ALBUMU APSKATI

Saetia - A Retrospective

Ctrl_bug 01.08.2012. 01:42
Saetia (izrunā kā Sei-Ša)... 1997-1999, kopumā ap 2,5 gadiem, ap 170 uzstāšanām, 4 basistu maiņas, demo kasete, divi 7'' vinīli, pašizdotais LP/CD un arī līdzdalība ABC No Rio Benefit CD izlasē. "Saetia" pirmais priekšnesums 1997 gada sākumā, Nju Jorkā, ABC No Rio...

Saetia (izrunā kā Sei-Ša)... 1997-1999, kopumā ap 2,5 gadiem, ap 170 uzstāšanām, 4 basistu maiņas, demo kasete, divi 7'' vinīli, pašizdotais LP/CD un arī līdzdalība ABC No Rio Benefit CD izlasē. "Saetia" pirmais priekšnesums 1997 gada sākumā, Nju Jorkā, ABC No Rio - 30 klausītāju, pēdējais - 1999. gadā, arī turpat Nju Jorkā, tai pašā vietā - 40 cilvēkiem. Izklausās kā kādas mazas, nekam nevajadzīgas grupas biogrāfija, kura pati spēlēja savam draugu lokam un izdeva nelielus ierakstus savam priekam, bet varētu teikt, ka tā ir tā grupa, kas radās ne savā laikā, jo visu ievērību Saetia ieguva tieši pēc izjukšanas, īpaši liels grupas piekritēju vilnis uznāca pēc šīs visu grupas ierakstu apkopojošās izlases iznākšanas 2001. gadā, kurā arīdzan tika iekļauti 5 bonus dziesmas dzīvajā izpildījumā.

Varbūt ieraksta kvalitāte nav tas, par ko gribētos jūsmot, jo ierakstu miksēšanas līmenis ir tiešām pazems, bet pati mūzika attaisno šo trūkumu.

Saetia noteikti ir tas, kas pēc noklausīšanās izdalās uz pārējo līdzīgo grupu fona. Kādēļ? Liels ieguldījums ir grupas vokālam, kurš savos ļoti poetiskajos un sāpju pilnos tekstos arī izpildījuma laikā ieliek visu savu dvēseli ikkatrā vārdā. Jā, viņš neprot dziedāt, bet šis stāstījuma+spalgu sāpju kliedzienu mikslis ir nevis nemākulības rādītājs, bet gan neatkārtojamais Saetia štrihs.

Neparedzamas ritma maiņas visai meistarīgi realizē pārējei grupas dalībnieki, īpaši gribētos izcelt pietiekami tehnisko bundzinieka spēli.

Jāpiebilst, ka grupas dalībnieki piedalījās Errortype 11, She's Hit!, bet tagad tie ņem dalību tādās atpazīstamās blicēs kā Off Minor, Precision Auto, Hot Cross - tās ir tās grupas, kuras varētu iepatikties tiem, kam Saetia skanējums liekas visai pievilcīgs. Klāt vēl gribētos pielikt arī Saetia draugus You & I, Joshua Fot For Battle utt.

Izdošanas datums: 20.11.2001.

Izdevējs: Level Plane Records

Tracklist

 1. Notres Langues Nous Trompent
 2. The Sweetness and the Light
 3. An Open Letter
 4. Woodwell
 5. Corporeal
 6. Ariadne's Thread
 7. From the Firmament
 8. Postlapsaria
 9. Endymion
 10. Roquentin
 11. The Poet You Never Were
 12. Some Natures Catch No Plagues
 13. The Burden Of Reflecting
 14. Closed Hands
 15. Venus And Bacchus
 16. One Dying Wish
 17. Becoming The Truth
 18. The Poet You Never Were (Live)
 19. Ariadne's Thread (Live)
 20. Notres Langues Nous Trompent (Live)
 21. The Sweetness and the Light (Live)
 22. Endymion (Live)

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.