ALBUMU APSKATI

Splitface / Hope Dies Last - Split

Jānis X 01.08.2012. 00:48
Beidzot vēlviens diezgan ilgi gaidīts ieraksts (patiesību sakot, Splitface disku gaidu jau kopš viņu pirmā koncerta Latvijā), tāpat arī jaunās HDL dziesmas beidzot ieraudzījušas dienasgaismu. Lai arī cik priecīgs būtu šis notikums, jāsaka, ka Splitface dziesmas gan...

Beidzot vēlviens diezgan ilgi gaidīts ieraksts (patiesību sakot, Splitface disku gaidu jau kopš viņu pirmā koncerta Latvijā), tāpat arī jaunās HDL dziesmas beidzot ieraudzījušas dienasgaismu. Lai arī cik priecīgs būtu šis notikums, jāsaka, ka Splitface dziesmas gan varēja būt labāk nostrādātas, un koncertos šī grupa gan izklausās daudz labāk - iespējams, pietrūcis laika un tādā garā, tādēļ HDL izklausās krietni vien nostrādātāk (arī skaņas ziņā). Vispār abas grupas spēlē diezgan līdzīgu metālisku, nedaudz emocionālu hardcore, lai gan Splitface šī emocionalitāte izpaužas nedaudz izteiktāk, un jāsaka, ka šīs emo-dziesmas man patīk daudz labāk - tās arī ir interesantākas. Savukārt citas lietuviešu dziesmas ir pārāk vienveidīgas (pieļauju, ka tās ir vecākas), tādēļ nevaru viennozīmīgi teikt, ka visas desmit būtu ļoti labas. Iespējams, labāk būtu, ja šajā splitā neiekļauta visas dziesmas, bet tikai labākās, bet saprotu arī grupu, kura noteikti gribēja izdot visu līdz šim saražoto.

Runājot par tekstiem, abām grupām tie ir diezgan tieši, bez īpašas liekvārdības (izteikti HDL), tomēr Splitface tekstos, tāpat kā mūzikā, vairāk emociju, bet brīžiem arī kaitinoša patiesības piesaukšana un nedaudz skolnieciska emocionalitāte, bet tie nebūt nav slikti. Kopumā abu grupu teksti ir tādi diezgan patipiski hardcoram, labāki gan liekas Hope Dies Last. Lakoniskāki un meistarīgāki.

Kopumā ieraksts ir diezgan labs, un man prieks par to, ka tas beidzot iznācis. Ceru, ka jaunās Spliface dziesmas būs līdzīgas All The Walls We'll Break Together, (J.B.) Words You Say, Seperate Ways un viņi turpinās attīstīt savu spēlētprasmi. Savukārt no Hope Dies Last ceru sagaidīt Indifference un Price of Progress līdzīgus šedevrus. Ierakstam dotu 3,7.

Izdošanas datums: 30.11.2002.

Izdevējs: Kablio Muzika

Tracklist

 1. Splitface - All The Walls We'll Break Together
 2. Splitface - Another Hero
 3. Splitface - Common Value
 4. Splitface - Dirt
 5. Splitface - Drawing Lines
 6. Splitface - Face Your Fears
 7. Splitface - High Level
 8. Splitface - Sheep
 9. Splitface - (J.B.) Words You Say
 10. Splitface - Seperate Ways
 11. Hope Dies Last - About Human Rights
 12. Hope Dies Last - No More
 13. Hope Dies Last - Daily Routine
 14. Hope Dies Last - Indifference
 15. Hope Dies Last - Price of Progress

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.