ALBUMU APSKATI

Strike Anywhere - Exit English

pitchfork 01.08.2012. 01:37
Lai gan albums iznāca jau pirms laba laiciņa, izdomāju tomēr šo to uzrakstīt, jo, nesot gan patīkamas atziņas, gan sākotnēji ne tik patīkamus pārsteigumus, kas izraisīja dažādas pārdomas, man visā visumā piedur šitā ripa :). Sarauktu uzaci manī izraisīja šīs...

Lai gan albums iznāca jau pirms laba laiciņa, izdomāju tomēr šo to uzrakstīt, jo, nesot gan patīkamas atziņas, gan sākotnēji ne tik patīkamus pārsteigumus, kas izraisīja dažādas pārdomas, man visā visumā piedur šitā ripa :). Sarauktu uzaci manī izraisīja šīs manas vienas no vismīļākajām anti-establishment grupas mājaslapas www.strikeanywhere.org izmaiņa, kas atšķirībā no iepriekšējās, kur visus viņu demo, EP un LP varēja novilkt pilnus 160kbps kvalitātē, skaļi kliedza sejā: New album out – Buy It NOW! Kā arī dziesmas Infrared klips vālējās pa mtv2. Protams, panesās trakoti daudz diskusiju par ‘sellout’ tēmu, bet strīdi par to, kāpēc, piemēram, RATM ierakstījās uz Sony Music un tamlīdzīgi, man jau ir pieriebušies. Tā kā aprobežošos ar fakta konstatāciju :). Lai nu kā, bet savu message grupa nav zaudējusi un tūrē brauc kopā ar peta2 un crimetheinc džekiem. Albums kopumā ir tajā pašā stilā, kā grupa spēlējusi vienmēr – melodisks punk ar hc piegaršu, kāds ir arī vokāls, kura gari izlocītais patskanis ik pa brīdim pāraug visai dusmīgā kakla izturības demonstrācijā. Atšķirībā no tādām politiskajām punk grupām, kā, piemēram, Propagandhi, Strike Anywhere teksti ir poētiskāki, un nav tā vienkārši pasakāms, ka šī dziesma lūk ir par dzīvnieku tiesībām, šī par kapitālisma netaisnībām, un šī par dzimumlomu priekšstatiem, lai gan visas šīs tēmas tiek netieši skartas. Hitdziesmā :D Infrared izteiksmīgākie domugraudi, kas rada priekšstatu par tēmu, manā skatījumā ir par to, kā „mēs tērējam laiku ienīstot paši sevi šajā attēlu labirintā”, „bērnu dzīves tiek pavadītas, šujot kopā mūsu lētās maskas” un „mēs zaudējam savu atmiņu katoda staros”. Varen skaista dziesma ir Extinguish, kurā tiek apgalvots, ka mēs spējam būt „vienoti tajā, ko mēs darām, nevis tam, kam mēs kalpojam, un tajā, ko mēs mīlam, nevis kā dēļ mēs ciešam”. Un vismaz vienreiz noklausoties To The World, galvā vēl ilgi skanēs „Brothers in spirit, sisters in rage, will we live out our lives in the concrete cage? I pledge allegiance to the world, nothing more, nothing less than my humanity!” Kāda At The Drive-In albuma aprakstītāja izmantotais izjūtu apzīmējums bedroom-moshing, šķiet, labi piedienas arī šī albuma klausīšanās izraisītajām vēlmēm :). Lai gūtu labāku priekšstatu par grupas uzskatiem, intervijas ar intervētāju apjūsmoto superintelektuāli (aug jaunais Noams Čomskijs? :D) vokālistu ir noskatāmas/noklausāmas gan tajā pašā www.peta2.com, gan www.punkradiocast.com un gan jau, ka vēl kaukur :). Rekomendējams ansamblis un rekomendējama ripa. Āā, un vēl – grupas oficiālajā lapā tomēr vēl ir iespēja paklausīties visas dziesmas, drošvien tur ir arī teksti, bet, ja nē, tad http://lyrics.alternative.lv ir gatavībā jūs apkalpot :).

Izdošanas datums: 03.10.2003.

Izdevējs: Jade Tree

Tracklist

 1. We Amplify
 2. Blaze
 3. Infrared
 4. To The World
 5. New Architects
 6. Lights Go Out
 7. Fifth Estate
 8. Lights Go Out
 9. Modern Life
 10. Aluminium Union
 11. Extinguish
 12. In The Fingernails
 13. 'Til Days Shall Be No More

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.