ALBUMU APSKATI

Propagandhi - How To Clean Everything

Ezis123 01.08.2012. 01:29
Kanādiešu grupas- Propagandhi, kura sevi dēvē par "Progressive trash", bet izklausās pēc old+new school pankroka ar nopietniem tekstiem un interesantu izpildījumu, sākums meklējams tālajā 1991 gadā, kad 2 savstarpēji pazīstami puiši (kas gandrīz nepārtraukti tusējās...

Kanādiešu grupas- Propagandhi, kura sevi dēvē par "Progressive trash", bet izklausās pēc old+new school pankroka ar nopietniem tekstiem un interesantu izpildījumu, sākums meklējams tālajā 1991 gadā, kad 2 savstarpēji pazīstami puiši (kas gandrīz nepārtraukti tusējās viens ar otru), izlēma dibināt grupu. Meklējumos viņi uzdūrās vienam basistam, ar kuru aizpildīt tukšo vietu grupā, taču pēc neilga laiciņa viņš grupu pameta, lai iestātos vietējā grind grupā, toties par piemiņu atstāja vienam no abiem pārējiem grupas dalībniekiem pamatīgu atkarību no alkohola :) Nākošais basists arī neturējās ilgi un kad viņam galīgi apnika abu pārējo puišu ākstības, arī jamais grupu pameta, bet puiši ātri vien atrada jamajam aizvietotāju. Grupas karjera sākās tad, kad nejauši puišiem radās izdevība iedot savu demo kaseti NOFX līderim - Phat Mike un jamais to noklausījies piedāvāja Propagandhi ierakstīties studijā par paša naudu un piedāvāja džekiem koncertēt kopā ar NOFX. Tā nu sākās koncerttūres pa Eiropu, tomēr ar laiku (pč 3 gadu tūrēšanās) izrādījās, ka basģitāristam (atkal tas basģitārists :) ir apriebies paciest nazi-skinu uzbrukumus un gulēt sačurātos matračos, pussabrukušos, appelējušos itāļu skvotos, tāpēc jams izlemj grupu pamest. Atrodas tomēr vēl viens muļķis, kas grupu tā arī līdz pat šim brīdim nav pametis un sākas koncerttūrēšanās pa Kanādu, Austrāliju, Japānu un Havaju salām (nē, tie nav tualetes podi, kas atrodās uz salām, ja kas). Grupa izveido arī nelielu ierakstu kompāniju - "G7 Welcoming Committee Records". 1999 gada sākumā Rec. Comp. ir salīdzinoši nostabilizēta un grupa spēj visus spēkus atkal iestūķēt turpmākajā sevis pašu mūzikas attīstībā ar jaunu enerģiju un spēku.

Šis albūms ir piepildīts ar jauku, enerģisku punkrock mūziku (nedaudz jūtama arī NOFX ietekme), interesantiem, dziļiem tekstiem, gan sociāliem, gan arī tādiem, kas izpauž pašas grupas domas (atzinība par tiešām sakarīgajiem tekstiem, kas liek aizdomāties par daudz ko). Ska Sucks un I Want You To Want Me ir nokaverotas klasiskās dziemsas, kamēr piemēram dziesma - Fuck Machine liek sievietēm aizdomāties par to, ka daudzas sevi akcentē kā seksa rotaļlietas, noslēpjot savu personību un domas, lai vairāk patiktu vīriešiem, jeb to radītajam tēlam par sievieti. Ļoti jauka ir dziesma Showdown, kurā ir divi vokāli, kuri pārmaiņus dzied dažādus tekstus- vienam tas ir sociāls teksts par dzīvi, kamēr otra teksts ir par paša iekšējām romantiskajām izjūtām. :) Katrā ziņā ši grupa atšķirās no citām līdziniecēm ar īpatnējo tekstu uzbūvi un kaut kādu knifiņu mūzikā, tās izpildījumā, kas liek ātri vien iefanot par to un lēkāt līdzi mūzikas ritmam, histēriski mētājot rokas pa visu istabu un slēpjot vecākus zem spilvena, cerībā, ka satrakojies kaķis jamos neapēdīs. :) Iesaku ikvienam, kurš interesējas par pankroku un kritiskiem, dziļiem tekstiem tajā.

Izdošanas datums: 30.11.1992.

Izdevējs: Fat Wreck Chords

Tracklist

 1. Anti-Manifesto
 2. Head, Chest, or Foot?
 3. Hate, Myth, Muscle, Etiquette
 4. Showdown
 5. Ska Sucks
 6. Middle Finger Response
 7. Stick the Fucking Flag Up Ass
 8. Haille Sellasse, Up Your Ass
 9. Fuck Machine
 10. This Might Be Satire
 11. Who Will Help Me Bake This Bread?
 12. I Want You To Want Me

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.