots un Refuse, Eye For An Eye, tas bija lieliski. Šovi paši par sevi bija fantastiski, man nav nekas slikts sakāms par tiem.

Tas ir skaidrs, ka tikai visvairāk mīlētās un vispopulārākās dziesmas tika setlistē, ja būtu vairāk laika mēģinājumiem un vairāk laika šovā, kura dziesma vai dziesmas tu gribētu pievienot?

Mans bundzinieks ļoti gribēja Inflikted no Cavalera Conspiracy, viņš to zināja, un viņš visu laiku skubināja, lai mēs to dziesmu nospēlētu. Viņi vēl vēlējās Arise, Beneath The Remains, Prophecy, ļoti daudz dziesmu, ko viņi varētu spēlēt, Territory. Es domāju tās četras, kuras es izvēlējos, ļoti labi iederējās Metal All Stars! Man šķiet, ka tās ir varenas dziesmas, un tās nospēlēt bija ļoti aizraujoši.

Protams! Vienu lietu gan es nesaprotu, ja būtu vēl trīs vokālisti, respektīvi, Fils Anselmo (Phillip Anselmo), Cronos (Conrad Thomas Lant) un Vincs Nīls (Vince Neil), kā tad visa setliste izskatītos, jo šovs jau bija apmēram trīs stundu garš!

Jā, bet pūlis tāpat gribēja vēl dziesmas pat pēc trīs stundām. Es domāju, ka tas būtu tāpat nostrādājis. Tas nebūtu par ilgu, jo es domāju, ka metāla fanus nevar tik viegli nogurdināt. Viņi ir izsalkuši fani, tu vari dot viņiem daudz, bet viņi tāpat gribēs vēl. Tas ir metāla fana šarms!

Runājot par vienu no tūres svarīgākajiem mērķiem, kas bija godināt Daimbegu Darellu (Dimebag Darell) un aicināt ziedot Ride For Dime labdarībai, kā tas izvērtās?

Neviens mums par to neieminējās, kas pamatīgi sucks. Tā bija liela vilšanās daudziem cilvēkiem, kad Fils atteicās. Es biju ļoti vīlies, kad viņš tā izdarīja. Es to līdz galam nesapratu, kāpēc viņš tā izdarīja. Es zinu Filu, viņš ir labs draugs, un es cerēju, ka viņš tur būs un ka mēs būsim kopā. Es nezinu, bet es domāju, ka viņam bija savi iemesli. Ja tu kaut ko tādu reklamē tādā veidā, tu gribi, lai tas viss izdodas. Mūziķu atcelšana atstāja cilvēku mutēs sliktu pēcgaršu. Man nerūp Vinca Nīla neparādīšanās, man nepatīk viņa mūzika, man ir nospļauties par Motley Crue. Kad Vincs neparādījās, man tas bija kā “NU UN?”, bet es ļoti gribēju redzēt Filu un Cronos, jo es esmu liels Venom fans, bet nu, dzīve iet uz priekšu, un ja viņi taisīs jaunu tūri, es ceru, ka viņi to izdarīs pareizi, un es vēlētos būt daļa no tās.

Es gribētu teikt, ka ar šādām sadarbībām tu esi aizrāvies jau visu laiku, Nailbomb, Probot, Cavalera Conspiracy un pat Soulfly, ņemot vērā daudzās sastāva maiņas. Ko mēs varam sagaidīt no jaunā projekta Killer Be Killed?

