ALBUMU APSKATI

Mogwai - Mr. Beast

Lauris 01.08.2012. 02:27
Par to, kas ir Mogwai, lieki neatgādināšu. Katra ziņā man pašam šķiet, ka viņi ir inteliģenti „metālgalvas” un muzikāli huligāni – vieni no vienīgajiem pankiem, kas mums palikuši, kas ar savu mūziku „uzspļauj” apkārt notiekošajam. Lai nu kā viņu jaunais...

Par to, kas ir Mogwai, lieki neatgādināšu. Katra ziņā man pašam šķiet, ka viņi ir inteliģenti „metālgalvas” un muzikāli huligāni – vieni no vienīgajiem pankiem, kas mums palikuši, kas ar savu mūziku „uzspļauj” apkārt notiekošajam.

Lai nu kā viņu jaunais albūms „Mr.Beast”, ko viņi paši ierakstījuši savā Glasgovas studijā, ir paredzēts izdošanai 2006. gada martā, bet jauno tehnoloģiju cienītājiem un antiglobālistiem, kas vispār neatzīst autortiesības, tas ir pieejams jau tagad.

Pirmā ievad dziesma „Auto Rock” majestātiskā manierē ar klavierēm, kara bungām un „noizīgām” ģitārām noskaņo mūs gaidāmajam ceļojumam.

Nākamais stoner rock estētikā ieturētais eposs „Glasgow Mega-Snake” (nebūtu brīnums ja šī dziesma būtu veltīta kāda grupas biedra dzimumloceklim) monolītām ģitārām spēlējoties noved mūs līdz lielam Black Sabbath stila nobeiguma rifam, kas atgādina kaut ko no iepriekšēja albūma „Happy Songs for Happy People” smagākajām dziesmām.

Trešais gabals „Acid Food” arī iepriekšējā albūma estētikā, gan uz pozitīvas nots un banāla elektroniskā ritma, lap steel ģitāras un vokodera pavadībā – tā sakot nedaudz klasikas un gaisīgu mažoru.

Tālāk seko „Travel Is Dangerous”, kas jau klasiskā Mogwai stilā un ar „nelieli reto novitāti” – gaisīgu vokālu – tā sakot par prieku visiem tiem, kam Mogwai patīk tikai tāpēc, ka viņi nedzied huh. Laba melodija, emocionāls pavadījums.

Piektā dziesma „Team Handed” varbūt it viena no neizteiksmīgākajām albūma, tomēr skaista. Tā sakot atpūtai, lai mēs varētu pienācīgi sagatavoties nākamajam skaņdarbam „Friend Of The Night”, kas ieturēts līdzīgi albuma ievad dziesmai: skaistas klavieres skaņas; smagas, biezas ģitāras, tremolo tehnika un skumjš stāsts.

Nākamā dziesma „Emergency Trap”- 3 minūtes plašumam, kas labi saplūst kopā ar tai sekojošo „Folk Death 95” – atkal epohāls skaņdarbs, kas līdzinās iepriekšējā albuma „Rats In The City” dziesmai.

Un devītā dziesma ir tīrs audiovizuāls baudījums – neliels klasiskās mūzikas ģitāras rifiņš ar īpatnēju tibetiešu dziedājuma efektu, kaut kur pašā apakšā un spoken word, kādā „šķībaicaino” valodā (man grūti pateikt kādā).

Un tad nobeigumam spēka gabals „We’r No Here” – smags skaņdarbs ar lieliem „etniski stāstošiem” rifiem – nu mana mīļākā Mogwai puse un izcils nobeigums, pie kura var uzmosties, ja ej gulēt klausoties šo albumu uz austiņām, kas arī ir vispareizākais mūzikas baudīšanas veids, lai ko jūs teiktu

Katrā ziņa, ja Jums no poastroka patīk tā mierīga puse – jazzy, lounge, elektroniskas interesantās skaņas un tamlīdzīgas jefiņu izpausmes, tad šī nav mūzika Jums, jo Mogwai nav arī Sigur Ross pusīši, bet „skotu alus cienītāji pasaules nīdēji” ar attieksmi.

Izdošanas datums: 13.12.2005.

Tracklist

  1. Auto Rock
  2. Glasgow Mega-Snake
  3. Acid Food
  4. Travel Is Dangerous
  5. Team Handed
  6. Friend Of The Night
  7. Emergency Trap
  8. Folk Death 95
  9. I Chose Horses
  10. We're No Here

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.