ALBUMU APSKATI

Yarche tysychy solnts - Yarche tysychy solnts

Jānis X 01.08.2012. 01:57
Es šodien apjautu vienu lietu, kas man patīk Krievijas ierakstos. Viņi, tāpat kā cilvēki, kas spēlē visādās grupās, arī citur pasaulē, izmanto dažādus skaņu izgriezumus no filmām, bet krievi mīl izmantot ārzemju pārdublētās filmas, kas, kā mums zināms no spožajiem...

Es šodien apjautu vienu lietu, kas man patīk Krievijas ierakstos. Viņi, tāpat kā cilvēki, kas spēlē visādās grupās, arī citur pasaulē, izmanto dažādus skaņu izgriezumus no filmām, bet krievi mīl izmantot ārzemju pārdublētās filmas, kas, kā mums zināms no spožajiem video nomu laikiem, ir "spīdoši" ierunātas. Tiko kā izdzirdu šo kārtējo filmas izgriezumu, man gribas smaidīt, jo jau atkal esmu atcerējies kādu no daudzajiem balss tipāžiem, kas mēdza ierunāt filmas. Viņu balsis ir tik raksturīgas..

..un jā arī šajā Krievijas ierakstā izmantots izgriezums no kādas itāļu (laikam) filmas ar krievu tulkojumu. Super!

Bet īstenībā tas bija tikai ievads, jo šai grupai maz sakara ar filmām. Disks izdots visai pieticīgi - tikai vien plastikāta iepakojumā ievietots kartona vāciņš un pa vidu disks. Un laikam jau paši autori uzskatījuši, ka tā vajag - mazākas pašizmaksas un līdz ar to diska cena, ņemot vērā niecīgo spēlēšanas ilgumu - tikai 13 minūtes. Un pie tam, ieliekot savā cd pleijerī, jūs, iespējams, mazliet nobiedēs tas, ka diskā ir tikai viens skaņdarbs! Īstenībā šeit ir veseli astoņi, tikai samiksēti vienā veselā. Iespējams, lai labāk uzvertu to visu kā kopumu, un tas tiešām arī izdevies - man tā grūti noteikt robežas starp dziesmām, nesekojot līdzi dziesmu tekstiem, brīžiem gan parādās kaut kādi starp skaņdarbi (nu piemēram, tā itāļu filma). Un patiesībā tāds baigais kopējais ritms ir (es pat teiktu - pulss), tāds maniakāls un diezgan palēns.

Muzikāli viņi tiekot salīdzināti ar Neurosis, un te man tā grūti iebilst, jo tiešām neesmu drausmīgs speciālists šajā tumšajā un lēnajā muzīkā. Nu katrā ziņā, visu šo te raksturo tādas pasmagas, ļaundabīgu noskaņu piesātinātas ģitāras melodijas, lielākoties tāds pafūzēts bass, diezgan lēni un smagnēji ritmi. Vēl jauki tas, ka ir salīdzinoša dažādība ar visiem tiem interlūdiem, dažviet arī kaut kāda vijolīte iečīkstās, vienā dziesmā pat tāds ļaundara ģitāras soliņš parādās.Vokāls - ļauni gaudojošs, nu kaut kāds kārtējais nelietis (krievu Pattons mazlietiņ:D), mazliet kliedzošs, mazliet draudošs, mazleit izsmejošs (un nez kāpēc visām krievu grupām tie vokāli līdzīgi skan). "butj samnoi zhestok!" - nu tādā tonī parasti sadomazohisti arī saka to frāzi.

Un, kad jau iesāku par to tekstu, tad tā arī ir - visam klāt piejaukts vardarbīgs sex un bailes. Teksti ir tādi visai labi uzrakstīti - kaut kādu domu gan es tagad nevaru piekabināt, negribu aizšaut garām, bet teksti labi. Nu te ir viens baigais teksta gabals (starp citu, visiem lirikiem klāt angliskais tulkojums, kas patiesībā ir forši):

"Fast sex | hello | bye | life is short | love faster | me, her | love them all | faster" - tā arī visa dziesma, nu tāda lūk tā kopējā noskaņa.

Nez, vai kopumā ko sakarīgu esmu pateicis, jo tiešām maz nācies saskarties ar šādu variantu, bet ir labs - visiem, kam patīk tas pats Neurosis vai arī kaut kādi Old Man Gloom un tamlīdzīgie, arī šitais varētu iet pie sirds. Man īstenība baigi patīk - kvalitatīvi un interesanti uztaisīts, žēl, ka tik īsi, bet toties efektīvi!

Meklējiet disku: alternative.lv distro ;)

vai arī (un kaut kādu info, iespējams): http://www.oskrecords.com | p.o.box 64. 109147 Moscow. Russia.

Izdošanas datums: 30.11.2003.

Izdevējs: Old Skool Kids Records / Slowman Records

Tracklist

  1. Podvodnaya lodka
  2. Ya sovsem ryadom
  3. On mne dolzhen
  4. V teplye
  5. I eto proydet
  6. Samoe glavnoe
  7. Olya
  8. Moi lyubimie veshi

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.