INTERVIJAS

Crowbar par tūri, jauno albumu un bārdu

Ģirts Tauriņš
ĢIRTS TAURIŅŠ 29.03.2017. 14:30
Īsi pirms koncerta Nabaklab 27. martā tūres nogurdinātais "Crowbar" līderis Kirks Vindšteins atvēlēja alternative.lv pāris minūtes īsai un vieglai sarunai par aizvadītajiem un nākamajiem koncertiem, pēdējo albumu "Serpent Only Lies" un bārdas kopšanas noslēpumiem.

Ģ: Kā jūties šodien?

K: Šodien un vakar nācās celties agrāk, bet pēdējās dienās ir bijušas absolūti trakas. Šorīt izlidojām no Kijevas, nedaudz atpūtāmies viesnīcā, bet es jūtos ļoti labi, tik kakls drusku sāp!

Ģ: Vai tas ietekmēs koncertu?

K: Nē, es jau spēlēju ļoti ilgu laiku, esmu pieradis.

Ģ: Kā jau tikko minēji, ielidojāt no Kijevas, bet pirms tam bija Lielbritānijas tūre, kā gāja tajā?

K: Tā laikam bija labākā, ko esam darījuši ar "Crowbar" līdz šim. Bija lieliski, izcils apmeklējums, labs merchandising, publika bija fantastiska. Tā bija labākā un veiksmīgākā Lielbritānijas tūre, ko esam piedzīvojuši. Fucking awesome!

Ģ: Starp citu, kas bija iesildītāji?

K: Vietējās grupas, mēs visus koncertus headlainojām. Esam draugos ar izcilu grupu "Dripback" no Lielbritānijas. Tāpat divas grupas spēlēja ar mums Dublinā, proti, "Ten Tons Slug" un "Two Tales of Woe". Abas ļoti atsaucīgas grupas, kurās spēlē lieliski cilvēki. Bija vēl arī "The Gods", ļoti paveicās ar iesildītājiem.

Ģ: Vēl pirms tam bija mini tūre štatos ar "Suicidal Tendencies" un "Havok", kuri nesen izlaida albumu.

K: Tā bija īsā tūre, tikai 12 pieturvietas, bija pāris, kur spēlējām tikai mēs, un viens koncerts, kur bija tikai "Crowbar" un "Havok". Koncerti ar "Suicidal Tendencies" bija sasodīti traki!

Ģ: Viņi laikam ir jūsu vecuma, ne?

K: Man paliks 52 14. aprīlī, bet Maikam tikko palika 54. Pēc pēdējā koncerta viens otram pateicāmies par visu un nospriedām, ka tas noteikti ir jāatkārto. Viņš minēja, ka viņam drīz paliks 54, bet koncerti vēl joprojām sagādā neizmērojamu prieku. Tas pats arī man, un vispār – mēs paliekam vecāki, un kāda jēga tam visam būtu, ja tas nesagādātu mums baudu! Viņam pilnībā piekrītu. Mūsu pirmais albums iznāca pirms 26 gadiem, bet pats pirmo reizi spēlēju jau 1981. gadā!

Ģ: Tu esi gandrīz kā dinozaurs!

K: Still kickin’ !

Ģ: Gandrīz 30 gadi strādājot, bet pirmā reize ar "Crowbar" Rīgā!

K: 2008. gadā bijām šeit ar "Down" un "Metallica".

Ģ: Pareizi! Bet tāpat pirmā reize ar "Crowbar", meklēji Googlā Rīgu vai Latviju?

K: Nē, jo esam jau bijuši šeit. Citi grupas biedri šeit nav bijuši, bet mana sieva Robina izskrēja cauri pilsētai šodien, mēs esam jau šajā tūrē bijuši 30 valstīs, esam ceļojuši daudz, bet viņa man teica, ka šī viennozīmīgi ir viena no viņas mīļākajām līdz šim. Man arī patīk, cilvēki ir atvērti, šī ir skaista pilsēta ar upi, kas ietek Baltijas jūrā.

Ģ: Tūres grafiks ir ļoti saspringts, rīt jau nākamais koncerts Tallinā!

K: Jā, pēc tam ir Igaunija, Sanktpēterburga, Maskava, pēc tam lidojam uz Berlīni. 28 koncerti 30 dienās. Ir divas dienas pēc kārtas brīvas, par laimi, paliksim viesnīcā, kas ir netālu no mūsu menedžera Denija mājas, kurš dzīvo Brēmenē. Dosimies nelielā pastaigā, apskatīsim pilsētu un aiziesim uz bāru, jo nākamā diena mums arī brīva. Pēc tam dodamies uz Zviedriju, spēlēsim Gēteborgā. Pēcāk piestājam Oslo, un tad dodamies uz mājām.

Ģ: Kā jau pirms tam teicu, saspringts grafiks. Runājot par jauno albumu "Serpent Only Lies", tas ir klasisks "Crowbar", sākas ar divām monolītiskām dziesmām, pēc tam tiek iespiesta gāze grīdē ar "I am the Storm", kādas sajūtas par jauno albumu?

