ALBUMU APSKATI

Various Artists - HC.LV compilation of Latvian hc/punk/ska music volume 1

hedache 01.08.2012. 00:58
Nu ko – ir iznākusi punk/hc/ska mūzikas izlase un man ir ticis tas gods (vai pienākums ;D) teikt dažus vārdus šajā ziņā. Sāksim ar to, ka laikam gan nebūs vērts padziļināti apskatīt katras grupas doto veikumu, jo tas manuprāt vairāk iederētos viņu atsevišķos...

Nu ko – ir iznākusi punk/hc/ska mūzikas izlase un man ir ticis tas gods (vai pienākums ;D) teikt dažus vārdus šajā ziņā. Sāksim ar to, ka laikam gan nebūs vērts padziļināti apskatīt katras grupas doto veikumu, jo tas manuprāt vairāk iederētos viņu atsevišķos albūmos vai citās relīzēs, tāpēc šoreiz vairāk vārdu būs par pašu spožo ideju – izveidot tādu izlasi. Protams šī nav pirmā šāda veida izlase, jo pirms kāda laika jau bija iznākusi punk/hc izlase, kuru izdeva Dambis, bet nu tomēr atšķirība ir manāma, jo par pēdējo ir jāiesniedz zināma samaksa, savukārt apraksta vaininiece – jaunā izlase, ir pilnībā pa brīvu, atliek tikai nokačāt no www.hc.lv lapas visu vajadzīgo un „aidā! uz priekšu!”, uztaisot sev pašam šo izlasi, jo viss nepieciešamais ir pieejams (izņemot, protams, papīru priekš vāciņiem un matricu priekš paša diska, bet nu tas nu tā kā būtu tomēr pašiem jādabū ;D). Grupas arī šeit ir savāktas dažādas (cik nu to mūsu punk/hc/ska skatuve atļauj – ja būtu vairāk kvalitatīvu ierakstu un atsaucības, tad noteikti ka šī izlase būtu vēl raibāka). Kopumā pavisam 22 dziesmas, kuras saliktas manuprāt gandrīz ideālā secībā – sākot ar tādām mierīgākām un jestrākām dziesmām līdz beidzot nonākot jau pie nedaudz skarbākām un ātrākām. Ļoti interesanti, manuprāt, ir dzirdēt Distorted Youth – Swedish instrumentālā versijā, vai arī šo to pavisam jaunu no Hope Dies Last un pārējām grupām (es, piemēram, nebiju dzirdējis neko no Loco Locals un Trobels, tāpēc domājams, ka ja ne katrs, tad vismaz lielākā daļa atradīs kaut ko interesantu un nedzirdētu arī priekš sevis).

Kopumā tiešām jauks DIY (do it yourself) un lielum liels paldies tiem cilvēkiem, kas ir uzņēmušies šo izlasi uztaisīt un celt gaismā, tādejādi ļaujot cilvēkiem ne tikai iepazīties ar grupām, bet arī pašiem zināmā mērā piedalīties tās veidošanā un izplatīšanā – un galu galā – kad Jums vēl būs iespēja dabūt līdzīga veida izlases pa brīvu?! (uzreiz gan gribētos veidotājiem ierosināt nepalikt pie šīs te vien izlases, bet pēc kāda nākt klajā ar nākamajām :)))).

Izdošanas datums: 13.08.2003.

Izdevējs: www.hc.lv

Tracklist

 1. All Day Long – Fireman
 2. Pest of a Child – Kaķis
 3. Toothsome Twang - Don't B Sad
 4. in.Stora - Another Typical Antiwar Song
 5. Loco Locals – Melnbalts TV
 6. Trobels – Cirks, jeb Cilvēks - Lielgabala Lode
 7. Pest of a Child – Nīmo LP
 8. All Day Long – Dentist
 9. Trobels - Caurums (M.I.R.)
 10. Loco Locals – Jurmalayka
 11. Too Much to Drink - Walking the Dog
 12. Hope Dies Last - Destitute Freedom
 13. Cita Attieksme - How Long?
 14. Kriegopfer – Antinaids
 15. Distorted Youth – Swedish
 16. More Than Talking - More Than Talking
 17. Kriegopfer - Mūzikas karš
 18. in.Stora – Humanoīds
 19. More Than Talking - Half Return (I Miss the Days)
 20. Cita Attieksme - Once Again
 21. Hope Dies Last – Silence
 22. Pest of a Child – Lielveikalos

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.