ALBUMU APSKATI

Over It - Silverstrand

ALvils 01.08.2012. 02:03
Reiz iedeva man labs draugs un toreiz vēl kolēģis jeb grupas biedrs tādas emp punk grupas Over It disku “Timing Is Everything”. Toreiz es to paklausījos un nolēmu, ka man tas nepatīk, nespēja tas man piedurt jeb, pareizāk sakot, es nespēju tajā neko īpašu saskatīt....

Reiz iedeva man labs draugs un toreiz vēl kolēģis jeb grupas biedrs tādas emp punk grupas Over It disku “Timing Is Everything”. Toreiz es to paklausījos un nolēmu, ka man tas nepatīk, nespēja tas man piedurt jeb, pareizāk sakot, es nespēju tajā neko īpašu saskatīt. Vēlāk šis mans draugs to pašu disku uzdāvināja kādam citam manam draugam, kurš arī man nolēma šo disku iedot paklausīties (tātad manās rokās tas nonāca jau otro reizi). Izklausās smieklīgi, vai ne? Tomēr notika tā, ka šoreiz, to klausoties, Over It iegūlās manā sirdī uz mūžiem un kļuva par vienu no manām mīļākajām grupām, kaut vai es biju dzirdējis tikai vienu viņu disku. Toreiz es domāju, ka tas ir viņu vienīgais (tātad debijas) albūms, bet izrādās, ka viņu pirmais albūms, kas saucas tāpat kā grupa, proti “Over It”, iznāca jau 1999.gadā, kam sekoja vēl divi, tātad “The Ready Series" un "Hindsight 20/20", līdz iznāca viņu ceturtais disks “Timing Is Everything”, ko es biju noturējis par pirmo.

Bet šobrīd neiet runa par nevienu citu grupa Over It disku, bet gan par “Silverstrand”, kura iznākšanas datums ir 8.marts 2005.gadā. Interesanti, vai puiši no Kalifornijas (ASV) zin, ko šis datums (8.marts) nozīmē ex-PSRS valstīs dzīvojošajiem cilvēkiem, kam tas nesaistās ne ar ko citu, kā vien sieviešu dienu. Un tomēr viņi ir nolēmuši tieši šo datumu iecelt par īsto, kurā izdot savu nu jau piekto pilno disku ar nosaukumu “Silverstrand”.

Galvenā lieta, kas mani (un iespējams daudzus citus) piesaista pie grupas Over It, ir fantastiski spēcīgais un ekskluzīvi savādais un brīnišķais vokāls, kas ir ļoti spēcīgs, tai pašā laikā ļoti melodisks un harmozinēts ļoti infividuālā Over It īpašajā veidā. Interesanti, ka vokālists pamanās arī spēlēt ģitāru, ko reti dara emo grupu vokālisti. Un vēl īpašāku šo faktu padara tas aspekts, ka ģitāras Over It izpildījumā nebūt nav vienkāršas un prastas, bet patiešām izsmalcinātas, nostrādātas un ausīm ļoti tīkamas, tāpat arī bass un bungas.

Tālāk vēlos pateikt dažus vārdus par diskā iekļautajām dziesmām. Disks sākas ar nelielu ievadiņu jeb intro, kas nedaudz atspoguļo visu tālāko diska gaitu, vokāls tajā vairāk skan fonā, nevis priekšā, tomēr ar to pietiek, lai parādītu skaisto dziedājuma pieeju, kas atkārtosies atkal un atkal, piepildīs ausis un galvu tik tāl’, ka tā varbūt pat pārsprāgs, visa diska garumā. Tālāk seko dziesma Siren On The 101, kurā tiek dziedāts par to, ka viņš vēlētos, lai mēs visi klausāmies tikai viņu dziesmas. Piedziedājumā vārdi ir “Saki man, ka vienīgais ko Tu klausies, ir mūsu dziesmas, tā kā sirēnu uz 101” (aut.tulk.), un vēlāk runā par to, ka viņu dziesmas nav tāpat vien, tām ir savs mērķis, kas varbūt var nodarīt arī kādu ļaunumu, kaitējumu, un tomēr viss, ko viņš pats (vokālists) klausās, ir viņu dziesmas, un viņam tās patīk tik ļoti, ka viņš pat vairs neuztraucas par disku un dziesmu aprakstiem, viņš pat neuztraucas par to, ka varbūt viņš ir vienīgais, kas tās klausās. Droši vien būtiski ir pieminēt arī to, ka šī ir pirmā dziesma no šī diska, kurai ir uztaisīts video klips.

