ALBUMU APSKATI

The Aquabats - Charge!!

pitchfork 01.08.2012. 02:17
Maskās tērptie nerd-core čempioni. Tā tiek dēvēti The Aquabats, kas pēc sešu gadu klusuma izdevuši pavisam jaunu albumu. Mana pirmā reakcija bija daudz garīgu slienu. Bet – ak, vai. Šis ieraksts ir tāds, kuru sakarā NOFX dziedāja “make records that have more than...

Maskās tērptie nerd-core čempioni. Tā tiek dēvēti The Aquabats, kas pēc sešu gadu klusuma izdevuši pavisam jaunu albumu. Mana pirmā reakcija bija daudz garīgu slienu. Bet – ak, vai. Šis ieraksts ir tāds, kuru sakarā NOFX dziedāja “make records that have more than one good song”. Es gan nezinu, vai tas mazina manu cieņu pret The Aquabats, jo viņu iepriekšējie trīs LP (no kuriem man ļoti patīk ikviena dziesma, bez izņēmumiem) ir viens no unikālākajiem ieguldījumiem mūzikas vēsturē un ieņem nozīmīgu pozīciju manas emocionālās pasaules soundtrackā.

Bet bišku par vēsturi. Grupa radās deviņdesmito gadu vidū Dienvidkalifornijā ska mūzikas atdzimšanas fāzē. Sākumā viņi bija četrpadsmit (!), katrs spēlēja savā grupā, un gribēja atdzīvināt pankroka scēnu, kura, pēc viņu vārdiem, bija “pilna vardarbības, bezjēdzīgas piedzeršanās un pārāk paredzama”. Tā nu viņi salasījās kopā un nospēlēja pirmo konci jau nedēļu pēc grupas izveidošanās. Ar septiņiem pūšamajiem instrumentiem. Un pirms pirmā studijas albuma izdošanas pārdeva 35 tūkstošus (!) DIY ierakstu. Viens no viņiem strādāja Aleeda ūdenslīdēju tērpu kompānijā un pašuva visiem dalībniekiem kostīmus. Atbildot uz jautājumu, kāpēc tie nepieciešami, grupa teica: “Mēs esam supervaroņi no tālas salas sauktas par Akvabāniju”. The Aquabats bija dzimuši. Lai nolādēts muzikālais žanrs. Rezerves maskas tika pašūtas arī tiem, kam nebija naudas nākt uz konci, lai varētu izlikties par šova dalībniekiem. Fani ieradās DIY kostīmos. Galvenā tēma – briesmoņi un supervaroņi. Un zem tā paslēpta pankrokam neatņemamā cīņa par sociālo problēmu risinājumiem.

Iespējams, ka ar trim lieliskajiem LP “The Fury Of The Aquabats!”, “Myths, Legends And Other Amazing Adventures Of The Aquabats” un “Aquabats VS. The Floating Eye Of Death!” grupa sevi izsmēlusi. Iespējams, ka vaina tajā, ka šie palikuši tikai pieci. Es nezinu, bet jaunais albums nepavisam nav tāds skaņu un melodiju asorti, kā vecie eksperimenti ar instrumentiem, žanriem un absurdi lieliskajiem dziesmu vārdiem. Kaut cik līdzi tur tikai divas dziemas – Fashion Zombies, kas šī iemesla dēļ droši vien ievietota kā pirmā, un Waterslides. Nu, vēl arī Hot Summer Nights, bet tikai lipīgā piedziedājuma dēļ. Skaņa ir visai vienveidīga, ja pats pirmais demo (ironiski nosaukts par “The Return Of The Aquabats” :D) bija visai ska-tendēts, trīs vidējie traks žanru mikslis, tad šis 95% ir pop-punks ar sintezatora garnējumu. Šķiet, ka grupa neveiksmīgi cenšas atdarināt paši sevi. Veinreiz mēnesī noklausīties šo albumu pilnīgi pietiek.

Bet es neļaušu tam mani skumdināt, labāk uzlikšu kādu šūpuļdziesmu par pasaules galu, himnu par idiotu kasti ar antenu, vai balādi par lidojošo zirgu Luno. Zelta vērtības :).

Izdošanas datums: 07.06.2005.

Izdevējs: Nitro Records

Tracklist

 1. For Your Own Safety
 2. Fashion Zombies
 3. Stuck In a Movie
 4. Tiger Rider VS. The Time Sprinkler
 5. Nerd Alert
 6. Plastic Lips
 7. Look At Me, I'm a Winner
 8. Hot Summer Nights (Won't Last Forever)
 9. Meltdown
 10. Mechanical Ape
 11. Demolition Rickshaw
 12. Waterslides
 13. Awesome Forces

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.