ALBUMU APSKATI

The Dillinger Escape Plan - One of Us Is the Killer

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 13.05.2013. 11:26
The Dillinger Escape Plan vienmēr ir bijusi viena no interesantākajām matemātiski-eksperimentālajām Core grupām, un arī ar savu 5. Albumu, puiši uz studiju nav gājuši kā uz darbu.

The Dillinger Escape Plan ir Amerikāņu mathcore grupa no Morris Plains, New Jersey un tās pamati atroakmi līdz pat tālajam 1997. Lai gan no drupas pašiem pirmsākumiem sastāvā saglabājies tikai viens oriģinālais dalībnieks un ģitārists - Ben Weinman, lielāko pastāvēšanas laiku tajā darbojas arī grupas balss – Greg Puciato un bass – Liam Wilson. Tieši šis arī ir grupas mugurkauls, kas veido tās unikālo skanējumu.

Albums One of Us Is the Killer iznāk 14. Martā Leiblu Party Smasher un Sumerian, no kuriem pirmais ir pašas grupas radīts. Ierakstīts ar producenta, inženiera Steve Evetts palīdzību un masterēts ar Alan Douches stabilo roku, albums piedāvā spēcīgu un interesantu variāciju par tēmu: muzikālā šizofrēnija.

Jau ar pirmo albuma dziesmu "Prancer" saprotams, ka joki būs mazi, bet ja tas tevi nepārliecinās, jo uztaisīt breikdaunu un salikt visu atkal mudīgi kopā, varētu daudzi, tad jau nākamās dziesmas "When I Lost My Bet" sākums spēs noturēt jebkura šādas mūzikas cienītāja interesi. Šī te dziesma pavisam noteikti satur visas TDEP kvalitātes iezīmēs, tai pat laikā ielaižot istabā arī nelielu devu svaiga gaisa.

Albuma titula dziesma "One of Us Is the Killer" parāda grupu nedaudz savādākā gaismā, un lai tas nevienu nemulsina – lai gan nedaudz lēnākā un ne tik sarežģīta kā citas, dziesma atstāj gaužām smagu noskalojumu, par ko parūpējas Puciato balss, un rifi, kas, krāmējas viens otram virsū tik lielā kaudzē kāda kādreiz bija „Getliņos”.

Tomēr atpūtas nebūs un jau nākamā dziesma "Hero of the Soviet Union", kas noteikti būs viens no maniem favorītiem, paceļ albumu jaunā agresijas līmenī, kas liek domāt, ka no mošpita ārā dzīvs vairs netiktu.

Pēc būtības albums tā arī turpinās 11 Dziesmu un 40 minūšu garumā, domu jūs sapratāt. Vienīgi pavisam noteikti vel būtu jāizceļ dziesma "Crossburner", kas savās 5 minūtēs uzskatāmi parādā grupas diverso dabu un liekas vismaz uz pusi garāka, nekā patiesībā ir.

Priecē tas, ka albumam nav speciālas „īpašās” albuma versijas ar „papildus” vienu vai divām dziesmām, bet solīds albums. Ja gribi iegādāties – lūdzu – disks vai dubults LP. Kas nu kuram tuvāks…

Albuma vērtējums – 7.5/10

Dziesmu saraksts:

1.       "Prancer"
2.       "When I Lost My Bet"
3.       "One of Us Is the Killer"
4.       "Hero of the Soviet Union"
5.       "Nothing's Funny"
6.       "Understanding Decay"
7.       "Paranoia Shields"
8.       "CH 375 268 277 ARS"
9.       "Magic That I Held You Prisoner"
10.     "Crossburner"
11.     "The Threat Posed by Nuclear Weapons" 

Klausies albumu šeit!

Lasi vēl

Komentāri

Miķis Edžulsons 15.05.2013. 22:16
Vakar un šodien klausos uz riņķi vien, un nu varu teikt visai droši, ka šajā albumā nav vāju kompozīciju. TDEP kārtējo reizi ir pastrādājuši godam.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.