Nākošā dzisema Waiting, kas ir tiešām skaista (lai gan to es varētu teikt par katru Over It dziesmu, īpaši jau par šai diskā iekļautajām dziesmām). Šī ir dziesma dēļ kuras es varu pateikt, ka arī pankrokā (cik nu Over It var uzskatīt par pankroku, drīzāk gan par emo vai labākā gadījumā emo punk, tomēr esmu redzējis ka interneta veikalos pie grupas Over It mēdz būt rakstīts, ka spēlētais mūzikas stils ir nekas cits, kā vien punk/rock) tiek izmantos vaukšķis, jo šai dziesmā tiešām šis ģitāras efekts ir ļoti labi manāms. Šādi tādi efekti netrūkst arī nākošā dziesmā Shine un arī visās pārējās dziesmās. Puiši nespēlē kā sendienās ar parastu draivu, uzskatot to par normu, bet domā par īpašu ģitāras skanējumu un dažādiem interesantiem akcentiņiem. Netrūkst arī izsmalcināti bekvokāli, kādi tie diezgan izceļas dziesmā Ignore The Noise, kurā tiek dziedāts par to, ka televīzija melo un par to, ka viņš nekad saviem bērniem nemācīs ignorēt troksni, kā arī daudzas citas interesantas idejas (teksti vispār tiek diezgan interesantā veidā salikti, nesekojot bieži vien galvenajai domai, kam šķietami vajadzētu būt vadlīnijai tekstu veidošanā visas dziesmas garumā, un laiku pa laikam parādās fantastiski viedi domu graudi, kā piemēram tas, ka, ja mēs nespējam kādam samaksāt skaidrā naudā, mums neiegūt viņu par draugu, neizraisīt nekādu interesi vispār, kas tiek dziedāts dziesmā Avalanche, jeb arī kādā cits: “man jāsaka, ka skaistuma cena (ir) atrast mīlestību klusā ciešanu momentā” (aut.tulk.), kas ir dziesmā Never Get Enough, un tā līdzīgi varētu citēt no visām dziesmām pa vienam vai diviem brīnišķīgiem izteikumiem, ko ne tikai varētu paturēt prātā, bet pat pierakstīt blociņā un pēc tam norakstīt, kad ir vajadzība, dāvinot jauku dāvanu dzimšanas dienā kādam draugam vai paziņam, ierakstīt kaut ko skaistu un gudru apsveikuma kartiņā), kas, kā viņš dzied, nav upuris, kas būtu jānes par brīvību.

Take A Look Inside ir dziesma, kas jau agrāk tika izdota 4-virzienu splitā "Radio Songs?" ar nosaukumu “Greed Factory”. Acīm redzot Over It ir nolēmuši, ka šī dziesma ir pārāk laba, lai to atstātu ievērības necienīgā splītā vien, bet gan lai to ievietotu savā pilnajā albūmā, vienīgais, ko nesaprotu, ir, kāpēc vajadzēja dziesmai mainīt nosaukumu. Vai lai kāds, kura rīcībā ir šis splits, padomātu, ka tā ir jauna dziesma? Šāda doma izklausās muļķīgi. Lai nu kā, šis jautājums ir viens no jautājumiem, ko es labprāt uzdotu grupai Over It intervijā, ja man kādreiz būtu iespēja viņus intervēt (kāda man visdrīzāk nekad nebūs). Taču šī dziesma tiešām ir ļoti skaista, tā sākas ar domu par to, ka Kalifornija (kas, kā mēs visi labi zinam) atrodas ASV dienvidu, daļā) palikusi ļoti auksta, jo tik daudzas sirdis tiek disintegrētas jeb izstumtas, nepieņemtas. Un tiek aicināts netērēt laiku, bet mainīt savu domu gājienu, jo visas šīs norises ir atkarīgas no tā, kas notiek mūsu prātos un mums ir jāpieņem lēmums, vai tiešām tikt sadalītiem (sagrieztiem) gabalos vai nē. Principā šī ir vēl viena vienotības dziesma, bet, kā jau Operation Ivy dzied (daudzās dziesmās), viena lieka vienotības dziesma nekad nenāk par ļaunu (aut.tulk./pārfr.).

Visinteresantākā un manuprāt arī visskaistākā dziesma šai albūmā ir izvietota kā pēdējā, un tā saucas Partner In Crime. Fantastiskas ģitārspēles, fantastisks dinamiskums. Salīdzinot ar parasto Over It dziedāšanas stilu, nenormālā ātrumā, pamatīgi kareivīgā garā tiek izdziedāts pantiņš (kas sākas ar vārdiem “tu un es, mēs visi veidojam vienādas sejas grimases, kad melojam” (aut.tulk.)), kuram seko otrs piedziedājums nedaudz augstākos toņos, un tad seko mierīgāks, bet pavisam melodisks piedziedājums.

Diskā ir iekļauti arī divi video faili, dzīvais ieraksts ar dziesmu Waiting un video klips dziesmai Siren On The 101.

Izdošanas datums: 08.03.2005.

Izdevējs: Lobster

Tracklist

 1. Intro
 2. Siren On The 101
 3. Waiting
 4. Shine
 5. Ignore The Noise
 6. We Are The Ordinary
 7. Take A Look Inside
 8. Truth Is
 9. Avalanche
 10. Never Get Enough
 11. Chef Yan
 12. Partner In Crime

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.