Killer Be Killed tikai tagad iegūst vairāk uzmanības. Mums ir dziesmas, kuras daudzi cilvēki klausās un kuras daudziem patīk. Tās tiek spēlētas amerikāņu radio, un es esmu sajūsmā par to. Es domāju, ka tas ir labs ieraksts. Mēs pie tā smagi strādājām, es esmu bijis iesaistīts šajā projektā pēdējos trīs gadus. Mēs visi iegājām studijā un strādājām pie tā ļoti nopietni. Centāmies uztaisīt ļoti super cool ierakstu un centāmies uztaisīt kaut ko ļoti labu no tā. Mēs visi esam profesionāli mūziķi no labām grupām. No projekta un no mums ļoti daudz sagaidīja, un tas bija kā mūsu uzdevums, kuru, man šķiet, mēs izdarījām. Man liekas, ka tas ir ļoti stiprs un lielisks albums. Man tas bija pavisam savādāk, jo tas ir vairāk melodisks, un es neesmu kaut ko tik melodisku jau sen veidojis. Man tas bija ļoti interesanti būt daļai no Killer Be Killed, ņemot vērā melodisko aspektu.

Un it sevišķi tas, ka jūs nākat no grupām ar dažādiem mūzikas stiliem! Cik grūti bija apvienot tos Killer Be Killed?

Jā, tur ir visi šie dažādie mūzikas stili, katrs vokālists atnes savu atmosfēru. Es domāju MAX stilā, es rakstu savus rifus, Trojs (Troy Sanders) atnesa Mastodon stilu, Gregs (Greg Puciato) atnesa Dillinger Escape stilu un Deivids (Dave Ellitch) no Mars Volta ir mežonīgs bundzinieks, un beigu beigās tā bija ļoti interesantu mūziķu kombinācija. Centāmies uztaisīt kaut ko īpašu, un man liekas, ka mums tas izdevās. Man šķiet, ka tas ieraksts ir īpašs. Albums nav pat vēl iznācis, bet tas ir man ļoti tuvs sirdij, jo man ļoti patīk, kā tas izvērtās. Mana iesaiste bija ļoti pamatīga, es sarakstīju 90% no visa materiāla. Es ierakstīju visas ģitāras, es jūtos lepns par šo projektu, un centos uztaisīt to pēc iespējas izcilāku, pēc iespējas labāku. Un man patīk nosaukums Killer Be Killed, tas ir nedaudz savādāks nosaukums. Es nevaru sagaidīt, kad varēs dzirdēt visu ierakstu.

Vai ir jau plāni tūrei?

Jā, mēs pamēģināsim! Tas ir ļoti atkarīgs no mūsu grafika, jo mums ir katram tie ir savādāki. Soulfly īstenībā dodas tūrē pēc divām nedēļām ar Korn pa visu Krieviju un ar diviem šoviem Kazakstānā. Un tad es atgriežos ar pāris Eiropas datumiem un vēl pāris festivāliem ar Soulfly. Un es ziņu, ka Trojam ir arī ar Mastodon pāris Eiropas festivālu uzstāšanās, tāpēc mums ir jāsagaida, kad to visu pabeigsim. Ja mēs spēlēsim, tad tas būs vairāk uz gada beigām, nākamā gada sākumu. Bet tas drīzāk izskatās pēc nākamā gada, kad mēs kaut ko varētu spēlēt dzīvajā.

Pievēršoties Cavalera Conspiracy projektam, es biju ļoti iepriecināts, kad dzirdēju ziņas par jauno grindcore albumu, jo ne daudz grupu eksperimentē ar savu skaņu, sasniedzot robežas. Kā jūs nonācāt līdz tādai idejai?

Es gribēju uztaisīt ierakstu, kuram ir vairāk brutaliātes spēka, es gribēju, lai tieši Cavalera Conspiracy to sasniedz. Es un Igors (Igor Cavalera) esam metāla brāļi, kuri spēlē metālu. Tas bija apmēram tā, ka klausījāmies ļoti daudz Nails, All Pigs Must Die, klausījāmies ļoti daudz brutālā materiāla.  Man bija doma to uztaisīt par grindcore albumu, nu nevis grindcore, bet albumu, kuru ir ietekmējis grindcore. Tas bija jautri, kad ierakstījām, es gribēju, lai Igors turpina spēlēt ātrāk, bet viņš gribēja ieiet groove, un es viņam teicu “FUCK THE GROOVE”!

Kad mēs varēsim kaut ko no tā dzirdēt?

