ALBUMU APSKATI

XESS - Psychoholic Bastard Crew

FILTH 01.08.2012. 02:29
Pavisam nesen manās alkatīgajās rociņās nonāca jaunumi no kaimiņiem lietuviešiem – cyber metal grupas XESS albūms Psychoholic Bastard Crew. Paši XESS dalībnieki gan atzīmē, ka albumā ierakstītais materiāls ir gandrīz divus gadus vecs, līdz ar to neatspoguļo tagadējo...

Pavisam nesen manās alkatīgajās rociņās nonāca jaunumi no kaimiņiem lietuviešiem – cyber metal grupas XESS albūms Psychoholic Bastard Crew. Paši XESS dalībnieki gan atzīmē, ka albumā ierakstītais materiāls ir gandrīz divus gadus vecs, līdz ar to neatspoguļo tagadējo grupas virzību uz smagāku gotisko metālu, bet man pašam nez kāpēc žanriski gothic cyber metal vai gothcore apzīmējums liekas daudz interesantāks par klasisko gotisko metālu.

Bet nu ķersimies pie lietas – albumā iekļautas 13 kompozīcijas, no kurām 8 ir pašu XESS gara darbs, 4 kaverversijas un dziesmas Ikask man! remikss, leģendārās lietuviešu grupas Mano Juodoji Sesuo izpildījumā.

Tiem, kuru ausis nav pieradušas pie šāda stila mūzikas tā varētu būt visai grūti uztverama, jo totāli sagrauj robežu starp mūzikas stiliem – smagi ģitāru rifi, savdabīgais vokāls, deju mūzikas ritmi un valdzinošās saksofona skaņas pilnīgi mierīgi sadzīvo un organiski papildina viena otru XESS skaņdarbos.

Jau pirmā kompozīcija Ikask man! kalusītāju ierauj cyber metal virpulī ar smagu ģitāru skanējumu, sintezatora pavadījumu, industriāliem bītiem un neizprotamu „Eins, zwei, drei, vier”. Nākamā kompozīcija turpina iemīto taciņu un principā atšķiras tikai ar dabīgāku bungu skanējumu un anglisko vokālu. Pervert Messiah 2005 ir pārstrādāta dziesma no grupas iepriekšējā EP In Cyber Lust, jāsaka, ka sākotnēji šī versija man nu gaužām negāja pie sirds, bet ausij pierodot saklausīju nianses, kas tomēr lika priekšroku dot šai versijai. Nākamā dziesma ir grupas Varnu Vejas skaņdarba Vienuole ir vibratorius kaverversija. Ko lai saka... neesmu dzirdējis šīs dziesmas oriģinālu, bet kaverversija likās visai garlaicīga – pantiņš/piedziedājums/pantiņš/piedziedājums. Alte und neue turpina iepriekš uzsākto kursu – smagas ģitāras, sintezators, klasisks roka/metāla bungu ritms. Šo kompozīciju uz iepriekšējo fona izceļ vienīgi puslīdz liriska sieviešu vokālā partija. Mama, my vse soshli s uma ir kulta grupas Kino kaverversija. (šajā brīdī jau sāk likties, ka albums ir pārāk vienmuļš). Par laimi situāciju glābj Geluonis - ļoti melodiska dziesma ar brīnišķīgu saksofona solo. Vēl vienas leģendāras grupas Bauhaus dziesma Passion of lovers sākas ar downtempo skanējumu un nosacīti „tīrām” ģitārām, tad pārtop par visai klasisku gotiskā metāla dziesmiņu, šķiet arī, ka solista Beska vokāls nav īpaši piemērots šai dziesmai. Unisexual Super Heroes ir vēl viena dziesma, ko es droši vien ne ar ko īpašu neatcerēšos. Deathwish, ko oriģinālā izpilda Christian Death, visai interesants vokāls, bet ne manā gaumē, arī instrumentālais izpildījums ne ar ko oriģinālu pārsteigt nespēj. Suck XESS ar ko šī dziesma mani piesaistīja(varbūt double bass?), nezinu, bet kaut kā aizķēra. In Memoriam – instrumentāls gabals, kas sākas ar visai elektroniskiem industrijas ritmiem, pamazām tiek papildināts ar ģitārām un saksofonu, tad pāriet uz smagākiem ģitāru rifiem un visbeidzot noslēdzas ar to pašu saksofona solo. Šeit gan jāsaka, ka katra daļa pati par sevi ir visai interesanta, bet kompozīcija kopumā rada diezgan haotisku iespaidu. Ikask man! remix - kā jau premikss – šis skaņdarbs ir visai atšķirīgs no pārējām albuma dziesmām – piesātināts ar niansēm, sintētiskām skaņām, apvienojumā ar „tītrām” ģitārām un klavierēm – ļoti mierīgs un patīkams noslēgums.

Gala secinājums – visai jauki, bet vienmuļi. Kaut gan iespējams, ka ja nebūtu gaidījis no šiem Lietuvas underground spilgtākajiem pārstāvjiem ko vairāk, būtu par albūmu sajūsmā. Gardēžiem būs kompozīcijas, kur pieķert ausi, bet pārējiem varu ieteikt – noklausieties un izdariet savus secinājumus.

Izdevējs: pašizdots

Tracklist

 1. Ikask man! [Bite Me!]
 2. BMS: Blood, Money & Sex
 3. Pervert Messiah 2005
 4. Vienuole ir vibratorius [Nun and Dildo]
 5. Alte und neue
 6. Mama, my vse soshli suma
 7. Geluonis [The Sting]
 8. The Passion of Lovers
 9. Unisexual Super Heroes
 10. Deathwish
 11. Suck XESS (XESS Sucks)
 12. In Memoriam (instrumental dedicated to Genadijus Savickis)
 13. Ikask man! (remixed by M. Budnikas of Mano Juodoji Sesuo)

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.