K: Man laikam nav mīļākās dziesmas no albuma, es uz to raugos, kā uz vienu veselumu. Desmit dziesmas attiecīgā secībā, man patīk albuma produkcija un mans vokāls. Esmu 100% laimīgs ar to, un es nevēlētos neko mainīt. Mēs visi ar to esam apmierināti. Tā ir laba sajūta, ja esi pilnīgā apmierināts par to, ko esi padarījis. Varbūt iepriekšējos būtu lietas, ko es vēlētos izmainīt, bet ne šeit.

Ģ: Iepriekšējo albumu nedaudz ietekmēja "Type O Negative", vai arī šeit bija kāda grupa, kas ietekmēja skanējumu?

K: Type O ir viena no manām mīļākajām grupām, ko apliecina arī grupas logotipa tetovējums uz rokas. Šeit daudz klausījos "Trouble", "Carnivor", "Saint Vitus", "Melvins". Grupas, kuras klausījos pašā sākumā. Tāpat ļoti daudz klasiskā roka, piemēram, "Thin Lizzy", "Led Zeppelin". Tā ir mūzika, ar ko uzaugu, tāpat arī "Kiss". Man patīk viņu pirmie trīs albumi. Atgriezos pie savām saknēm, sākotnējām ietekmēm. Atgriezos pie pusaudža, kurš grib spēlēt mūziku. Tas bija apzināti, un palīdzēja albumam izklausīties svaigam, kā arī iederēties kopīgajā katalogā.

Ģ: Nesen rekrutējāt bijušo basģitāristu Todu Streindžu, kādas ir sajūtas ar viņu, esot atkal kopā?

K: Fantastiskas! Viņam ir lieliska attieksme, un viņš ir labs basists un labs draugs!

Ģ: Esat gājuši cauri daudzām grupas biedru pārmaiņām, kā tu raugies uz sastāva nemainīgumu?

K: Tods ar mani bija tad, kad nodibinājām grupu, kopā esam džemojuši kopš astoņdesmito gadu beigām, Tomijs grupā ir jau 13 gadus, bet Matts – desmit gadus. Tā kā sastāvs varētu teikt ir ļoti spēcīgs un nemainīgs.

Ģ: Runājot par aiziešanu no "Down", ir pagājuši jau četri gadi, vai esi apmierināts ar izvēli?

K: Man šķiet, ka man nav neviena persona, draugs vai fans teicis, ka esmu izdarījis nepareizo izvēli. Tā biji savstarpēja vienošanās, esam labos draugos ar visiem biedriem, bet es vēlējos vairāk strādāt. Ar "Down" ir grūti, jo visi raksta dziesmas, visiem ir spēcīgas personības, grupā visu laiku notika neliela rīvēšanās. Viņi ir lieliska grupa. Vai man viņi pietrūkst? Jā, vēlētos padžemot ar viņiem, bet tagad ar "Crowbar" es varu vairāk izdarīt.

Ģ: Kaut kur lasīju, ka viens no lielākajiem iemesliem, kādēļ pameti "Down", ir viņu tūres grafiks, proti, ar viņiem esot bijis tā, ka ir viens koncerts, pēc kura seko 20 brīvas dienas, pēc tam atkal koncerts utt.

K: Viņiem ir citas grupas, piemēram, Džimijam ir "Eyehategod", Filam un Pepperam arī ir savādāka pozīcija kā man. Es nestrādāju ārpus "Crowbar", tāpēc ir jābrauc tūrē un jāpelna nauda!

Ģ: Kā jau pirms tam noskaidrojām šī tūre ir diezgan saspringta, ir kāds triks, kā kop savu bārdu ceļā?

K: Bez bārdas nevarētu spēlēt ģitāru. Iepriekš man bija melna bārda ar pelēkām strīpām, bet tas nav dabiski. Sieva atrada štatos sirmo matu krāsu "Just For Men", bet tās šķipsnas atstāju pelēkas. Esmu redzējis bārdas, kuras mani ir pārsteigušas, bet es tādas negribētu. Es sāku audzēt bārdu 2001. gadā, kad man bija salīdzinoši biezāka. Man nav nekādu triku, šodien iegāju dušā, kas ir ļoti labi. Es neveicu nekādas speciālās apkopes, es zinu, ka to daudzi dara, un tas ir labi, bet mani apmierina mana bārda. Man patīk, ka es to sāku audzēt pirms 16 gadiem, kad viss šis bārdu trakums vēl nebija aizsācies. Man tā patīk, aizsedz seju, ļauj man labāk izskatīties. Nevar redzēt izskatīguma trūkumu.

Ģ: Kas "Crowbar" paredzēts nākotnē?

K: Noteikti atgriezīsimies Eiropā pāris reizes, būs koncerts Ņūorleānā, tāpat meklējam iespējas spēlēt rudenī ASV. Tūre un pēc tam jāsāk domāt par ierakstu! Mēs esam kā mašīna!

Lasi vēl

Komentāri

Ja nebūtu post factum uzzinājis, tad noteikti būtu aizgājis uz konci.. fāaak
Džamšuts 12.04.2017. 11:18
Uz šo brīdi 2008. un 2017. gadi ieies vēsturē pašmāju koncertos ar to, ka Latviju apmeklēja sludge milži Down un Crowbar.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.