ALBUMU APSKATI

Stina Nordenstam - The World Is Saved

FILTH 01.08.2012. 02:24
Ir patīkami, kad laba grupa vai mūziķis laiž klajā kārtējo lielisko albūmu, bet daudz patīkamāki ir jaunatklājumi. Šoreiz es izvēlējos uzrakstīt par vienu no tiem. Vārds Stina Nordenstam diez vai būs pazīstams plašākai publikai, taču domāju, ka īpaši nekļūdīšos,...

Ir patīkami, kad laba grupa vai mūziķis laiž klajā kārtējo lielisko albūmu, bet daudz patīkamāki ir jaunatklājumi. Šoreiz es izvēlējos uzrakstīt par vienu no tiem.

Vārds Stina Nordenstam diez vai būs pazīstams plašākai publikai, taču domāju, ka īpaši nekļūdīšos, ja salīdzināšu viņu ar tādiem mūzikas fenomeniem kā Bjorka un P.J. Harvey. Savā laikā viņa ir sadarbojusies ar tādiem māksliniekiem kā Vangelis, U.N.K.L.E, Techno Animal un Brettu Andersonu (Suede).

Pavisam nesen kāda mana paziņa man ieteica paklausīties Stinas ierakstus un kopš tā brīža viņas mūzika mani ir pilnībā savaldzinājusi. Neskatoties uz, it kā, mazliet atsvešināto izpildījumu, gan mūzika gan dziesmu teksti ir emociju un izjūtu pārpilni. Viņas, varētu teikt, bērnišķīgā balss ļoti organiski savienojas ar diezgan minimālistisko muzikālo skanējumu, kaut gan aiz šī minimālisma slēpjas diezgan sarežģīts aranžējums. Patīkami sajust, ka mūzika nav pārproducēta, bet ir tieši tik niansēta, cik nepieciešams, lai aizķertu smalkākās dvēseles stīgas. Kopumā skanējums ir diezgan melanholisks, ar pamatīgu jazz (Butterfly, From cayman islands with love) un klasiskās mūzikas (I'm staring out the world, The morning belongs to the night) pieskaņu, arī pati Stina atzīst, ka tieši no šiem mūzikas stiliem viņa ir visvairāk ietekmējusies bērnībā. Albumā izmantoti klasiskie stīgu, pūšamie, sitamie instrumenti, protams, arī tradicionālās bungas, ģitāras, sintezētās skaņas. Kā vienmēr izcelšu savus favorītus - Winter killing, dziesma par mīlestības trijstūri un Parliament square – dziesmiņa par bēgšanu no sevis un no visas pasaules, kas tik ļoti sasaucās ar pašas Stinas dzīvesveidu.

Ja nu kādam patīk mazliet neikdienišķa, emocijām piesātināta mūzika, kurā ir tik viegli ieslīgt un neatgriezties, kā arī visiem P.J. Harvey daiļrades piekritējiem noteikti ieteiktu paklausīties šo albūmu.

Izdošanas datums: 21.06.2005.

Izdevējs: V2

Tracklist

 1. Get on with your life
 2. Winter killing
 3. On falling
 4. Parliament square
 5. I'm staring out the world
 6. From cayman islands with love
 7. The morning belongs to the night
 8. 125
 9. Butterfly
 10. The world is saved
 11. The end of a love affair

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.