ALBUMU APSKATI

we.own.the.sky - The Glass/Nails EP

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 07.03.2013. 15:33
Kad pagājušajā gadā uzdūros grupas 2011. gada vasarā ierakstītajam demo, kas sastāvēja no 2 dziesmām, nelikās, ka ar kaut ko sevišķu šī grupa izcelsies uz tā jau piesātinātās post-roka skatuves - esmu kļūdījies.

we.own.the.sky ir eksperimentālā post-roka blice no Atēnām, Grieķijas, kas kopā sanāca 2010. gadā.  Grupas mērķis ir savā mūzikā mēģināt apvienot visu grupas dalībnieku atšķirīgas muzikālās gaumes veidojot kreatīvu mūziku ar daudzām ģitāru melodijām, kas pārklāj viena otru, smagiem rifiem ar jaunā viļņa piegājienu, ambientiem ritmiem un post-roka atmosfēru.

The Glass/Nails Ep ir kvalitatīvs piegājiens žanram un, lai gan vēl būtu nepieciešams strādāt pie sava - unikāla skanējuma, progress no grupas demo līdz pirmajam EP ir nenoliedzams.

EP tika ierakstīts 2012. gada maijā - Unreal Studious. Ļoti labu darbu padarījuši Alex Ketenjian un Yiannis Christodoulatos, kas miksējuši un masterējuši ierakstu - skaņa ir ļoti patīkama un nav jābūt „sikspārnim” vai super dārgas audio tehnikas īpašniekam, lai dzirdētu daudzas nianses un piemēram - sekotu basģitārista veikumam. Pietiek ar +/- sakarīgām austiņām, kuras diemžēl, vismaz pagaidām, būs jāpieslēdz pie mp3 atskaņotāja, vai datora, jo fiziska formāta ierakstam nav.

Noskaņu ziņā mini albums, tāpat kā tā nosaukums - The Glass/Nails, dalās divās daļās. The Glass sevī ietver grupas 3 sākotnējos skaņdarbus, kuru starpā ir izdzīvotājs no demo ieraksta – Blue 88 – kas sevī ietver semplu no Nobela prēmijas laureāta John Steinbeck noveles East of Eden, kam uzreiz seko koncerta apmeklētājus pamodinoši ģitāru rifi. Tomēr paliek nedaudz tāda noskaņa, ka nekur daudz tālāk par demo nav tikts.

Tomēr EP otrā daļa – The Nails – ir daudz vairāk noslīpēta un atmosfēriskāka. A Stain of Ink part I, part II un part III kopā veido konceptuālu stāstu, kas garuma ziņā ir pietiekams, lai radītu kopēju noskaņojumu, bet nenogurdinātu un spētu noturēt klausītāja uzmanību.

Jāatzīst, ja grupai nepazudīs vēlme sevi pilnveidot, pēc kāda laika we.own.the.sky varētu kļūt par novērtētu spīdekli pie post-roka debesīm un diezgan labi iekļauties zvaigžņu kartē ar daudziem jaut tik pazīstamajiem grandiem.

Dziesmu saraksts:

1. "Raindrops and Oceans"
2. "Alterecho"
3. "Blue 88"
4. "A Stain of Ink - Part I"
5. "A Stain of Ink - Part II"
6. "A Stain of Ink - Part III"

EP ir pieejams Lejupielādei grupas BandCamp lapā par brīvi izvelētu cenu - sākot no 1 Eiro.

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.