ALBUMU APSKATI

Reflux - The Illusion Of Democracy

kontrolz 01.08.2012. 02:14
Kaut arī pats albūms nav pavisam svaigs, nesen manā īpašumā nonāca šis brīnums, tik tiešam uzsveru vārdu brīnums, jo tik interesanti garadarbi parādās tiešām reti, un tādēļ laikam tas ir mans teju vai pirmais atklājums kopš Fall of Troy daiļrades atklāšanas. Albūma...

Kaut arī pats albūms nav pavisam svaigs, nesen manā īpašumā nonāca šis brīnums, tik tiešam uzsveru vārdu brīnums, jo tik interesanti garadarbi parādās tiešām reti, un tādēļ laikam tas ir mans teju vai pirmais atklājums kopš Fall of Troy daiļrades atklāšanas.

Albūma vāciņā parādās visai interesants fakts - Vašingtonas svarīgāko ēku izkārtojums veido pentagrammu (!). Re, kur slēpjas amerikāņu sātans.

Būtībā teiksim tā, sastāvs ir ļoti klasisks - bass, ģitāra, bungas un vokāls, kopumā 4 dalībnieki, bet bet... Šis nu gan nav tas klasiskais muzicēšanas variants, Tosins Abasi, grupas ģitārists spēlē uz 7-stīgu ģitāras, izmantojot divus atsevišķus kabinetus un, kas ir īpaši zīmīgi, acīmredzama ir Tosina simpātijas pret 'loop'veida spēles izmantošanu, ko viņš dara godam un izmanto teju vai katrā skaņdarbā. Ārpus grupas Tosins nopietni interesējas par meditāciju un garīgās terapijas veidiem, viņa ieteiktās metodes ir palīdzējušas grupas vokālistam Ešam izveseļoties no delnas tuneļa sindroma, kas nopietni bija sadragājis Eša veselības stāvokli.

Nākamais talants grupā ir Vinnijs Vins, kurš nopietni aizraujas ar džezu, tādēļ viņa stils ir virzīts uz improvizāciju, dažādām ritma maiņām, kopumā veidojot ļoti ekstraordināru spēles stilu.

Grupas basists Evans Brevers ir savukārt ietekmējies no funk/džeza stiliem, jo jau ilgus gadus viņš ir slavena džeza basista Viktora Vutena draugs un māceklis.

Kā pēdējo ir jāmin Reflux vokālistu Ešu Evildsenu. Jā, viņa teksti ir pilni ar mūsdienu politiskajām problēmām, utt. Bet kopēji nevaru izcelt viņu kā izcilu talantu grupas dalībnieku starpā, kādi ir pārējie viņa kolēģi.

Kopumā puiši no Washnigton D.C. formāli tiek pieskaitīti metalkora stilam, bet pielīdzināt viņu mūziku klasiskajiem šī stila pārstāvjiem es gan neņemtos. Paklausoties kaut vai instrumentālos albūma skaņdarbus -=[*]=- vai Keats Persona, ir skaidrs, ka tas ir kas vairāk kā metalkors. Sauksim to par eksperimentālo metalkoru. Kam tas varētu patikt? Es domāju, ka visiem, kam tīk metalkors ar ļoti savdabīgu, kalorītu aranžējumu, kurā nav tādu klišejisku ģitāra partiju, kādas ir sastopamas daudzajās metalkora grupās.

Kā teica viens puika - pret šiem nav iespējams būt vienaldzīgiem, vai nu patīk vai arī nē...

Starp citu, pavisam nesen viņiem ir bijusi Eiropas tūre kopā ar Darkest Hour :)

Dzīvais video ieraksts: http://www.uvtv.info/band-reflux.php

Mūzika noklausīšanai: http://www.myspace.com/reflux

Oficiālā mājaslapa: http://www.refluxsound.com/

Izdošanas datums: 12.10.2004.

Izdevējs: Prosthetic Records

Tracklist

 1. Above The Pyramid And The Eye
 2. Thoughts Dictate Reality
 3. An Ode To The Evolution Of Human Consciousness
 4. The Sudden Realization...
 5. ...Of What You Were Missing
 6. -=[*]=-
 7. Single File To Bliss
 8. There's No Sunlight In My Cubicle
 9. Keats Persona
 10. 1984-2004
 11. Modern Day Babylon

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.