ALBUMU APSKATI

Spit It Out - My Friends Are My Strength

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 24.01.2014. 13:30
Kamēr Saldū, Valmierā, Salaspilī un citur Latvijā sociāli agresīvā mūzika ir uz pauzes „Spit It Out” ar savu pirmo EP visiem atgādina, ka Cēsīs hardcore bija, ir un būs.

Vai piecas dziesmas, kas apkopotas mūsdienīgi dēvātajā mini albumā, var radīt pietiekami lielu iespaidu, lai kļūtu par stūrakmeni Latvijas HC skatuvē? Vēsture ir pierādījusi, ka var. Vai šis ir viens no tiem ierakstiem? Spried pats... Viens gan ir skaidrs. Kā liecība tam, ka Cēsīs ir spēcīga pagrīdes skatuve, kas turas plecu pie pleca, ar šo ierakstu ir gana. 

Gan EP nosaukums My Friends Are My Strength, gan „gang” vokāli „Cēsis Hard-Core” dziesmā My Strength ne tikai rada sajūtu, ka tas ir spēks ar ko jārēķinās, bet, ja neuzmanīsies, mosh Tev pārbrauks pāri kā kravas vilciens.

Dziesma Ceļš iezīmē pirmo Spit It Out dziesmu Latviešu valodā, un, godīgi sakot, ieper vairāk kā viss pārējais EP kopā. Tā laikam ir ilgošanās pēc mūzikas, kam varētu kaut un rūkt līdzi koncertos. Gribētos vairāk šādu dziesmu. Domāju, grupa no tā tikai iegūtu, jo EP pirmajā gabalā The Past Is The Past akcents angļu valodai ir diezgan jūtams. Visādi citādi – mini albums ar neko citu nepārsteidz. Muzikāli Spit It Out pavisam noteikti iekļaujas CHC skatuvē, kas arvien vairāk noslāņojas. Jau tagad CHC Latvijā ir tikpat labi saprotams, kā NYHC štatos. 

EP ierakstīts 2013. gada septembrī Valmierā, Hodila Studijā, kur pie ieraksta strādājis jau par vietējo leģendu uzskatāmais Ģirts Laumanis (plašāk pazīstams kā Lomiks) un Reinis Kārkliņš. CD pavisam ierobežotā tirāžā (150 gab.) būs pieejami grupas koncertos, un, ja Tu vēlies iegūt šo potenciālo retumu savā īpašumā, ieteiktu daudz nekavēties.

Dziesmu saraksts:

  • The Past Is The Past
  • Wannabes
  • My Strength
  • Missionaries
  • Ceļš

Albuma prezentācijas norises vietas: 

24. janvārī Jelgavā, klubā “Melno Cepurīšu Balerija”,
+ Distill (Harcore, Riga)

25. janvārī Cēsīs, “Fonoklubā”,
+ Distill (Hardcore/punk, Riga), Kaiman (Punk/hardcore)

30. janvārī Rīgā, “Nabaklab”
+ Distill (Hardcore/punk, Riga), Kaiman (Punk/hardcore)

31. janvārī Liepājā, klubā Fontaine Palace
+ Eye Sea I (metalcore, EST)

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.