Nu, pagaidām man vēl vajag iedziedāt vokālu trīs dziesmām.

Tas nozīmē, ka jau pavisam drīz.

Es vēl neesmu pabeidzis vokālus, un to vēl vajag samiksēt. Izskatās, ka mēs albumu izdosim oktobrī caur Napalm Records. Mans pirmais Napalm Record albums, viņi parakstīja līgumu ar Cavalera Conspiracy, un es esmu satraukts par to. Man šķiet, ka viņi varētu daudz palīdzēt Cavalera. Viņi paši ir ļoti sajūsmināti, ka Cavalera ir viņu sarakstā, un mēs arī, jo esam ar jaunu ierakstu kompāniju. Es domāju, ka tas būs lieliski.

Lieliski! Acīmredzami, ka ģimenei ir ļoti liela loma tavā dzīvē, un es nevaru iedomāties nevienu, kura ģimene ir tik ļoti iesaistīta metālā. Tāpat arī tavs dēls Zions (Zyon Cavalera) spēlē bungas Soulfy. Kā viņam ir turēt līdzi vairāk pieredzējušajiem biedriem?

Viņam sanāk ļoti labi. Mēs esam metāla ģimene, daudzi mūsu bērni ir iesaistīti mūzikā, Igors (Igor Cavalera) un Zions spēlē Lody Kong, Ričijs (Richie Cavalera) dzied Incite un viņiem sanāk lieliski. Zions spēlē bungas Soulfly un viņš ir killer. Kad mēs bijām uz pusotru mēnesi Eiropas tūrē, viņš visiem patika. Viņš ir labs un jauns bundzinieks, bet viņš ir ļoti enerģisks. Viņš atnesa ļoti daudz enerģijas, kuras pietrūka Soulfly, tāpēc es domāju, ka ir ļoti cool, ka viņš mums ir. Markam (Mark Rizzo) un Tonijam (Tony Campos) patīk spēlēt ar viņu tieši tāpēc, ka viņš dod tik daudz enerģijas grupai. Tas ir forši, ir lieliski iesaistīt ģimeni šādos projektos.

Manuprāt, tā ir viena no izcilākajām lietām, dot šādu atbalstu ģimenei, bet tagad parunāsim par ļoti vitālu punktu tavā dzīvē un karjerā – tavu grāmatu “My Bloody Roots”, kura iznāk jau rīt, 15.aprīlī. Pastāsti mums vairāk par grāmatu!

Jā, es esmu ļoti priecīgs. Grāmatu es gribēju sarakstīt jau ļoti ilgu laiku. Bija grūti strādāt, lai sadabūtu visus stāstus un atcerētos visu, bet man šķiet, ka es un Džo (Joel McIver) izdarījām labu darbu. Visi tika iesaistīti – Glorija (Gloria Cavalera) ļoti daudz palīdzēja ar bilžu pētīšanu, un mēs vēlējāmies parādīt bildes, kuras cilvēki neredz žurnālos vai internetā, tāpēc tās ir ļoti īpašas un ļoti tuvas bildes. Ļoti daudz ģimenes un daudz savādākas bildes, kuras neviens nav redzējis. Grāmata ir lieliska – Deivs Grols (Dave Grohl) sarakstīja priekšvārdu ar ļoti jautru stāstu. Tajā ir arī tādi cilvēki, piemēram, Maiks Patons (Mike Patton), Deivids Vincents (David Vincent) no Morbid Angel, Mille no Kreator, lieliski puiši ir iesaistīti grāmatā. Un tā beidzot ir pabeigta, un es varu atpūsties. Tagad tikai jāuztraucas par jaunas sarakstīšanu pēc divdesmit gadiem ar no saukumu “My Bloody Roots Pt.2”.

Jā, “Still My Bloody Roots”!

