ALBUMU APSKATI

Letlive. – The Blackest Beautiful

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 26.08.2013. 10:01
Ja nu kādam post-hardcore cienītājam ir paslīdējusi garām Losandželosas grupa Letlive., tās albums "The Blackest Beautiful", ir obligāta klausāmviela.

Letlive. Ir blice no Amerikas, Kalifornijas, kas paspējusi savos, nu jau vairāk kā 10 pastāvēšanas gados izdot trīs studijas albumus un vienu EP. Lai gan no sākotnējā sastāva palikusi ir tikai grupas balss - Jason Aalon Alexander Butler – tas it nemaz nav galvenais, kas liek šai „blicei” paspīdēt. Grupas pārējo sastāvu veido vel četri puiši, kas ar visiem spēkiem ieķērušies savās darba stacijās un netaisās laisties vaļā, veidojot tās progresīvo un enerģisko skanējumu.

Letlilve. Plašākai publikai kļuva plašāk pazīstami 2011. Gadā, kad Epitaph Records paspārnē tika pārizdots viņu otrais LP – Fake History. Šī gada 9. Jūlijā, nu jau krietni plašākajai publikai, tika atrādīts jaunākais veikums - The Blackest Beautiful, kas uzreiz ieguva kritiķu labvēlīgumu un augstus vērtējumus.

Albums sastāv no 11 dziesmām ar kopējo garumu ap 45 minūtēm, kas gadu gaitā pierādījis sevi kā optimālākais variants. Pie ierakstiem daudz strādājuši paši puiši un Ministry kādreizējais bundzinieks, Stephen George, producenta krēslā.

Jau ar albuma pirmo gabalu saprotams, ka puiši vairs nespēlējās ar aizlienētām idejām, mēģinot tās noslēpt aiz enerģiska izpildījuma, kā tas bijis līdz šim.. Pirmais singls - Banshee (Ghost Fame), tomēr nebūs īstā dziesma, lai varētu spriest par albumu, jo vairāk atgādina nu-metāla laikmeta varoņdarbus, nevis post-hārdkorīgu kompozīciju.

Pārējais albums ir daudz krāsaināks un jau ar otro gabalu, Empty Elvis, puiši šauj vaļā ar pilnu jaudu, saglabājot visus iepriekš kritiķu slavētos elementus, bet piespricējot tam visam klāt nedaudz vairāk no sevis. Tas piedod tam visam citu garšu. Īpaši gribētu izcelt dziesmu Virgin Dirt, kas savas radītās noskaņas ziņā varētu mierīgi pretendēt un Finch – Say Hello To The Sunshine albuma radīto neērti, saspringto gaisotni, izjusti patiesām sajūtām un neatliekamības sajūtu.

Šo sajūtu gan nedaudz bojā pats ieraksts. Tik ļoti noslīpētā skāņa un lielais budžets, nedaudz atņem realitātes sajūtu. Un vokāla rīstīšanās un elpas trūkums atstāj tādu nedabīgi pārspīlētu sajūtu.

Lai gan atrodas klausītāji, kas atļaujas Letlive. salīdzināt ar Galssjaw, Es tomēr palikšu pie tā, ka ar The Blackest Beautiful, grupa sevi pieteikusi kā nopietnu pretendentu uz mūsdienu „žanra klasikas” titulu, bet tādi grandi kā Galssjaw, At the Drive-In, Drive Like Jehu, paliek savā ērā, Finch, Alexisonfire un citi – vel kādā, bet Letlive. – šodienā.

Albuma vērtējums – 8/10

Dziesmu saraksts:

 • "Banshee (Ghost Fame)"
 • "Empty Elvis"
 • "White America's Beautiful Black Market"  
 • "Dreamer's Disease" 
 • "That Fear Fever"  
 • "Virgin Dirt" 
 • "Younger"  
 • "The Dope Beat"  
 • "The Priest and Used Cars"  
 • "Pheromone Cvlt"  
 • "27 Club"  

Lasi vēl

Komentāri

zvejnieks 26.08.2013. 11:17
Baigi labi. Paldies.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.