ALBUMU APSKATI

Over It - Step Outside Yourself

Alvils 01.08.2012. 02:34
Un tā līdztekus daudziem citiem labiem 2006.gadā izdotajiem albūmiem, un tiešām jāatzīst, ka šogad ir sagaidīti daudzi patīkami pārsteigumi, ne tikai vilšanās (es, piemēram, diezgan vīlos Taking Back Sunday jaunajā diskā, šķiet, puiši sevi ir izsmēluši, vai...

Un tā līdztekus daudziem citiem labiem 2006.gadā izdotajiem albūmiem, un tiešām jāatzīst, ka šogad ir sagaidīti daudzi patīkami pārsteigumi, ne tikai vilšanās (es, piemēram, diezgan vīlos Taking Back Sunday jaunajā diskā, šķiet, puiši sevi ir izsmēluši, vai varbūt, izbeidzot draudzību ar Brand New kāda muļķība romantiska kašķa dēļ, Taking Back Sunday vairs nespēj noskaņoties tam radošajam vilnim, kādā viņi dzīvoja laikos, kad ar grupu Brand New bija kā roka ar cimdu) ir pievienojies arī grupas Over it albūms Step Outside Yourself. Līdzīgi kā par Saves The Day albūmu es dažus mēnešus atpakaļ rakstīju, tāpat arī par šo disku, ko ir uzražojuši Over it, varu teikt – tas ir labs! Iesaku!

Kā parasti Over it ir enerģiski, bet tai pašā laikā brīžiem pat ļoti nosvērti un melodiski. Mani vienmēr ir fascinējis Over it vokāls, bet šai albūmā tas īpaši izceļas, izmantojot tādus elementus, kādi iepriekš šai muzikālajā apvienībā netika dzirdēti. Atsevišķās dziesmās tiek izdziedāts „cik tik ir iekšā”, spēka plūdums, to klausoties, ir jūtams, pie tam, necik nedistortējot balsi, iztiekot bez nevienas pašas skrīmo vietas vai aizsmakušas balss pazīmēm. Vairākās vietās vokāls tiek pārveidots (dabiski, bez tehnikas iejaukšanās, bez elektroniskiem specefektiem) līdz nepazīšanai, veidojot skaņas dobji nospiežot tās kaklā, izmantojot čukstus, arī interesantus bekvokālus. Dažās dziesmās vokāls gandrīz vai pat ļoti līdzinās tam dziedājumam, kāds bija novērojams vecajos DC Talk albūmos, piemēram, dziesmā Gunsliger (Runnin’ Out Of Time) tas ir īpaši izteikts. Daudzās dziesmās tiek izmantoti falseta dziedājumi.

Ģitāru rifi ar savu oriģinalitāti vienmēr ir atpazīstami kā Over it, tie ir bez izmaiņām, kā parasti, šai grupai raksturīgi, tomēr pārsteidzošs ir bundzinieka piegājiens. Vairākās vietās, šķiet, ka dziesmas raksturs pieprasa pavisam citādāku izpildījumu, taču tāds, kāds tas ir, ir ļoti labs. Piemēram, dziesmā Come Out With You Hands Up, vietās, kur ir pavisam mierīga ģitāra, spēlēta pa stīgām, bungu ritms atgādina gandrīz vai Sepulturas „Roots” agresīvo un ātro piegājienu (es, protams, nedaudz pāspīlēju), izmantojot tomus.

Interesanti ir tas, ka šī albūma tapšanā ir iesaistīti ne tikai grupas Over It puiši, bet arī mākslinieki no malas. Ir atsevišķas dziesmas, kuru tapšanā ir dalību ņēmuši arī citu punk skatuvē ļoti pazīstamu grupu dalībnieki, kā piemēram, dziesmu Energy ir palīdzējis uztaisīt Sīns Mekins (Sean Makin), kurš grupā Yellowcard spēlē vijoli, dzied bekvokālu un taisa akrobātiskus trikus. Arī ar Over it puišiem viņš dziesmā Energy spēlē vijoli, ko gan saklausīt ir visnotaļ grūti, un dzied bekvokālu. Tāpat grupas Mxpx līderis, vokālists un basģitārists Mihaels Artūrs Herrera (Michael Arthur Herrera), pazīstams kā Mxpx Maiks, kopā ar grupu Over it speciāli šim albūmam ir uztaisījis dziesmu, kas saucas Dishonor, Disorder.

Tāpat interesanti ir tas, ka Over it sava iepriekšējā albūma, kas saucās Silverstrand, dziesmu, kurai tika uztaisīts videoklips, izvirzot to kā galveno „hītu”, proti, dziesmu Siren On The 101 ir iekļāvuši arī šajā albūmā. Tātad tie, kam neinteresē nekas cits no grupas Over it kā tikai šī dziesma, var izvēlēties, vai pirkt 2005.gada vai 2006.gada albūmu. Siren On The 101 ir abos divos albūmos.

Teksti ir interesanti un pārdomas rosinoši, bet, kā arī iepriekšējos albūmos, bieži vien, tos klausoties un pat lasot, nav īsti skaidrs, ko autors ar to ir gribējis pateikt, taču atsevišķas frāzes pat vairāk nekā uzrunā. Piemēram, dziesmā Energy tiek dziedāts, ka „šī nav reliģija, bet šķiet, ka mēs esam misijas darbā”, lai paziņotu to, ka laiks ir pienācis lai steigtos šai pasaulei, šīs pasaules vispārējiem uzskatiem un notikumiem pa priekšu. „Enerģija ir vājprātīga... Davai! Tas pieder Tev!”. Dziesmā Like Satelites, kas manuprāt ir pati labākā dziesma šai diskā, ne velti tā ir ierindota dziesmu sarakstā kā pēdējā, tiek dziedāts: „Ja Tu gribi lidot, tas nav absurds. Ja Tu gribi raudāt, mēs neizdvesīsim ne vārda. Ja Tu gribi atgulties, labi, aizmirsti, ko esi dzirdējis, jo mums visiem ir plates, ko griezt.” Visu dziesmu nenocitēšu, bet tālāk ir vēl viena rindiņa, kas ir pavisam jauka: „Dzīve ir īsa, bet nu sākās brīdis, kad tā ieņem savu saldāko brīdi” (visos manos citātos ir mans varbūt ne tik precīzais tulkojums).

Izdošanas datums: 29.08.2006.

Izdevējs: Virgin Records

Tracklist

 1. Think Against The Grain
 2. Gunslinger (Running Out Of Time)
 3. Siren On The 101
 4. Too Much Information
 5. Dishonor, Disorder
 6. Your Song
 7. The Energy
 8. Lost
 9. Where The Sky Begins
 10. Mister Serious
 11. Feels Like Affection (Turn It Up)
 12. Come Out With Your Hands Up
 13. Like Satellites

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.