Bet nu tagad pietiek, es esmu laimīgs. Man ļoti patīk tas, ja es nomirtu, tad manai ģimenei, maniem bērniem, maniem draugiem, maniem faniem būtu ko lasīt. Viņi varēs uzzināt no kurienes esmu nācis un no kurienes es nāku, kādi šķēršļi man ir bijuši, lai es sasniegtu to, ko esmu tagad sasniedzis. Visi šie stāsti ir tur iekšā un, manuprāt, tas ir aizraujoši cilvēkiem lasīt un uzzināt, kas bija jāpārvar tādam bērnam no Brazīlijas, lai sasniegtu tādu veiksmi visā pasaulē. Tas ir ļoti īpašs stāsts, un es gribēju pasaulei izstāstīt savu stāstu. Es domāju, ka cilvēki būs priecīgi, izlasot manu grāmatu. Tā ir ļoti spēcīga ar ļoti spēcīgiem stāstiem.

Laikam tā ir kā nepieciešamība vai spiesta lieta katram māksliniekam izdot autobiogrāfiju.

Tā ir lieliska sajūta, ka grāmata beidzot ir iznākusi. Es pats esmu ļoti liels autobiogrāfiju fans. Es izlasīju Lemija (Lemmy Kilmister), izlasīju Ozija (Ozzy Osbourne), un tur ir tik daudz labu stāstu iekšā. Tu vari iepazīt savu elku tuvāk, kad tu lasi tos stāstus, tu iekļūsti viņu iekšējā lokā. Tu uzzini, ko mākslinieks domā un kāpēc viņš dara tās lietas, kuras viņš dara. Tas pietuvina tevi māksliniekam. Es gribētu, ka fani kļūtu man tuvāki, izlasot My Bloody Roots. Es vēlētos, lai viņi būtu tuvāki man, lai viņi mani saprastu nedaudz vairāk.

Mēs runājām par Metal All Stars, Killer Be Killed, Soulfly, Cavalera Conspiracy un tagad arī par tavu grāmatu, izskatās, ka tev ir ļoti saspringts grafiks šim gadam. Kas ir nākamais plānā?

Turpināt ar tūri. Es esmu priecīgs par grāmatu, es esmu priecīgs par jauno Killer Be Killed albumu maijā. Nevaru sagaidīt, kad cilvēki to dzirdēs un kāda būs fanu reakcija. Jaunais Cavalera oktobrī, bet līdz tam būs tūre. Turpināt būt ceļā un turpināt spēlēt faniem. Krievijas tūre ar Korn būs lieliska. Man patīk tā ideja, ka abas grupas būs kopā Krievijā, tās ir ļoti populāras, un man šķiet, ka būs ļoti daudz cilvēku, jo koncerti ir lielās vietās. Un tā tikai turpināt, un pēc tam sākt uztraukties par jauno Soulfly albumu, cerams, jau nākamgad.

Un atgriezties sesto reizi Latvijā un spēlēt atkal citā vietā.

Es tā ceru!

Vai tu vari nodot īpašu sveicienu latviešu tribe?

Jā, ziņa visiem latviešu faniem. Es vēlos pateikties viņiem par lielo atbalstu. Es ceru viņus redzēt pavisam drīz. Man ļoti patika Metal All Stars šovs, tas bija lielisks. Pūlis bija izcils un ceru viņus redzēt drīzumā, cerams, ar Soulfly, Cavalera vai Killer Be Killed. 

Izlasi arī pirmo alternative.lv interviju ar Max Cavalera:

Makss Kavalera: Izbaudi laiku šeit un tagad! Vitālijs Lopatinskis

Metal All Stars Rīgā:

Atskats uz Metal All Stars Rīgā Ģirts Tauriņš

Fils Anselmo: Sveiciens maniem latviešu brāļiem un māsām! Ģirts Tauriņš

Metal All Stars dalībnieki Kobra And The Lotus Ģirts Tauriņš

Anthrax: Par Metal All Stars tūri un nākotnes plāniem Ģirts Tauriņš

Lasi vēl

Komentāri

Laba intervija. Makss tāds patīkami relaksēts.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.